Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shpallet i pafajshėm Fatmir Limaj
alb_te
Postuar nė: 02.05.2012, 11:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Gjykata e qarkut nė Prishtinė vendosi tė shpallė tė pafajshėm deputetin e PDK-sė Fatmir Limaj dhe tre persona tė tjerė. Nexhmi Krasniqi, Fatmir Limaj, Naser Krasniqit dhe Naser Shala janė shpallur tė pafajshėm nė tė gjitha pikat e aktakuzės pėr krime lufte tė ngritura nga prokurori Mauricio Salustro.

- Gjatė ditės sė sotme pritet tė merret vendimi pėr cėshtjen “Kleēka” ndaj deputetit tė Kuvendit tė Kosovės, Fatmir Limaj si dhe tre bashkėluftėtarėve tė tij, Nexhmi Krasniqi, Naser Shala dhe Naser Krasniqi.

Ndaj katėr tė akuzuarve, i njohur si rasti “Kleēka”, trupi gjykues kishte vendosur kohė mė parė qė tė vazhdonte gjykimi pėr ta, me arsyetimin se ata gjatė kohės pėr tė cilėn akuzohen, kanė pasur pozita komanduese.
http://www.telajmi.com/lajmi/15868/Shpalle...ir%20Limaj.html
PM
Top
gardist
Postuar nė: 02.05.2012, 11:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1250
Antari Nr: 9602
Bashkangjitur: 17.09.2007Ky eshte definitivisht lajmi me i mire qe kam lexuar gjat ketij viti.
Ma mer mendja,qe Thaci do te duhet te veshet me trashe dhe te djersitet me shume kete vere. Mili dhe Kupa kan njefar klike te veten ne .... e kesaj rradhe edhe Kuci ngriti kry!!! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Shpresoj shume qe keso lajme te kemi edhe nga Haga per Mr.Rambo.


----------------------------------------
JEZUSI KA THENE: MOS MENDONI SE ERDHA TA BIE PAQEN MBI TOKE. NUK ERDHA TA BIE PAQEN,POR SHPATEN...(Mateu 10/34-36)
PMEmail Poster
Top
packs
Postuar nė: 02.05.2012, 15:06
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Hajde ku jane ata qe e qeshnin luften e UĒK-se ne kete forum, per kete rast, duke iu referu ketij rasti.

Hajdeni kyēny e ndrrojme naj llaf. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
Se so kah rrihet. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 02.05.2012, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (packs @ 02.05.2012, 16:06)
Hajde ku jane ata qe e qeshnin luften e UĒK-se ne kete forum, per kete rast, duke iu referu ketij rasti.

Hajdeni kyēny e ndrrojme naj llaf. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
Se so kah rrihet. smil3dbd4daabd491.gif

Se funksionaret ne pushtet gjithmon dalin "te pafajshem" kjo s'ben ndonje lajm, e kunderta do te na habiste te gjitheve. Por per dallim nga vendet tjera te rajonit , Kosova si shtet i ri, duhet qe nje here funksionaret te "kastrohet" mire e mire, te vulosen me nje damke, e pastaj te leshohen te lire ne veprimtarine e tyre qe s'do mend se kjo i favorizon ato qe sa te kene ymer te sillen verdall si pushtetare te pa cenueshem dhe ne moment qe do te devijojne nga "urdherat" menjeher u ri-kujtohet (ne sms) dita kur ata "u shpallen te pa-fajshem" qe procesin t'a vazhdojne me dinjitet smil3dbd4e398ff7b.gif

Fatmiri si duket, e kaloi proceduren, ky njeri tash e shume vite pas, do te jete ne funksion te qeverise, sa her qe ti doje qejfi. Ne Shqiperi kete procedure e kane bere kohe me pare, sepse me teper se 20 vite te njetit pushtetare i ke ne skenen politike , ata pushtetare qe jane "kastruar" mire e mire.

Gjithsesi , eksperimenti me shtetin e Kosoves nuk do te kete te ndalur , por shpresojme qe populli te jete mire e shendosh smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
packs
Postuar nė: 02.05.2012, 15:52
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (---OXO--- @ 02.05.2012, 16:22)
Se funksionaret ne pushtet gjithmon dalin "te pafajshem" kjo s'ben ndonje lajm, e kunderta do te na habiste te gjitheve. Por per dallim nga vendet tjera te rajonit , Kosova si shtet i ri, duhet qe nje here funksionaret te "kastrohet" mire e mire, te vulosen me nje damke, e pastaj te leshohen te lire ne veprimtarine e tyre qe s'do mend se kjo i favorizon ato qe sa te kene ymer te sillen verdall si pushtetare te pa cenueshem dhe ne moment qe do te devijojne nga "urdherat" menjeher u ri-kujtohet (ne sms) dita kur ata "u shpallen te pa-fajshem" qe procesin t'a vazhdojne me dinjitet smil3dbd4e398ff7b.gif

Fatmiri si duket, e kaloi proceduren, ky njeri tash e shume vite pas, do te jete ne funksion te qeverise, sa her qe ti doje qejfi. Ne Shqiperi kete procedure e kane bere kohe me pare, sepse me teper se 20 vite te njetit pushtetare i ke ne skenen politike , ata pushtetare qe jane "kastruar" mire e mire.

Gjithsesi , eksperimenti me shtetin e Kosoves nuk do te kete te ndalur , por shpresojme qe populli te jete mire e shendosh smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Kete qe e ke shkru ti, nuk me habite, pasiqe paraqet informacionet tua nen minimale lidhur me zhvillimet ne rastin "Kleēka".

Sidoqofte, edhe B92 e Tanjugu po raportojne cishtu si ti, ama ndryshe kane shku sendet per ata qe e kane percjelle cdo seance, co dite pervec te shtunave dhe te dielave. smil3dbd4e5e7563a.gif

Sikur te ishe si une ne cdo seance, do vereje dicka tjeter. Tendencen e bashkesise nderkombetare qe te nxjerre nje SUKSES te EULEX-it, qofte edhe duke burgose njerez te pafajshem.


Mu nuk po me intereson per pushtetaret, per Fatmir Limajn. Le ta burgosin per asfallt, ama jo pse ka vra shki.

Shki kane vra shume njerez te LIRE qe sot i njoh. smil3dbd4e5e7563a.gif
Nuk e di cysh mundeni me shkru ju shqiptaret cishtu, kur jemi deshmitare te PERFORMANCES qe po ndodhe sot ne Shkup. E njejta ka ndodhe per mbi 600 dite ne Prishtine. smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
hey
Postuar nė: 02.05.2012, 15:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 02.05.2012, 16:06)
Hajde ku jane ata qe e qeshnin luften e UĒK-se ne kete forum, per kete rast, duke iu referu ketij rasti.

Hajdeni kyēny e ndrrojme naj llaf. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
Se so kah rrihet. smil3dbd4daabd491.gif

Prej ketij gjyqi qenka liruar dhe gezohem shume qe eshte liruar. Po si do lirohet prej gjyqit te Hashimit, per mallverzime dhe korrupsion? smil3dbd4e5e7563a.gif
Po s'ka faj bre edhe Hashimi. Hajdut osht Fatmiri, krejt paret i ka vjedh vet. Hashimi joooo, ai ska dore n'kto pune, ai osht krejt i paster. smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
packs
Postuar nė: 02.05.2012, 15:57
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 02.05.2012, 16:55)
Prej ketij gjyqi qenka liruar dhe gezohem shume qe eshte liruar. Po si do lirohet prej gjyqit te Hashimit, per mallverzime dhe korrupsion? smil3dbd4e5e7563a.gif
Po s'ka faj bre edhe Hashimi. Hajdut osht Fatmiri, krejt paret i ka vjedh vet. Hashimi joooo, ai ska dore n'kto pune, ai osht krejt i paster. smil3dbd4e5e7563a.gif

Breakingnews qesharake: Ne pjesen qe e ka marre EULEX ne asfallt me pa manipulimet qe jane ba, aty jane gjete asfallte te shtrume ma trash se sa qe u dashte. smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif


Shpresoj qe per dicka e burgosin, masi neve na u ka teke. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
hey
Postuar nė: 02.05.2012, 16:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 02.05.2012, 16:57)
Breakingnews qesharake: Ne pjesen qe e ka marre EULEX ne asfallt me pa manipulimet qe jane ba, aty jane gjete asfallte te shtrume ma trash se sa qe u dashte. smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif


Shpresoj qe per dicka e burgosin, masi neve na u ka teke. smil3dbd4e5e7563a.gif

EULEX-i mund ta vjedhe edhe krejt asfalltin de, ata ska kush qe i burgose.
A Fatmiri osht "paaaaaaaaaaak" problematik per Hashimin se osht "paaaaaaaaaaaaaaaaaaaak" ma i shkollum se Hashimi e rastesisht, ama krejt rastesisht, mundet t'ia rrezikoje karriken e kryetarit t'partise. Kshtuqe, pak si veshtire per Fatmirin me pshtu pa asnje denim. smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
packs
Postuar nė: 02.05.2012, 16:10
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 02.05.2012, 17:04)
EULEX-i mund ta vjedhe edhe krejt asfalltin de, ata ska kush qe i burgose.
A Fatmiri osht "paaaaaaaaaaak" problematik per Hashimin se osht "paaaaaaaaaaaaaaaaaaaak" ma i shkollum se Hashimi e rastesisht, ama krejt rastesisht, mundet t'ia rrezikoje karriken e kryetarit t'partise. Kshtuqe, pak si veshtire per Fatmirin me pshtu pa asnje denim. smil3dbd4daabd491.gif

Une nuk besoj qe eshte hiccccccccccccccc ama hiccccccccccccccccc. Sidoqofte, neve te gjitheve mund te na duken cudi keto zhvillimet ne PDK, pasiqe jemi mesu me partite tjera komuniste ku flet vetem lideri i saj dhe kur nenkryetaret ose antaret tjeren nuk pajtohen me nje ceshtje, atehere menjehere paraqitet "rreziku".


Nuk e di sa e dini, PDK is different. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
hey
Postuar nė: 02.05.2012, 16:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 02.05.2012, 17:10)
Nuk e di sa e dini, PDK is different. smil3dbd4daabd491.gif

Hahahahhahhaahhahahaahhahaha, kjo ishte ma e forta. smil3dbd4daabd491.gif Po e di qe PDK is different, se perderisa ne partite tjera, "rreziku" eliminohet me perjashtim nga partia, ne PDK dhe AAK, kjo ceshtje zgjidhet me 50 cent. smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
festina
Postuar nė: 02.05.2012, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008S'di pse e du ket njeri, pernime e kam smil3dbd4d6422f04.gif

Me erdhi shumė mirė qė u shpall i pafajshem, kėtė edhe e kam prit realisht, e sa i pėrket rastit tjetėr nga EULEXI, hmmm, veē Hasha aty mundet me i ba problem se dyēysh hiē se don, ama bash hiē, edhe kjo shifet qartė...


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Fidaim
Postuar nė: 02.05.2012, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009Fatmiri kurre me faj s'ka qene. Fatmiri cka do qe bene, eshte i pa fajshem!


Rrnofte Fatmiri


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 02.05.2012, 17:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012 Citim (hey @ 02.05.2012, 10:04)

A Fatmiri osht "paaaaaaaaaaak" problematik per Hashimin se osht "paaaaaaaaaaaaaaaaaaaak" ma i shkollum se Hashimi e rastesisht, ama krejt rastesisht, mundet t'ia rrezikoje karriken e kryetarit t'partise.

Me sa kam njohuri une, Fatmiri eshte shume i shkollum (thone qe ka qene nder studentet me te mire te juridikut, keshtu kam degjuar) dhe jo vetem i shkollum por po shihet edhe ne debate ne publik, ai eshte edhe i pregaditur profesionalisht.
Ndersa keta te tjeret, nuk dijne dy fjali ti perfundojne. Hashimi perveē fjaleve"miq tane nderkombetar"dhe "sundimi i rendit dhe ligjit", asgje tjeter nuk dine me thane.
Per te tjeret ēka me fol, per Atifeten, mjerim, mezi po lexon, siklet kam kur po del ne publik me fol diēka, e ndrroj kanalin televiziv menihere, e Azem Syla i shkreti, po ai kur po folke, ta mushte mendjen se pernime asht per mjekim profesional.
PM
Top
hey
Postuar nė: 02.05.2012, 18:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (mea_culpa @ 02.05.2012, 18:50)
Me sa kam njohuri une, Fatmiri eshte shume i shkollum (thone qe ka qene nder studentet me te mire te juridikut, keshtu kam degjuar) dhe jo vetem i shkollum por po shihet edhe ne debate ne publik, ai eshte edhe i pregaditur profesionalisht.
Ndersa keta te tjeret, nuk dijne dy fjali ti perfundojne. Hashimi perveē fjaleve"miq tane nderkombetar"dhe "sundimi i rendit dhe ligjit", asgje tjeter nuk dine me thane.
Per te tjeret ēka me fol, per Atifeten, mjerim, mezi po lexon, siklet kam kur po del ne publik me fol diēka, e ndrroj kanalin televiziv menihere, e Azem Syla i shkreti, po ai kur po folke, ta mushte mendjen se pernime  asht per mjekim profesional.

Po prandaj fjalen pak e kam fut ne thonjeza. Fatmiri eshte shume me i shkollum se shume politikane te Kosoves, e posacerisht politikan qe gjenden ne PDK.
Krahasimi me Hashimin??? Nuk krahasohet iPhone 4S me NOKIA 3310. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga hey nė 02.05.2012, 18:05
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 02.05.2012, 19:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007 Citim (packs @ 02.05.2012, 16:06)
Hajde ku jane ata qe e qeshnin luften e UĒK-se ne kete forum, per kete rast, duke iu referu ketij rasti.

Hajdeni kyēny e ndrrojme naj llaf. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
Se so kah rrihet. smil3dbd4daabd491.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio