Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rektori Reka shkarkon Ismail Ahmetin?
alb_te
Postuar nė: 09.05.2012, 17:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Ismail Ahmeti ėshtė familjar i afėrm i kryetarit tė BDI-sė, Ali AhmetiTetovė, 9 maj -Universiteti Shtetėror i Tetovės ėshtė pėrfshirė nė turbulenca tė shumta. Burime tė “Lajm”-it kanė njoftuar se tė mėrkurėn rektori Agron Reka ka shkarkuar nga posti i prorektorit Ismail Ahmetin, i cili ėshtė familjar i afėrm i kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti. Burime pranė USHT-sė kanė thėnė se si pretekst pėr shkarkim nga posti dhe pėr ndėrprerjen e marrėdhėnies sė punės ka qenė fakti se Ismail Ahmeti ėshtė nė marrėdhėnie tė rregullt pune edhe nė Universitetin e Prishtinės (UP) edhe nė USHT. Keto informacione nuk jane konfirmuar zyrtarisht.

Nė ndėrkohė njoftohet mundėsia pėr shkarkim tė Agron Rekės nga posti i rektorit, kurse si emėr qė mund tė marrė kėtė post mė sė tepėrmi pėrmendet ish deputeti i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI) Adnan Jashari. (a.h.)

PM
Top
MIX
Postuar nė: 09.05.2012, 17:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (alb_te @ 09.05.2012, 18:37)
Ismail Ahmeti ėshtė familjar i afėrm i kryetarit tė BDI-sė, Ali AhmetiTetovė, 9 maj -Universiteti Shtetėror i Tetovės ėshtė pėrfshirė nė turbulenca tė shumta. Burime tė “Lajm”-it kanė njoftuar se tė mėrkurėn rektori Agron Reka ka shkarkuar nga posti i prorektorit Ismail Ahmetin, i cili ėshtė familjar i afėrm i kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti. Burime pranė USHT-sė kanė thėnė se si pretekst pėr shkarkim nga posti dhe pėr ndėrprerjen e marrėdhėnies sė punės ka qenė fakti se Ismail Ahmeti ėshtė nė marrėdhėnie tė rregullt pune edhe nė Universitetin e Prishtinės (UP) edhe nė USHT. Keto informacione nuk jane konfirmuar zyrtarisht.

Nė ndėrkohė njoftohet mundėsia pėr shkarkim tė Agron Rekės nga posti i rektorit, kurse si emėr qė mund tė marrė kėtė post mė sė tepėrmi pėrmendet ish deputeti i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI) Adnan Jashari. (a.h.)

smirret vesh kush kujt ja ngulen ketau smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
MIX
Postuar nė: 10.05.2012, 11:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Ho bre, a u murr vesh doni se kush kujte ja ka nguleee e USHT?
PM
Top
hOrri.2010
Postuar nė: 10.05.2012, 13:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 59
Antari Nr: 24536
Bashkangjitur: 16.02.2010Ismail Ahmeti eshte axha i Ali Ahmetit(ovskit). Ky njeri qe ne nje interviste ne RTK e permenid edhe prof. dr. Agim Vinca eshte nje orientalist nje njeri vetem per te lare xhenaze e jo per prorektor per arsim ne universitet.
Ky njeri universitetit i ke bere shume deme, duke sjelle te gjithe familjaret e vete, vajzat, dhanduret, djalin, nje debil qe shkollen e meseme e ka kryer me riprovime ku shihet qarte ne deftesat, kurse fakultetin juridik dhe magjistraturen ne USHT ja ka kryer me mesatare te larte, dhe debila te tjere vetem e vetem se jane nga Kercova dhe te aferm te tij.
Ka larguar nga procesi mesimore shume mesimdhenes per arsye peronale dhe perfitime materiale.
Nga viti 2006-2009, ka marre rrogen e universitetit pa punuar ase edhe nje dite, ky njeri i pa moralshem qe hane buken e universitetit dhe ne anen tjeter ia bene me te keqen ketij institucioni.
Paralelishe eshte ne mardhenie te rregullt pune edhe ne U. Prishtines edhe ne USHT, perseri nuk i mjaftojne leket ketin teveqeli.
Kete eshte dashtur te beje doc. dr. Agron Reka edhe me heret, mirepo edhe tani mire ka vepruar, por duhet njesoje te veproje edhe me ata debila qe i ka sjell ky matrapaz, se ata nuk jane gje tjeter vetem virusa qe shtohen dhe demtojne imazhin e universitetit.
Por ky Agroni duhet te largoje edhe disa Dekane (Dekuaj) dhe kuazi komandanta qe i permendi ne fjalimin qe pati para disa diteve, ta pastroje kete institucion te shenjte dhe me ne fund edhe vete te shkoje se nuk e ka vendin aty se i ka marre ne qafte studentet nuk mund te nenshkruaj asnje diplome sepse Inspektorati i ministrise se arimit ia ka marre therrjet mesimore qe i morr brenda nates ne vitin 2009.
Vetem perpara Agron Reka pastroje mire rektoratin nga ata mikroba qe i ke aty qe punojne ne sherbimet e rektoratit qe nuk dine ta shkruajne edhe emrin e vet.
Vetem perpara... smil4a8acf686328f.gif smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif smil4a8acf7ea6a39.gif
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 10.05.2012, 13:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Hahahahahahahahaha kjo me ben per te qeshur

Agron Reka qe po e pret ndrimin apo shkarkimin ,ka fillu te rebelohet ,sa keq dhe pa kryp Agroni vogel mban fjalim revulucionar ne diten e deshmorve .....ahahaha,pastaj vendime per shkarkim te Ismail Ahmetit ,apapapaap

Ik shko ne shpi se shkatrove univerzitetit ,ik mbytu ,ikni edhe ju qe doni te vini ,se 2 vjet u deshen qe te bene nje nder univerzitetet me te dobet dhe te koruptaur ne rajon dhe bote .......


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
MIX
Postuar nė: 10.05.2012, 13:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (vllahi @ 10.05.2012, 14:24)
Hahahahahahahahaha kjo me ben per te qeshur

Agron Reka qe po e pret ndrimin apo shkarkimin ,ka fillu te rebelohet ,sa keq dhe pa kryp Agroni vogel mban fjalim revulucionar ne diten e deshmorve .....ahahaha,pastaj vendime per shkarkim te Ismail Ahmetit ,apapapaap

Ik shko ne shpi se shkatrove univerzitetit ,ik mbytu ,ikni edhe ju qe doni te vini ,se 2 vjet u deshen qe te bene nje nder univerzitetet me te dobet dhe te koruptaur ne rajon dhe bote .......

DO i faleshte gjysma e fajit ketij mistrecit Aron Reka nese e pastron bile gjysmen e injorances nga USHT-ja pak pare se te pastrohet edhe vete prej aty. Kush luan me USHT-ne ben tradhti kombtare, njejte si bejne tradhti kombtare edhe ata qe lejuan funksionimin e "universiteteve" private dhe qe kan ber lemsh kombetar qe smerret vesh kush oshte i shkollum e kush oshte analfabet me diplome dhe Master. Shporrrrrruuni te gjithe
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 10.05.2012, 17:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (alb_te @ 09.05.2012, 18:37)


Burime pranė USHT-sė kanė thėnė se si pretekst pėr shkarkim nga posti dhe pėr ndėrprerjen e marrėdhėnies sė punės ka qenė fakti se Ismail Ahmeti ėshtė nė marrėdhėnie tė rregullt pune edhe nė Universitetin e Prishtinės (UP) edhe nė USHT.

A tash e ka kuptuar rektori se Ismail Ahmedi eshte profesor i rregullte edhe ne Univerzitetin e prishtines???!!! Cirkus,, duhet te japi nje shpjegim tjeter, qe qendron. Sa profesora ne USHT kane nga 2, 3 apo 4 poste te rregullta qe i akumulojne me poste te regullta ne univeritete private apo ne poste ministrore???
Turp qe e prishet univerzitetin,,
PM
Top
MIX
Postuar nė: 10.05.2012, 18:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Uskana2006 @ 10.05.2012, 18:53)

Turp qe e prishet univerzitetin,,

Ata qe bejne turpin dine ta hane ate edhe me buke dhe su ha palla po pasojat i vujne xhith kombi
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 10.05.2012, 19:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008masi kana tema per Ismailin, po dal pak jasht teme ama prap per Ismailin. Mesa e dij un ne kohen e komunizmit ky cfar Issmaili ka qen ambasador ne nje nga shtetet e lindjes, kisha dasht te dij mendimin tuaj, a ka qen e mundur ne ish sistemin qe nipin ta kesh ne ilegalen e ti te emrohesh ambasador?
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 10.05.2012, 20:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011Ismail Ahmeti nuk u largua por u pensionua mos shpifni.
Tash do pensionohet edhe ne UP.
Pse jetoni vetem duke shpifur.
Edhe pse jeni aq injorant nese Ismail Ahmeti eshet djali axhes Ali Ahmetit a me te vertet mendoni se Agron Reka do mundeshte ta e shkarkon?>
Vllahi dhe Hamburabi prej juve nuk prita kete koment.
Hamurabi je 100000% gabim.Ismaili ska qen asnjeher ambasador.Ka qen ne lindje per arsimim mirpo jo amasador?
Tash shpifjet mund ta e bejn edhe krahu i djatht i Gadafit apo Asadit mirpo nuk jan te verteta.


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
hasim.d
Postuar nė: 10.05.2012, 21:17
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 27312
Bashkangjitur: 02.05.2012 Citim (Ebu_Alban @ 10.05.2012, 14:50)
Ismail Ahmeti nuk u largua por u pensionua mos shpifni.
Tash do pensionohet edhe ne UP.
Pse jetoni vetem duke shpifur.
Edhe pse jeni aq injorant nese Ismail Ahmeti eshet djali axhes Ali Ahmetit a me te vertet mendoni se Agron Reka do mundeshte ta e shkarkon?>
Vllahi dhe Hamburabi prej juve nuk prita kete koment.
Hamurabi je 100000% gabim.Ismaili ska qen asnjeher ambasador.Ka qen ne lindje per arsimim mirpo jo amasador?
Tash shpifjet mund ta e bejn edhe krahu i djatht i Gadafit apo Asadit mirpo nuk jan te verteta.

U pata thon dje qe kan sharkue at person. Ju qa ini bdi dhe pdsh qa punini ne usht shihni a po vjen nesr npune islmail ahmeti.

Sa koh po duhet me u shkarkue ni rekor? U bon boll muj qe po thoni ket shkarkim.
PM
Top
Nox
Postuar nė: 10.05.2012, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 25554
Bashkangjitur: 06.11.2010 Citim (Ebu_Alban @ 10.05.2012, 21:50)
Ismail Ahmeti nuk u largua por u pensionua mos shpifni.
Tash do pensionohet edhe ne UP.
Pse jetoni vetem duke shpifur.
Edhe pse jeni aq injorant nese Ismail Ahmeti eshet djali axhes Ali Ahmetit a me te vertet mendoni se Agron Reka do mundeshte ta e shkarkon?>
Vllahi dhe Hamburabi prej juve nuk prita kete koment.
Hamurabi je 100000% gabim.Ismaili ska qen asnjeher ambasador.Ka qen ne lindje per arsimim mirpo jo amasador?
Tash shpifjet mund ta e bejn edhe krahu i djatht i Gadafit apo Asadit mirpo nuk jan te verteta.

abe ku rrojsh taj ???
pse nuk te hin ne kraje se nuk duhet absolutisht secallin send te hakasish ta justifikojsh ?
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.05.2012, 21:49
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (Ebu_Alban @ 10.05.2012, 21:50)
Ismail Ahmeti nuk u largua por u pensionua mos shpifni.

Nuk komentoj shumė sepse nuk kam informacione pėr shkarkimin e prorektorit, por do doja nje pėrgjigje qė ndėrlidhet me ngjarjen. Meqe prorektori Ismail Ahmeti ka ikur vetėm pse ka dal nė pension pse nuk ikėn apo nuk e shkelmon apo nuk e largon si tė duash mere prorektorin apo shefin e USHT-sė Serafim TOMOFSKIN? Mos ma kthe pse struktura mė para nuk e largoi sepse tė gjithė e dim se nuk e ka larguar ajo kohė ka ikur. Po e lidha me pensionin dhe pres pergjigje te sinqert , duke e ditur se ti je shumė i sinqert!


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
MIX
Postuar nė: 10.05.2012, 22:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (r.mislimi @ 10.05.2012, 22:49)
Nuk komentoj shumė sepse nuk kam informacione pėr shkarkimin e prorektorit, por do doja nje pėrgjigje qė ndėrlidhet me ngjarjen. Meqe prorektori Ismail Ahmeti ka ikur vetėm pse ka dal nė pension pse nuk ikėn apo nuk e shkelmon apo nuk e largon si tė duash mere prorektorin apo shefin e USHT-sė Serafim TOMOFSKIN? Mos ma kthe pse struktura mė para nuk e largoi sepse tė gjithė e dim se nuk e ka larguar ajo kohė ka ikur. Po e lidha me pensionin dhe pres pergjigje te sinqert , duke e ditur se ti je shumė i sinqert!

Ejjj shtaj mos e pit aq thell smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 10.05.2012, 23:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (r.mislimi @ 10.05.2012, 22:49)
Nuk komentoj shumė sepse nuk kam informacione pėr shkarkimin e prorektorit, por do doja nje pėrgjigje qė ndėrlidhet me ngjarjen. Meqe prorektori Ismail Ahmeti ka ikur vetėm pse ka dal nė pension pse nuk ikėn apo nuk e shkelmon apo nuk e largon si tė duash mere prorektorin apo shefin e USHT-sė Serafim TOMOFSKIN? Mos ma kthe pse struktura mė para nuk e largoi sepse tė gjithė e dim se nuk e ka larguar ajo kohė ka ikur. Po e lidha me pensionin dhe pres pergjigje te sinqert , duke e ditur se ti je shumė i sinqert!

Tomovski eshte staf tekniko-administrativ nuk eshte profesor.Pastaj ai nuk i ploteson kushtet per pensionim dhe per menyrat e pensionimit dhe kushtet mund te drejtohesh ne organet perkatese.Por edhe nese ka ligjeruar (nuk kam informata).Ju e dini se kerkesen per pensionim e ben vet pala dhe kjo pranohet nga organet kompetente ose refuzohet.Per fatin e mire te zoteri Ahmetit organet kompetente ja kan pranuar kerkesen per pensionim
Mendoj se isha teper i sinqert.Mirpo po te lutem edhe ty te mos e besosh verzionin se Agron Reka apo xxx tjeter kan larguar profesorin e nderuar z.Ahmeti thjesht u pensionua.Cka te keqe ketu ?


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio