Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> USSHM-ja Karta ne gjuhen Maqedone per S.Shqiptar
Njomza_22
Postuar nė: 19.11.2006, 20:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Unioni iStudentėve Shqiptarė nė Maqedoni

Nacionalna Studentska Kartica

Vete titulli i emruar nga ju eshte Unioni i Studenteve Shqiptar?
Dhe nga kjo them perse gjuha Maqedone duhet te jete ne fillim dhe mandej shqip a nuk eshte kjo nje turp per ju? Jeni duke me habitur!!! kisha respekt per ju mirpo do me zhgenjeni.

Fotografi e jashtme
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 19.11.2006, 20:49
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Eshte edhe ne gjuhen Shqipe, mirpo do te ishte me e favorshme sikur te ishte gjuha shqipe mbi ate maqedone si do qoft nuk nuk duhet te habitemi me gjera te tilla.

Nese ndonje prej USSHM-se eshte ne kete faqe ateher le te na sqaroj perse eshte e till kjo kartele dhe per cka do te sherbej?


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
didi
  Postuar nė: 19.11.2006, 21:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004Ndoshta mbizotron nr i studenteve maqedon ne USSHM


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top
Uki
Postuar nė: 20.11.2006, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 2386
Bashkangjitur: 26.08.2006Nuk duhet te shpejtojm ne skandale te tilla, presim USSHM te sqaroj se per cka eshte mandej te hedhim ide ne lidhje me gjuhen Maqedone.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 20.11.2006, 00:16
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Pamvarsisht se a eshte dicka e mire per ne studentet mjafton qe gjuha maqedone eshte mbi ate SHQIPE, une personalisht kur se kisha mare nje KArtele te till .

Turp i madh per ne "SHQIPTARET" edhe per USSHM-n.

SHQIP SHQIP Dhe Vetem SHQIP.

Mendoni mire qka veproni Ju Unioni i Studenteve "SHQIPTAR"


Ja Si duhet Te DUket Nje Kartel e Studenteve SHQIPTAR

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 84 )
Datotekat e bashkangjitura  img4560892d7222b.jpg


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
aristoteli
Postuar nė: 20.11.2006, 15:18
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Dashuria ndaj gjuhes Maqedone do vazhdoj deri tek EPITAFI jone!!!!


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 20.11.2006, 15:53
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Te nderuar

si nje aktivist i USSHM-se qe ja dua te miren dhe qe personalisht kam qene i angazhuar po ju jap sqarim se cka eshte kjo kartele....

Te gjith keni degjuar per ISIC kartelet qe kane te bejne me cmimet me te uleta qe ju ofrohen studenteve ne tere boten. Kjo eshte nje kartele nacionale qe vlen vetem per Maqedonine dhe me kete kartele munden studentet te blejne gjera te ndryshme nga veshjet e deri tek gjerat ushqimore. Ka dhe nje numer te madh te firmave qe bejne tregeti qe jane te lidhur me kete kartele.

Duhet te dini qe kjo nuk eshte kartele anetaresie e USSHM-se por kartele qe ka te beje me uljen e cmimeve per studentet ne Maqedoni. D. M. Th kjo vlene vetem per Maqedoni.
Kjo Kartele eshte bashkepunim i USSHM-se me nje organizate joqeveritare qe per moment nuk po mundem me ja mbajt mend emrin.

beson Njomza dhe didi dhe ju te tjeret jeni te knaqur me sqarimin
Per me teper drejtohuni tek zyrat e USSHM-se.


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 20.11.2006, 16:13
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006NJOFTIM

Njoftojmė tė gjithė studentėt se Unioni iStudentėve Shqiptarė nė Maqedoni duke filluar nga data 10.11.2006 do tė filloj me pregatitjen e SC-Kartelave Studentore mbėshtetur nga Ministrit e Kulturės dhe Financave tė R.M-sė si dhe organizatėn studentore nga Shkupi MULTI PROJECT ORGANIZATION. Tė gjithė studentėt e interesuar mund tė informohen tek pėrfaqsuesi i tyre i grupit i USSHM-sė apo drejtėpėrdrejtė nė zyrėn e USSHM-sė. Poashtu nga kjo datė USSHM-ja do tė vendos post blloqe nėpėr Universitet pėr sqarimin e mėnyrės sė aplikimit. Aplikimi do tė bėhet me fletaplikacion qė do tė shpėrndahen nga USSHM-ja. Tė interesuarit na kontaktoni nė adresėn:


rr. e Ilindenit bllok 77/171/1 afėr restorant HOLIDAY INN
nr.tel +389 70 538 054Ja si duket Kartela e USSHM-se

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 86 )
Datotekat e bashkangjitura  File0342.jpg


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 20.11.2006, 16:15
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Prapavija e Karteles USSHM-se

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 68 )
Datotekat e bashkangjitura  File0343.jpg


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
spartacus
Postuar nė: 20.11.2006, 17:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006tung
po a nuk eshte me mire qe studenti te kete nje ISIC kartele e cila do te vleje edhe jashta vendit por edhe ne maqedoni,sic i kane te gjithe studentet ne bote, kjo me duket thjeshte nje kartele antarsie te nje organizate studentore....nese ka mundesi me tregu sa do te kushtoje kjo kartela?
PM
Top
Vardari
Postuar nė: 20.11.2006, 20:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 3000
Bashkangjitur: 29.09.2006lirim shabani nuk ka nevoj qe ti te japesh sqarime por duhete jep dikush qe eshte ne usshm-nė multietnike ti nuk je me student.
Un personalishit nuk e mar ket kartel ku gjuha e shkaut eshte mbi gjuhen time turp per ju qe i beni keto kartela do ti kisha lutur te gjith studentet
mos te marin nje kartel te till se nuk ju duhet nuk ja vlen te nencmosh gjuhen tende kombin tend per nje sc kartel.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 20.11.2006, 21:33
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (LirimShabani @ 20.11.2006, 15:53)
Te nderuar

si nje aktivist i USSHM-se qe ja dua te miren dhe qe personalisht kam qene i angazhuar po ju jap sqarim se cka eshte kjo kartele....

Te gjith keni degjuar per ISIC kartelet qe kane te bejne me cmimet me te uleta qe ju ofrohen studenteve ne tere boten. Kjo eshte nje kartele nacionale qe vlen vetem per Maqedonine dhe me kete kartele munden studentet te blejne gjera te ndryshme nga veshjet e deri tek gjerat ushqimore. Ka dhe nje numer te madh te firmave qe bejne tregeti qe jane te lidhur me kete kartele.

Duhet te dini qe kjo nuk eshte kartele anetaresie e USSHM-se por kartele qe ka te beje me uljen e cmimeve per studentet ne Maqedoni. D. M. Th kjo vlene vetem per Maqedoni.
Kjo Kartele eshte bashkepunim i USSHM-se me nje organizate joqeveritare qe per moment nuk po mundem me ja mbajt mend emrin.

beson Njomza dhe didi dhe ju te tjeret jeni te knaqur me sqarimin
Per me teper drejtohuni tek zyrat e USSHM-se.

I Nderuari LirimShabani Antar i USSHM-s me trego ti mua ndonje student shqiptar a han Ushqip ke ndonje Sllavo-maqedonas qe te kete te shkruar aty maqedonisht,
te gjith studentet shqiptar han ushim neper Restaurante, Fast-Foud, Piceria SHQIPTARE.----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Tigri_tet
Postuar nė: 20.11.2006, 23:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 4098
Bashkangjitur: 18.11.2006Studentet shqiptar blejen, hajn, pin vetem aty ku jan pronaret jan shqiptar, andaj ska pse te jete gjuha maqedone ne kartele.

VETEM SHQIP
PM
Top
USSH-MAQEDONI
Postuar nė: 21.11.2006, 14:17
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 2916
Bashkangjitur: 24.09.2006Pershendtej antar dhe Simpatizant tė kesaj USSHM-sė

Ne do ju thojm vetem disa fjal.

Mė qenė USSHM edhe me qenė i Perkatsis Shqiptare me karta Maqedonase nuk banė te jeni te sigurt pėr kete e USSHM-ja nuk ka problem se e ben ketė por dikur do jap llogari.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 21.11.2006, 18:01
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006USSH-MAQEDONI, Vardari, Tigri-tet, fancy boy

Me vjene mire qe keni replikuar. Se pari do te them qe ka shume shqiptare qe hane buk tek sllavet dhe nje shembull po jua jap dhe ai eshte njefar hamburgerie perball Tivolit se spo ja mbaj mend emrin tash. Nje gje po habitem qe kur e keni lexuar ne faqen e internetit te USSHM-se per kete kartele, perse nuk e keni lexuar ate njoftimin qe tregon se kush e ka bere dhe si eshte bere dhe pse eshte bere.


Po ju tregoj perse un kam dhene sqarimin ne lidhje me kete gje. Sepse per moment jam i liruar nga studimet dhe po pres pergjigje a do t'i vazhdoj studimet apo jo dhe nese i vazhdoj athere do vazhdoj te jeme dhe ne USSHM mirepo edhe nje gje duhet ta dini qe USSHM ka filluar per ngritjen e bustit te deshmorit te UT-se AbdylSelam Emini dhe jane te angazhuar maksimalisht ne kete drejti. Nje pjese tjeter e tyre qendrojne ne zyre.

Dhe per fund do doja nga Vardari, USSH-MAQEDONI, ju lutem zbulohuni hiqni maskat. Po e di qe keni frige se jeni ata qe ju larguam nga USSHM sepse bete kercenime, u perziet edhe ne parti politike. Jane gjera qe nuk dua serish me i permendur. te gjith ata qe i kane lexuar postimet e mia besoj e kane te qarte se cka ndodhi e si ndodhii e pse ndodhi....

Suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio