Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Te mendojm njiher?!, ...Cfar vjen me pas...
nightelf
Postuar nė: 12.05.2012, 00:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Jemi ne nje kohe, ku cdo vendim, cdo veper dhe cdo fjale ka pasoja te medha.

Shpesh her kohen e fundit ne forum lexojm "pergaditet filan komandanti" thrasim "filan ushtrine" etj etj. Jemi ne nje kohe ku te dy palet bejne nxitje, por gjithcka duket aq e montuar saqe cdo njeri qe mendon duhet ta kuptoj se metevertet duhet te jet e montuar, por nga kush?

Mendoni se maqedonasve u konvenon dicka si lufte? Mendoni se shqipetareve u konvenon dicka si lufte? Jo asnjeres pale nuk i kovenvon, ajo mund ti konvenoj vetem dikujt qe nga jasht mundohet ta destabilizoj vendin, por ne kete rast jo vec vendin por gjith ballkanin.

Ctash pytja ime per ju, a mendoni se ky moment eshte momenti ku ne me se shumti duhet te permbahemi, pasiqe pasojat nese bejm ndonje gabim, do te jene fatale per ne? (Kur them ne them per shqipetaret e maqedonis bashk me maqedonasit).


Lu lutem largohuni disktuimeve rreth partive poltike!!! Dhe luftrave ne te kaluaruen, tema nuk eshte cka ndodhi, por ku jemi duke shkuar (e perseris lerni propagandat politike se ne pytje eshte shum me shum)


Ky postim ėshtė ndryshuar nga nightelf nė 12.05.2012, 00:45


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 00:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Atrher pse u bee 2001 a????
Kujt i konvenoj a???


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Gambino
Postuar nė: 12.05.2012, 00:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 17246
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:36)
Jemi ne nje kohe, ku cdo vendim, cdo veper dhe cdo fjale ka pasoja te medha.

Shpesh her kohen e fundit ne forum lexojm "pergaditet filan komandanti" thrasim "filan ushtrine" etj etj. Jemi ne nje kohe ku te dy palet bejne nxitje, por gjithcka duket aq e montuar saqe cdo njeri qe mendon duhet ta kuptoj se metevertet duhet te jet e montuar, por nga kush?

Mendoni se maqedonasve u konvenon dicka si lufte? Mendoni se shqipetareve u konvenon dicka si lufte? Jo asnjeres pale nuk i kovenvon, ajo mund ti konvenoj vetem dikujt qe nga jasht mundohet ta destabilizoj vendin, por ne kete rast jo vec vendin por gjith ballkanin.

Ctash pytja ime per ju, a mendoni se ky moment eshte momenti ku ne me se shumti duhet te permbahemi, pasiqe pasojat nese bejm ndonje gabim, do te jene fatale per ne? (Kur them ne them per shqipetaret e maqedonis bashk me maqedonasit).

Sot nuk ka vend me per nje konflikt te armatosur shqiptaret sot po bejne nje tjeter lufte e ajo lufte eshte lufta per ekzistence


----------------------------------------
Only GOD Can Judge Me
PMMSN
Top
Alfusion
Postuar nė: 12.05.2012, 00:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (babarekes @ 11.05.2012, 18:38)
Atrher pse u bee 2001 a????
Kujt i konvenoj a???

2001 u nis per tu bashku me shqiperine prej kumanove e me manastir e me oher krejt komplet por si duket u tradhtuan luftaret e lirise ...
PMUsers Website
Top
nightelf
Postuar nė: 12.05.2012, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (babarekes @ 12.05.2012, 01:38)
Atrher pse u bee 2001 a????
Kujt i konvenoj a???

Edi ku dush te dalish, por te lutem mos e perzi poltiken ne kete teme. Ne ne maqedoni na kanoset lufte civile nese vazhdon keshtu pona, nese vjen puna aty do te thuash pse e hapa gojen kot. Prandaj fol serioz lere te kaluaren, leri partit dhe fol per te miren e popullit, na i ke pru per hundesh propagandat e partis tende!


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 12.05.2012, 00:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012SHKIET duan te bojne lufte shkiet duan ta ndajn maqedonin sipas idese se atyre vec tetoven edhe gostivarin asgje tjeter ... Ne cka te bejme na tregoni a te mbajme qetsi a ??? mendoj se jo politikanet shqiptare politikanet e vertet tani duhet ti kapin ambasadoret europian e amerikan e turk e cka te jene le te jene te raportojne se cka eshte duke ndodh ... Nuk eshte e cuditshme te organizohemi per vet mbrojtje...
PMUsers Website
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 00:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:44)
Edi ku dush te dalish, por te lutem mos e perzi poltiken ne kete teme. Ne ne maqedoni na kanoset lufte civile nese vazhdon keshtu pona, nese vjen puna aty do te thuash pse e hapa gojen kot. Prandaj fol serioz lere te kaluaren, leri partit dhe fol per te miren e popullit, na i ke pru per hundesh propagandat e partis tende!

NUK e dii pse te DJEG kshu.
Un se kisha ne plan me e lavderu partin "TIME" apo te shaj dikend.


Ti thajee qe nese tash nisen luft sesht mirr.
e un te thash atrher pse u niss ne 2001???


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 12.05.2012, 00:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (babarekes @ 12.05.2012, 01:48)
NUK e dii pse te DJEG kshu.
Un se kisha ne plan me e lavderu partin "TIME" apo te shaj dikend.


Ti thajee qe nese tash nisen luft sesht mirr.
e un te thash atrher pse u niss ne 2001???

E une te tregova se tema nuk eshte per te kaluaren por per te ardhshmen, prandaj mos dil prej temes. Shume me mire qe ske ndermend te fillojsh te shajsh nje parti e te lavderojsh nje tjeter, Inshallah te miresh me temen jo me partit.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 00:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:53)
E une te tregova se tema nuk eshte per te kaluaren por per te ardhshmen, prandaj mos dil prej temes. Shume me mire qe ske ndermend te fillojsh te shajsh nje parti e te lavderojsh nje tjeter, Inshallah te miresh me temen jo me partit.

smil3dbd4ddd6835f.gif

E Ardhmja e Sigurt dhe e mirr eshte duke i Menduarr deshtimet dhe gabimet e te Kaluares.

Keshtu qe jepem pergjigjee PSE U BEE E 2001???
a thush se atrherr ishmi me keqq se TASH a????


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 12.05.2012, 00:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008Ja un do ta sqaroj pak..
U be lufta po
u arit marveshja po
filloj te implemetohet po
erdhi kjo kucka vmro ne 2006 dhe cka beri mori pdsh
po
hapi rastet e hages po
projetkoi shkupin 2014 po (qeveria pdsh=vmro e votoi)
e mori token e xhamise burmali po
pse? sepse eshte parti atni Shqiptare anti Islame (parti me e flliqt se Milloshi)
tani Bdi-ja ka ra ne hall sepse ska fuqi dhe vmro nuk e pyet
beri lpk deklarate qe kerkojme konferece per bashkim trojesh nese kjo zbehet do i marim armet
o vlla un ni send edi sedi a de bohet mire a keq,sepse fatin tone e shkrun Allahu ama ni send edi se ne per kto pisa maqedonet shaum kimi fal,ene kimi nejt troket skimi kallxo se sjan maqedon po kimi than zgjidhja me greqine si te duni ju (mendoj kjo ka qene qendrim i bdi=s)
deni her tham bdi ash tradhtare ama prap se besoj se ash,edi se Thaci ka vedh ene kto te bdi daden ja kan c*.. ama shtehej kane ra ne hall se gruefski u thot me sum ngjo mu du shtaj ne burg (ksha ma mer mendja se ash)
ksha xhi ckado qe tbohet faj populli jon ska,faj kane partite qe vjedhin dhe Gruefski qe nuk vjedh por neve na ka c* nanen ash tu na mejt ne cdo aspekt (shnosh xhi tdose ne bohet mjafton ne te imi te pastert,qeveritaret copa u bohefshin) un pi shpaje nuk hiki me u ba luft se skam ku shkoj ama di ranejti gjurzit catej de dera ene vec me gjur de ces se pushk nuk kam hahahh :D:D:
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 12.05.2012, 00:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (babarekes @ 12.05.2012, 01:54)
smil3dbd4ddd6835f.gif

E Ardhmja e Sigurt dhe e mirr eshte duke i Menduarr deshtimet dhe gabimet e te Kaluares.

Keshtu qe jepem pergjigjee PSE U BEE E 2001???
a thush se atrherr ishmi me keqq se TASH a????

Pasi tema eshte per te ardhmen e maqedonis aspak nuk dua te merem me te kaluaren, nese do te flasish per te kaluaren hap nje teme dhe diskuto gjith naten. Mos e devijo temen DHE

MOS DISKUTONI PER PARTITE


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Nik_Name @ 12.05.2012, 01:56)
Ja un do ta sqaroj pak..
U be lufta po
u arit marveshja po
filloj te implemetohet po
erdhi kjo kucka vmro ne 2006 dhe cka beri mori pdsh
po
hapi rastet e hages po
projetkoi shkupin 2014 po (qeveria pdsh=vmro e votoi)
e mori token e xhamise burmali po
pse? sepse eshte parti atni Shqiptare anti Islame (parti me e flliqt se Milloshi)
tani Bdi-ja ka ra ne hall sepse ska fuqi dhe vmro nuk e pyet
beri lpk deklarate qe kerkojme konferece per bashkim trojesh nese kjo zbehet do i marim armet
o vlla un ni send edi sedi a de bohet mire a keq,sepse fatin tone e shkrun Allahu ama ni send edi se ne per kto pisa maqedonet shaum kimi fal,ene kimi nejt troket skimi kallxo se sjan maqedon po kimi than zgjidhja me greqine si te duni ju (mendoj kjo ka qene qendrim i bdi=s)
deni her tham bdi ash tradhtare ama prap se besoj se ash,edi se Thaci ka vedh ene kto te bdi daden ja kan c*.. ama shtehej kane ra ne hall se gruefski u thot me sum ngjo mu du shtaj ne burg (ksha ma mer mendja se ash)
ksha xhi ckado qe tbohet faj populli jon ska,faj kane partite qe vjedhin dhe Gruefski qe nuk vjedh por neve na ka c* nanen ash tu na mejt ne cdo aspekt (shnosh xhi tdose ne bohet mjafton ne te imi te pastert,qeveritaret copa u bohefshin) un pi shpaje nuk hiki me u ba luft se skam ku shkoj ama di ranejti gjurzit catej de dera ene vec me gjur de ces se pushk nuk kam hahahh :D:D:

Nese BDI ska forrcc me i perballu Gruevskit atrher pse NUK DEL PREJ QEVERIE
Ket forcc besoj qe e ka.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 01:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:58)
Pasi tema eshte per te ardhmen e maqedonis aspak nuk dua te merem me te kaluaren, nese do te flasish per te kaluaren hap nje teme dhe diskuto gjith naten. Mos e devijo temen DHE

MOS DISKUTONI PER PARTITE

Duke e dit se si eshte mentaliteti ne MK.
kurr edhe ne WC te shkojsh te kerkojn LIBREZ PARTIE atrherr MOS PISKAT kot qe moss folim per PARTIT.
NE PARTIT I VOTOJM dhe PERGJIGJSI VEQ PREJ TYRE DUHET TE KERKOJM.
NE KET RAST PREJ BDI.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 12.05.2012, 01:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008O babarakers po Bdi-ja me dal pi qeverie drejt luft de bohet :D
taj edin se Alia o ne qeri raj o luft bon (pak shaka) :D
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 01:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Nik_Name @ 12.05.2012, 02:03)
O babarakers po Bdi-ja me dal pi qeverie drejt luft de bohet :D
taj edin se Alia o ne qeri raj o luft bon (pak shaka) :D

Alisss smil3dbd4ddd6835f.gif
I kecc Aliaa ne dul smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio