Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rona Nishliu prin me vota nė eurovisionstar.com
kosova_rja
Postuar nė: 25.05.2012, 08:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009K


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
ADP
Postuar nė: 25.05.2012, 09:38
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 27335
Bashkangjitur: 12.05.2012Thanks, per linkun.
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 25.05.2012, 14:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (ADP @ 25.05.2012, 10:38)
Thanks, per linkun.

s`ka perse por keq qe nuk mund te votojm me smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 25.05.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (kosova_rja @ 25.05.2012, 15:50)
s`ka perse por keq qe nuk mund te votojm me smil3dbd4d75edb5e.gif

qka tu duk ty a Kosov a? qe me votu sa her qe dot kujtohet ty a? Hmm


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
hey
Postuar nė: 25.05.2012, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Realisht, Shqiperia nuk ka kenge adekuate me te cilen do te mund te pretendonte nje pozicion te mire ne naten finale. Kete nuk e them une, por e kane thene edhe njerez profesioniste te muzikes ne Shqiperi. Shqiperia ate dite ne finale hyri me shume fale menyres se interpretimit te kenges, qe direkt nderlidhej me tragjedine qe ndodhi ne Himare. Interpretimi ishte shume emocional dhe nuk besoj qe nuk e ka prekur zemren e secilit njeri normal (pa marre parasysh cilit komb apo fe i takon) qe e ka ditur se cfare ndodhi ne Himare. Ketu gjithsesi i perjashtoj amebat serbe dhe maqedonase.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 25.05.2012, 17:51
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009http://eurovisiontimes.wordpress.com/2012/...2/#pd_a_6258839


edhe ketu votova, dhe shpresoj mos te bllokojne si kete link qe e dhe ti Kosovare, se dje sa votova pas gjys ore me nuk funksiononte.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
hey
Postuar nė: 25.05.2012, 18:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 25.05.2012, 21:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (babarekes @ 25.05.2012, 16:58)
qka tu duk ty a Kosov a? qe me votu sa her qe dot kujtohet ty a? Hmm

hmmmm jo bre nuk deshta te votoj per kosoven jo, por per shqiperin smil3dbd4daabd491.gif
nuk pata shans te votoj te tjeret qelluan me te zotit e bllokuan linkun para se te votoj une smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 26.05.2012, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (kosova_rja @ 25.05.2012, 09:42)
K

----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
packs
Postuar nė: 26.05.2012, 15:18
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Edhe nese nuk fiton Rona nuk do habitem pasiqe Eurovizioni eshte nje festival balash qe Rona me zanin e saj edhe kangen e mrekullueshme qe e ka nuk e meriton me qene aty po diku ma shume, ma nalt.

Ama ka bala qe jane mesu atje me shku keso kange si te Medes e mund te mos iu pelqeje kjo kange.


Perndryshe ata qe nuk jane bala si na, nuk jane pasiqe jo rastesisht e kane krahasu Ronen me Aretha Franklin. Krenare ndihna per here te pare me ni prezantim qe po na e ban dikush diku. Za, tekst, kange perfekte.----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
packs
Postuar nė: 26.05.2012, 15:26
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 25.05.2012, 17:08)
Shqiperia ate dite ne finale hyri me shume fale menyres se interpretimit te kenges, qe direkt nderlidhej me tragjedine qe ndodhi ne Himare. Interpretimi ishte shume emocional dhe nuk besoj qe nuk e ka prekur zemren e secilit njeri normal (pa marre parasysh cilit komb apo fe i takon) qe e ka ditur se cfare ndodhi ne Himare. Ketu gjithsesi i perjashtoj amebat serbe dhe maqedonase.

S'koke n'ta ti. Rona ka thene se "interpretimin ate nate ua ka kushtuar edhe viktimave te tragjedise", perndryshe kjo kenge i eshte kushtu periudhes se luftes ne Kosove smil4a8acf686328f.gif .

Profesionistet e muzikes ne Shqiperi disa here kane dhier ne te me nder me thane bashke me disa te Kosoves, por shyqyr qe ekzistojne gjithmone TE HUAJT me na tregu kush jemi ne disa sende. smil3dbd4e398ff7b.gif

E them me shume kenaqesi "te huajt" sepse derisa do bala komentojshin ne FB me kritika per kangen e Rones si ni kange palidhje, The Guardian anej cohet e krahason me Areten. smil3dbd4e5e7563a.gif

Gjithe duhet me ekzistu dikush "jashte nesh" e me na thane: o budalle, po cikjo eshte perfektja. smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
hey
Postuar nė: 26.05.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 26.05.2012, 16:26)
S'koke n'ta ti. Rona ka thene se "interpretimin ate nate ua ka kushtuar edhe viktimave te tragjedise", perndryshe kjo kenge i eshte kushtu periudhes se luftes ne Kosove smil4a8acf686328f.gif .

Profesionistet e muzikes ne Shqiperi disa here kane dhier ne te me nder me thane bashke me disa te Kosoves, por shyqyr qe ekzistojne gjithmone TE HUAJT me na tregu kush jemi ne disa sende. smil3dbd4e398ff7b.gif

E them me shume kenaqesi "te huajt" sepse derisa do bala komentojshin ne FB me kritika per kangen e Rones si ni kange palidhje, The Guardian anej cohet e krahason me Areten. smil3dbd4e5e7563a.gif

Gjithe duhet me ekzistu dikush "jashte nesh" e me na thane: o budalle, po cikjo eshte perfektja. smil4a8acf686328f.gif

O me u mvare prej meje ajo e fiton kompeticionin hala pa nis votimi. Ama nuk bohet cka thuajme ne. Fitorja ne Eurovizion varet nga dy faktore:
1. marredheniet politike te vendit qe konkuron me vendet tjera.
2. ndonje risi (budallaki) ne paraqitje, si qe eshte rasti me ato gjyshet e Rusise.

Shqiperia nuk e ka as te paren as te dyten. Pikerisht kjo e dyta eshte arsyeja pse une thash se Shqiperia nuk e ka kengen adekuate per Eurovizion. Iu referova edhe kritikeve te muzikes sepse megjithate ata jane te profesionit dhe marrin vesh shume me shume se une ne kete sfere.

P.S. Kengen ndoshta ua ka kushtu viktimave te luftes se Kosoves, mirepo ate nate interpretimi kaloi ne shenjen e viktimave te Himares. Besoj se kete e verejten te gjithe.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 26.05.2012, 20:25
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Bravo Rona, suksese, edhe pse ne fillim kur fitove kjo kenge nuk me ka pelqy fare, ama qe dy nete e kendon fenomenal. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
packs
Postuar nė: 26.05.2012, 23:50
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 26.05.2012, 16:58)
O me u mvare prej meje ajo e fiton kompeticionin hala pa nis votimi. Ama nuk bohet cka thuajme ne. Fitorja ne Eurovizion varet nga dy faktore:
1. marredheniet politike te vendit qe konkuron me vendet tjera.
2. ndonje risi (budallaki) ne paraqitje, si qe eshte rasti me ato gjyshet e Rusise.

Shqiperia nuk e ka as te paren as te dyten. Pikerisht kjo e dyta eshte arsyeja pse une thash se Shqiperia nuk e ka kengen adekuate per Eurovizion. Iu referova edhe kritikeve te muzikes sepse megjithate ata jane te profesionit dhe marrin vesh shume me shume se une ne kete sfere.

P.S. Kengen ndoshta ua ka kushtu viktimave te luftes se Kosoves, mirepo ate nate interpretimi kaloi ne shenjen e viktimave te Himares. Besoj se kete e verejten te gjithe.

smil4a8acf686328f.gif

Krejt po pajtohem me ty vec kur po thu "kritikeve te muzikes" sepse nuk kemi na kritike te muzikes. Ata dy a tre qe jane, nuk kane fole hic.

Dmth ne europianet jemi bala te thelle dhe festivalet i kemi te tilla sic thashe edhe me lart e po e riperseris me dhimbet Rona qe fati e ka perplase ne nje gje te tille, me nje kange dhe ni za qe diku ish


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Milka-Kisi
Postuar nė: 27.05.2012, 00:07
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 27391
Bashkangjitur: 26.05.2012A mundeni te me ndihmoni rreth nje punim seminarik
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio