Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Te mendojm njiher?!, ...Cfar vjen me pas...
nightelf
Postuar nė: 12.05.2012, 11:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (babarekes @ 12.05.2012, 02:02)
Duke e dit se si eshte mentaliteti ne MK.
kurr edhe ne WC te shkojsh te kerkojn LIBREZ PARTIE atrherr MOS PISKAT kot qe moss folim per PARTIT.
NE PARTIT I VOTOJM dhe PERGJIGJSI VEQ PREJ TYRE DUHET TE KERKOJM.
NE KET RAST PREJ BDI.

A meverte nuk din te diskutojsh per dicka tjeter pos partiave? Thjesht bre fol per te miren e popullit leri partite, nese vazhdon te tensionohen pune ne kete menyre atehere mund te del gjithcka kontrolli dhe te behet lufte civile, a e din se cka eshte ne pytje ketu?


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
STOP
Postuar nė: 12.05.2012, 12:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:44)
Edi ku dush te dalish, por te lutem mos e perzi poltiken ne kete teme. Ne ne maqedoni na kanoset lufte civile nese vazhdon keshtu pona, nese vjen puna aty do te thuash pse e hapa gojen kot. Prandaj fol serioz lere te kaluaren, leri partit dhe fol per te miren e popullit, na i ke pru per hundesh propagandat e partis tende!

MBASE MIRE E KE THEN NUK KEmI NEVOJE PER LLUUFTTe...POR JE PYYETUR TTI NDOJ HER KUSH NA SOLLI NE KETE GJJENDJE ...PRANDAJ I NDERUM SA TE DUASH IKI POLITIKES ...POR KJO ESHHTE TEEME QE FUNDDE E KRY ESHTE EE LIIDHUR PER POLITIKEN ,QE TE MOS KEMII KESHTU PROBBLEMEE DUHET ME I DETTEKTU KETA MATRAPAZ QQE NA SOLLEN NE KEETE GJJeNDJE
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 12.05.2012, 12:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Dikujt qe i ka ike Autobusi ne vitin 2001 dhe i ka mbet pik ne zemer qe s`ka mund t`ket rastin tjet nje nder komandantat e shumte qe na u vetshpallen si ne lufte dhe me te madhe pas saj na vjen keq por ata qe dojn lufte ju them qe s`ju ka djeg as nje pule n`kotec per at e kerkojne .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
hey
Postuar nė: 12.05.2012, 12:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Zgjidhja eshte qe ne zgjedhjet e ardheshme, krejt populli t'iu jape karton te kuq te gjitha partive me bojkot ne zgjedhje. Bojkoti i pjeserishem do te ndodhe, ama po te ishte i teresishem, do kishte efekt me te madh.
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 12.05.2012, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:36)


Ctash pytja ime per ju, a mendoni se ky moment eshte momenti ku ne me se shumti duhet te permbahemi, pasiqe pasojat nese bejm ndonje gabim, do te jene fatale per ne? (Kur them ne them per shqipetaret e maqedonis bashk me maqedonasit).


Mir esht te durojm, ama vdiq Rugova ne tjeret sjemi krejt durimtar. Pastaj si mos tpermendim parti politike te cilet jan fajtore per ket cka po ndodh. Si mos tpermendim partit kur vetem ajrin qe e thithim spo munden me na e ndal gjithcka tjeter po. Si te durojm kur dikush te hy nshpi dhe ta merr nonen? Bile as kurr se kam mendu se shqiptaret jan kaq durimtar...
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 18:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 12:56)
A meverte nuk din te diskutojsh per dicka tjeter pos partiave? Thjesht bre fol per te miren e popullit leri partite, nese vazhdon te tensionohen pune ne kete menyre atehere mund te del gjithcka kontrolli dhe te behet lufte civile, a e din se cka eshte ne pytje ketu?

UN kurr kam fol per te miren e popullit ty BUKES I KE THAN PAPE smil3dbd4ddd6835f.gif

a e din kurr thojsha un

OOOOO POPULL MOSSS U SHIT per 500 Denarr AS per HIQQ


pse e thojsha ket???
SEPSE e disha se ka me na ardh kjo pun.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.05.2012, 21:17
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (nightelf @ 12.05.2012, 01:36)


Lu lutem largohuni disktuimeve rreth partive poltike!!! Dhe luftrave ne te kaluaruen, tema nuk eshte cka ndodhi, por ku jemi duke shkuar (e perseris lerni propagandat politike se ne pytje eshte shum me shum)[/b]

Ti mire e ke nightelf sepse truni na u ka lodhe prej ketyne temave ama ato jane te pashmangeshme sepse ka disa te kaluara qe mund te harrohen, ama jo si kjo pune jone e shqiptareve qe per shkak te kalumes po i vujme pasojat sot.

Cka kam une faj qe krejt te paret tane jane kane budalle? Cysh me u marre me te ardhmen kur nuk mundemi se gjenet si kemi mire. smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8aceb829c5f.gif Jam shume e deshperume prej shqiptareve.

Tjerte protestojne pse po i mytni delfinat na ne ballkan "Aushvic per shqiptaret".


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 12.05.2012, 21:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Pse kane qene te paret tane budalle Packs, edhe: a do te thone pasardhesit per ne se ishim budalle?

Tjeret mund te bejne cfare te duan, zaten ne duke i shikuar te tjeret jemi keshtu si jemi smil3dbd4daabd491.gif

Perndryshe, cfare te bejne shqiptaret tash?


Hajt flladituni pak smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.05.2012, 21:28
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Avalon @ 12.05.2012, 22:25)
Pse kane qene te paret tane budalle Packs, edhe: a do te thone pasardhesit per ne se ishim budalle?

Tjeret mund te bejne cfare te duan, zaten ne duke i shikuar te tjeret jemi keshtu si jemi smil3dbd4daabd491.gif

Perndryshe, cfare te bejne shqiptaret tash?


Hajt flladituni pak smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Po, absolutisht qe do na thone se kemi qene budalle ashtu si jemi ne fakt. smil4a8aceb829c5f.gif smil4a8acea04e4b2.gif----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 12.05.2012, 21:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 12.05.2012, 22:28)
Po, absolutisht qe do na thone se kemi qene budalle ashtu si jemi ne fakt. smil4a8aceb829c5f.gif smil4a8acea04e4b2.gif

Edhe a hiq nuk ben t'i shmangemi e te perpiqemi ta evitojme kete a? Cka u thua ti loqkave tua kur fillojne te te bejne pyetje?

Ndersa ti mire e ke, per kete kohe, per ne, jo per te paret. A e di perse e them kete, nese ne te paret i quajme budalle, detyrimisht rrjedh se ne jemi me te mencur, prandaj duhet bere me shume se te paret (se paku me shume) per te mos lejuar qe punet te na shkojne keshtu si na shkuan, se me quajne mua budalle, as palla nuk me ha ne krahasim me mireqenien e popullit shqiptar.
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.05.2012, 21:37
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Avalon @ 12.05.2012, 22:33)
Edhe a hiq nuk ben t'i shmangemi e te perpiqemi ta evitojme kete a? Cka u thua ti loqkave tua kur fillojne te te bejne pyetje?

Ndersa ti mire e ke, per kete kohe, per ne, jo per te paret. A e di perse e them kete, nese ne te paret i quajme budalle, detyrimisht rrjedh se ne jemi me te mencur, prandaj duhet bere me shume se te paret (se paku me shume) per te mos lejuar qe punet te na shkojne keshtu si na shkuan, se me quajne mua budalle, as palla nuk me ha ne krahasim me mireqenien e popullit shqiptar.

Loqkave do ju them se ne vec jemi emertuar si popull gabimisht. Nuk besoj qe do ua ngarkoj trurin loqkave me historine e popullit qe nuk e kuptoj as vet.

Btw, loqkat e mia do lindin ne Las Vegas, bile e di qe nuk shkruajne per paqe e do konsumojne droge. Se na jemi qaq hipokrite qe shkruajme per paqe e merremi me droge. Shkruajme per patriotizem e ja ngulim atdheut. Flasim per besen e si t'ia kthejme shpinen njani tjetrin me nder me thane... e shume gjana. Nejse se jam nervozu pak ama s'besoj qe do ndrroj mendim brenda cityne 100 vjetve qe po pres me u ba mire. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 12.05.2012, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 12.05.2012, 22:37)
Loqkave do ju them se ne vec jemi emertuar si popull gabimisht. Nuk besoj qe do ua ngarkoj trurin loqkave me historine e popullit qe nuk e kuptoj as vet.

Btw, loqkat e mia do lindin ne Las Vegas, bile e di qe nuk shkruajne per paqe e do konsumojne droge. Se na jemi qaq hipokrite qe shkruajme per paqe e merremi me droge. Shkruajme per patriotizem e ja ngulim atdheut. Flasim per besen e si t'ia kthejme shpinen njani tjetrin me nder me thane... e shume gjana. Nejse se jam nervozu pak ama s'besoj qe do ndrroj mendim brenda cityne 100 vjetve qe po pres me u ba mire. smil3dbd4daabd491.gif

Hajt hajt mos u merzit se mire behet. Azem Shkreli, drite shpirti i befte ka thene dicka. Gjithcka do rregullohet, nje gje eshte e sigurte, perpara kur pajtoheshin gjaqet, thojshin: pa e fut se paku nje varg speca (te terun) ne mes, nuk njihet si marreveshje a ujdi. Neve po na dhimbset ai vargu me speca (disave) po ja qe natyre dhe gjithcka qe funksionon ka rregullat e ngujuara dhe te pathyeshme e qe duhet te funksionojne o si duhet ose si te gjymta nuk bejne pune dhe s'kane efekt.

A dush me ta shkru nje vjershe t'dhimshme, di hahahaha.
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.05.2012, 21:54
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Avalon @ 12.05.2012, 22:44)
Hajt hajt mos u merzit se mire behet. Azem Shkreli, drite shpirti i befte ka thene dicka. Gjithcka do rregullohet, nje gje eshte e sigurte, perpara kur pajtoheshin gjaqet, thojshin: pa e fut se paku nje varg speca (te terun) ne mes, nuk njihet si marreveshje a ujdi. Neve po na dhimbset ai vargu me speca (disave) po ja qe natyre dhe gjithcka qe funksionon ka rregullat e ngujuara dhe te pathyeshme e qe duhet te funksionojne o si duhet ose si te gjymta nuk bejne pune dhe s'kane efekt.

A dush me ta shkru nje vjershe t'dhimshme, di hahahaha.

Hajt shkruma nje, jo bre njeri me kane ardhe ne maje te hundes analfabetat.
Edhe une e di me shkru: Shqiptari thuja kanges ma te keqe qe e di, thuja shqiptari se a e din qe... smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 12.05.2012, 22:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 12.05.2012, 22:54)
Hajt shkruma nje, jo bre njeri me kane ardhe ne maje te hundes analfabetat.
Edhe une e di me shkru: Shqiptari thuja kanges ma te keqe qe e di, thuja shqiptari se a e din qe... smil3dbd4daabd491.gif

... do jeshe Shqiperi. Plasshin gojte e kqia e u thafshin more zot hahaha.

Ja tash m'ke nimu .... hahaha, goja t'lumte e mos t'u kputshin kurre telat e qiftelise smil3dbd4daabd491.gif .
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.05.2012, 22:32
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Avalon @ 12.05.2012, 23:11)
... do jeshe Shqiperi. Plasshin gojte e kqia e u thafshin more zot hahaha.

Ja tash m'ke nimu .... hahaha, goja t'lumte e mos t'u kputshin kurre telat e qiftelise smil3dbd4daabd491.gif .

Hahahahah, kjo eshte nje poezi e mire per te ardhmen. smil3dbd4daabd491.gif A mundesh me hjeke cifteline me shti kitare psh. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio