Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (4) 1 [2] 3 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rona Nishliu prin me vota nė eurovisionstar.com
babarekes
Postuar nė: 27.05.2012, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Milka-Kisi @ 27.05.2012, 01:07)
A mundeni te me ndihmoni rreth nje punim seminarik

A sell per ket hine ne forum a????


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
hey
Postuar nė: 27.05.2012, 01:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 27.05.2012, 00:50)
smil4a8acf686328f.gif

Krejt po pajtohem me ty vec kur po thu "kritikeve te muzikes" sepse nuk kemi na kritike te muzikes. Ata dy a tre qe jane, nuk kane fole hic.

Dmth ne europianet jemi bala te thelle dhe festivalet i kemi te tilla sic thashe edhe me lart e po e riperseris me dhimbet Rona qe fati e ka perplase ne nje gje te tille, me nje kange dhe ni za qe diku ish
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 27.05.2012, 01:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Nje URIM per shqiptaret e Zvicres.-12 vota per Shqiprin. smil3dbd4e4c2e742.gif
ndersa
Nje MALLKIM per shqiptaret e Norvegjis.-0 vota per shqiprin. smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 27.05.2012, 01:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Ka disa vite qe Eurovizioni eshte shendrruar ne festival POLITIK, me muzike ka pak ose hiq te beje.

Duke patur parasysh se nga 42 vendet votuese, 27 ishin ish republika te UDSSR-se, 6 te ish Jugosllavise edhe nja 3 shtete europiane qaty smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif , Rona edhe mire u nda smil3dbd4daabd491.gif .

PM
Top
salambo
Postuar nė: 27.05.2012, 10:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Festival komercial i shprehur permes kenges moderne qe ska te bej asgje me muziken,keshtu se paku e kuptoj une ,ketu gershetohen me pare interesat materiale pastaj ato politike dhe ne fund humbje kohe me festivale te tilla qe skane asnje vlere muzikore apo kombtare
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 27.05.2012, 11:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009Edhe kete here na treguan se eurovizioni fitohet me babushka me kenge qe nuk ka te beje me muziken por me kotizmin dhe palidhjerizimin rusia kengen qe e kishte derguar deshmoi me sa seriozitet e marrin eurovizionin e kta budallt mule jep vota si gjaja.

Jemi krenar me ronen shyqyr qe e patem ronen e jo tulifar babushke


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
hey
Postuar nė: 27.05.2012, 11:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (kosova_rja @ 27.05.2012, 12:22)
Edhe kete here na treguan se eurovizioni fitohet me babushka me kenge qe nuk ka te beje me muziken por me kotizmin dhe palidhjerizimin rusia kengen qe e kishte derguar deshmoi me sa seriozitet e marrin eurovizionin e kta budallt mule jep vota si gjaja.

Jemi krenar me ronen shyqyr qe e patem ronen e jo tulifar babushke

Thash perpara votimit se ne kete kompeticion kerkohet dicka me "inovative" si dhe marredhenie te forta politike me shtetet tjera. Shqiperia jo me babushka, po edhe me dinosaorusa me shku atje, prap nuk e votojne sepse eshte vend i vogel, pa ndikim ne bote e keshtu. Ne kushte normale, Rona do ishte te pakten ne vendin e trete. Te jemi te realte, kenga e Suedise ishte vertete e mire dhe...ajo qe e kemi veshtire t'a pranojme por duhet te thuhet se Serbia kete here ka patur kenge shume te mire.
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 27.05.2012, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (hey @ 27.05.2012, 02:09)
Gjithsesi, rezultati i arritur eshte FANTASTIK. Ne krejt at lavirint politik, te dalish i pesti, eshte sukses teper i madh. Dy momente me zhgenjyen sonte; Izraeli qe nuk i dha asnje pike Shqiperise si dhe Turqia qe nuk i dha 12 pika edhe pse ne shqiptaret i thejme dhembet per Turqine. Votat e tyre do te ndikonin qe te jemi ne vendin e katert. Jo se ky eshte rezultat i keq, mirepo per pak mundej te jete me mire.

Sipas burimeve informative shume te sigurta baba rexhep erdogan kishte thirr te pakten 2O here per shqiperine por per fat te keq lidhja kishte qene e zene keshtu qe baba xhepi dhe farefisi i tij mbeten pa votuar per kete gje baba i kohes moderne ka mledhur njerzit e tij dhe jan duke vendosur per perseritje te eurovizionit me shprese qe kete here te funksionojn lidhjet telefonike eshte shpreh baba rexhep duke treguar mllefin e tij tregoj qe kishte udhetuar per san marino dhe atje kishte votuar per shqiperine ku u mblodhen plot 12 points dhe shtoi se kishte inervenuar ne maqedoni,itali dhe zvicer per ndarje te 12 pointave smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 27.05.2012, 11:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (hey @ 27.05.2012, 12:28)
Thash perpara votimit se ne kete kompeticion kerkohet dicka me "inovative" si dhe marredhenie te forta politike me shtetet tjera. Shqiperia jo me babushka, po edhe me dinosaorusa me shku atje, prap nuk e votojne sepse eshte vend i vogel, pa ndikim ne bote e keshtu. Ne kushte normale, Rona do ishte te pakten ne vendin e trete. Te jemi te realte, kenga e Suedise ishte vertete e mire dhe...ajo qe e kemi veshtire t'a pranojme por duhet te thuhet se Serbia kete here ka patur kenge shume te mire.

te them te drejten kengen e suedise nuk e pelqeva edhe aq a serbia kengen jo qe e pat te mire por edhe interpretimi ishte i mire per gjinine mashkullore serbia ishte interpretimi me i mire a per gjinine femrore shqiperia po c`ti bejsh ndoshta heren tjeter e zeme vendin e babushkave


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 27.05.2012, 12:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Thonin se nese do mbahej ne Kosove ky festival nuk do kishin te drejte te marin pjese ato plakat me shamija, se ne Kosove eshte e ndaluar shamija te mbahet. Pervec shamija e nene terezes qe lejohet, a nene tereza fatkeqesisht nuk mund te merte pjese ne kete festival, per shkaqe qe i dijme.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 27.05.2012, 13:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (Foks_Ecc @ 27.05.2012, 13:24)
Thonin se nese do mbahej ne Kosove ky festival nuk do kishin te drejte te marin pjese ato plakat me shamija, se ne Kosove eshte e ndaluar shamija te mbahet. Pervec shamija e nene terezes qe lejohet, a nene tereza fatkeqesisht nuk mund te merte pjese ne kete festival, per shkaqe qe i dijme.

12 points per repliken se shume afer interpretimit te babushkave te putinit i eshte afruar.shume replike domethenese dhe inspiruese nese ka rona shans ta lexoj kete ndoshta do te inspirohet per shkruarje te nje hiti te ri apo do te mbetet tek:
"me leni te qaj se kete gje me se miri di ta bej tani"
flm. rona ndoshta ne krah tendin her do kur do te na vie eurovizioni ne kosove dhe babushkat e putinit do t`i mungojn disave,jo bre babushkat po shamijat e tyre deshta te them smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 27.05.2012, 13:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (kosova_rja @ 27.05.2012, 14:10)
12 points per repliken se shume afer interpretimit te babushkave te putinit i eshte afruar.shume replike domethenese dhe inspiruese nese ka rona shans ta lexoj kete ndoshta do te inspirohet per shkruarje te nje hiti te ri apo do te mbetet tek:
"me leni te qaj

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 27.05.2012, 13:41

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 27.05.2012, 13:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (Foks_Ecc @ 27.05.2012, 14:33)
Futjakotologjia eshte shkence per futjakologet si puna jote. Ik p****u e mos me repliko derisa nuk te replikoj.

p.s.
C'te dogji ty. A nuk eshte e vertete se ne Kosove eshte e ndaluar shamija ?

duke u bazuar ne faktet e tua,se ti me faktikizem mirresh e jo futjekologji,besova se shamija eshte e ndaluar edhe ne kosove po sa po e shoh nga parashtrimi i pyetjes tende ajo nuk qenka fakt po futkotizem.

nese nuk do kunderreplike nga kushdo qe te jete zgjidhjen e ke shume afer,te gishterinjt e tu ,mos repliko fare po te penguan kunderreplikat e mia. smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 27.05.2012, 13:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (kosova_rja @ 27.05.2012, 14:43)
duke u bazuar ne faktet e tua,se ti me faktikizem mirresh e jo futjekologji,besova se shamija eshte e ndaluar edhe ne kosove po sa po e shoh nga parashtrimi i pyetjes tende ajo nuk qenka fakt po futkotizem.

nese nuk do kunderreplike nga kushdo qe te jete zgjidhjen e ke shume afer,te gishterinjt e tu ,mos repliko fare po te penguan kunderreplikat e mia. smil4a8acf7ea6a39.gif

Hec.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 27.05.2012, 13:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (Foks_Ecc @ 27.05.2012, 14:33)
Futjakotologjia eshte shkence per futjakologet si puna jote. Mos me repliko derisa nuk te replikoj.

p.s.
C'te dogji ty. A nuk eshte e vertete se ne Kosove eshte e ndaluar shamija ?

Europa i lejon shamijat e plakat e Rusise me shamija, kurse ne te rejat tona nuk i lejojme me shamija te vijojne ne shkolle.

Neve na mungojne motrat tona neper shkolla, jo rospijat e kurvat e europes e rusise.

mos i ndrro tash replikat qysh te konvenon ty se ktu kem ka folum per eurvizion e jo per shkoll


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio