Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> EKSKLUZIVE: Abdylmenaf Bexheti anėtar i ri ASHAM-i
yesss
Postuar nė: 05.06.2012, 15:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 449
Antari Nr: 27226
Bashkangjitur: 08.03.2012Profesori i ekonomisė, Abdylmenaf Bexheti, ėshtė anėtari i ri i Akademisė sė Shkencave dhe Arteve tė Maqedonisė. Pėrzgjedhjen e tij e ka konfirmuar sonte pėr gazetėn KOHA, akademiku Alajdin Abazi, pas pėrfundimit tė Kuvendit zgjedhor pėr anėtarė tė rinj tė ASHAM-it. Akademisė iu kanė bashkangjitur edhe pesė anėtarė tė tjerė, njė i pėrkatėsisė turke dhe katėr maqedonas. Profesori Bexheti, ishte njėri prej tre kandidaturave shqiptare tė propozuara. Bexheti, i cili humbi nė zgjedhjet e tre viteve mė parė vetėm pėr njė votė, kėtė vit ishte propozuar nga vetė akademikėt, ndėrsa dy kandidaturat e tjera - nga Shoqata e Shkrimtarėve Shqiptarė, Fatmire Lumani dhe nga Instituti i Trashėgimisė Kulturore dhe Shpirtėrore - Qemal Murati. “Sė shpejti do tė ketė edhe zgjedhje tė anėtarėve me korrespodencė ku edhe vlejnė tė njėjtat rregulla, ka mė tepėr mundėsi pėr zgjedhjen e anėtarėve tė tjerė shqiptarė si dhe anėtarėve nė moshė mė tė re. Tė njėjtit brenda 3-6 viteve do tė kenė mundėsi tė zgjidhen anėtarė tė rregullt", ka thėnė Abazi pėr KOHA. Akademikėt aktual zgjedhjen e bėnė me votim pėr 40 kandidatė. (A.Z./KOHA)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio