Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 2 [3]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rektori Reka shkarkon Ismail Ahmetin?
Ebu_Alban
Postuar nė: 11.05.2012, 01:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (hamurabi @ 11.05.2012, 01:15)
Definitivisht ti je manipulator nr.1 nket forum, vertet je pa konkurenc. E para Ismail Ahmeti esht perjashtu prej Usht. E dyta Ismail Ahmeti ka qen i derguar i SFRJ ne shtetet e lindjes(ka qen ambasador, konzull, atashe nuk e dij sakt). E treta, USHT ne gjendje me tkeqe ska qen asnjeher E pesta, ai univerzitet per tu be ashtu sic duhet duhet te perjashtohet 70-80 % e te punsuarve aty,qoft te stafit akademik qoft administrativo-teknik. E gjashta, Unioni Studenteve? Cfar unioni be, ku ka union te studenteve, ka disa tipa qe dalin kinse jan union i studenteve ama vetem ktu unione mbrojn rektoratin dhe politiken e partis ne pushtet as qe ju intereson per studentet. Po e permendi veq nje rast se cfar unione studentore kemi. Ne nje nga fakultetet e disperzuara, unioni i studenteve i ka te paguara ushqimin dhe pijet ne bifen e fakultetit nga kryetari i komunes smil4a8acf219332d.gif dhe ky na qenka union i studenteve?

1.
Mos rej turp te kesh mos shpif nuk ka qen njeriu asnjeher ne post apo i deleguar i shtetit ne ndonje vend tjeter.Per kete kam informata.Ka qen ne studime dikund ne lindje por nuk e dij sakt.
Si familje vazhdimisht kan qen familje e diferencume prej sistemit.Interesohu me detajisht.Un ta kuptoj mllefin tend mirpo mos u bon si ato teshki PDSH-fcat qe te nisish te shpifish edhe per grat e familjes tyre.
Interesohu dhe do bindesh dhe po gjete fakte ma sill ketu mi the turijt me faktin.
Por mos shpif te lutem.
A sa per ate qe ke fol per USHT-ne je futur prej nkorna.
Je krejtesisht aut me temen.


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 11.05.2012, 01:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (hamurabi @ 11.05.2012, 01:17)
Un moti jam vetdijsu, ti cka pret?

si?


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 11.05.2012, 08:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (r.mislimi @ 11.05.2012, 00:29)
1. Unioni i studenteve duhet te jete me i zeshem,

Unioni i studenteve eshte i politizuar tejmase dhe e ka rolin e zjarrefikesit,,, e dini se ēka domethene kjo gje,,
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 11.05.2012, 08:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Ebu_Alban @ 11.05.2012, 00:39)

USHT-ja eshte futur ne binaret e stabilizimit.

Nuk e di se a je aq optimist edhe ne jeten e perdithshme siē je edhe per fatin e USHT-se
PM
Top
hOrri.2010
Postuar nė: 11.05.2012, 09:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 59
Antari Nr: 24536
Bashkangjitur: 16.02.2010 Citim (Ebu_Alban @ 11.05.2012, 00:01)
Tomovski eshte staf tekniko-administrativ nuk eshte profesor.Pastaj ai nuk i ploteson kushtet per pensionim dhe per menyrat e pensionimit dhe kushtet mund te drejtohesh ne organet perkatese.Por edhe nese ka ligjeruar (nuk kam informata).Ju e dini se kerkesen per pensionim e ben vet pala dhe kjo pranohet nga organet kompetente ose refuzohet.Per fatin e mire te zoteri Ahmetit organet kompetente ja kan pranuar kerkesen per pensionim
Mendoj se isha teper i sinqert.Mirpo po te lutem edhe ty te mos e besosh verzionin se Agron Reka apo xxx tjeter kan larguar profesorin e nderuar z.Ahmeti thjesht u pensionua.Cka te keqe ketu ?

Ismail Ahmeti eshte shkarkuar dhe pensionuar parakohe!
E para ke bere mire kete Agron Reka qe e ka shkarkue dhe pensiopnue para kohe, e theme para kohe se mesimdhenesit ne universite ne qefte se me fillimin e vitet te ri akademik (tetor) qefte edhe nje dite nuk e ka mbushur moshen 64 vjet vezhdon me pune deri me perfundimin e vitit kademik pasues, dmth deri ne fund te shtatorit te vitit pasues. Ne kete raste Ismail Ahmeti eshte shkarkuar para kohe dhe pensionuar, ky veprim nuk eshte ne rregull sipas ligjit, mund te shkarkohet nga posti i prorektorit por duhet te pensionohet ne fund te shtatorit ketu faji i bije Sekretari te universitetit, po cte beje i shkreti shofere ka qene nuk e nje as ligjin e asht punene e vet!
Agron Reka mos u ndal ketu se ke edhe shume pune per te bere, postroje edhe cata kodoshet tjere ne rektorat, si te vete shpallurin sekretar teknik me shkolle te meseme Xhemail Jusufi mos e gabofsha, kete ish ushtarak te ushtrise se maqedonise i njohur ne universitet si telefonist (shpiun) dhe te tjere ne fakultete, e pastaj heqe edhe veten keshtu te falen pak gjunahet qe ke bere.
Sa i perket Serafim Tomovskit, ai ka qene pensionist, ne vitin 2004 eshte ri aktivizuar ne marredhenie te rregullt pune ne USHT, me 2006 eshte pensionuar nga USHT, nga ai moment punon me kontrate, eshte prorektor per financa dhe ne keto dy-tri vitet e fundit eshte shefi kryesor i USHT-se, bile edhe mbi Rektorin, ka dore te te gjitha ndrimet qe jene bere ne universitet.
Ne F. Ekonomik ne studimet master i ka mbajtur pothuajse te gjithe provimet si kryetar i komisioni vetem e vetem qe te koloje e dashura e Rektorit dhe disa halabake te tjere, se me profesoret bartesit e lendeve nuk kan pasur sukses ne afatet paraprake.
Nuk eshte person teknik por prorektor per financa njer nder postet kryesore ne Universitet.
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio