Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kim M.Ėshtė ēasti pėr njė rrirreshtim politik
GAZETARI23
Postuar nė: 05.06.2012, 19:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Ėshtė ēasti pėr njė rrirreshtim politik mes shqiptarėve

Analsiti Kim Mehmeti i ftuar nė televizionin loakal nė Tetovė "Art", foli mbi ēėshtjet e fundit qė tangojnė Maqedoninė. Pėr ndihmesėn qė na japin Shqipėria dhe Kosova, dhe nė cilėn kahe po ecin shqiptarėt nė pėrgjithėsi.

Udhėhqesėi i emisionit nxorri njė fakt tė rėndėsishėm nė sipėrfaqe, qė kėtė rradhė protestuesit me anė tė protestave pėr rastin "Monstėr" dėshmuan pjekuri tė lartė poltike duke i bėrė protestat nė adresat e duhura.

"Ka tre vite qė u them shqiptarėve shkoni protestoni pėrpara selive partiake tona, se Gruevski asgjė nuk na ka premtuar. Unė e di qė kemi emėr dhe mbiemėr ne qė kemi thėnė kėtė dhe emri dhe mbiemri qė e ka thėnė atė ėshtė Kim Mehmeti, nuk ka nevojė kėtė Ali Ahmeti ta fsheh. Emri dhe mbiemri i atij qė ka thėnė se nese vjen puna tė digjet dikush, mė mirė le tė digjen selitė e partive se sa shtėpitė tona, emri i atij qė e ka thėn kėtė ėshtė Kim Mehmeti nuk ka nevojė tė fshehet. Kam thėnė dhe do them, nėse dikush duhet tė rrehet dhe tė gjakoset ata janė liderėt pariak, sepse ato i marin benefitet" - tha Mehmeti.

Kim Mehmeti mendon se BDI-ja duhet tė jetė e "lumtur" pėrderisa ka njė kundėrshtarė si PDSH-ja.

"Deri sa tė ekzistojė PDSH-ja, BDI-ja nuk ka nevojė tė mėrzitet se a do ti fitojė zgjedhjet. Por, votuesit shqiptarė aq shumė do paksohen saqė ato do mund tė bėhen me 30 vota deputet sepse edhe ashtu vetėm 30% dolėn nė votim."

Mehmeti, mendon se ėshtė ēasti qė shqiptarėt tė rrirreshtohen politikisht, por jo duke u pėrēarė.

"Ėshtė ēasti tė bėhet njė rrirreshtim politik mes shqitarėve... Ėshtė ēasti tė bėhėt njė rrirreshtim, mirėpo jo duke u pėrēarė. Shqiparėve u duhen dy parti tė mira, mirėpo jo si PDSH-ja qė ėshtė kompani private e kryetarit tė saj, dhe jo si BDI-ja qė ėshtė si shoqatė aksionarėsh e qė nė krye ka kryeaksionarin dhe ashtu vepron,dhe qė poashtu e ka njė ideolog Ibrahim Kelemendin qė kujdeset, mos u dėshtojė leninizmi pėr tė shkuar pėrpara. Andaj nėse nuk rrirreshtohemi, do tė deshtojmė tė gjithė."/almakos.com

VIDEO INTERVISTA


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
ADP
Postuar nė: 06.06.2012, 07:29
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 27335
Bashkangjitur: 12.05.2012Bashkohu ti i pari, ja Rufi Osmani ka bere thirje publike, per gjithe ata qe duan te ndihmojne per popull, me sinqeritet, le ti bashkohen Rdk-se.
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 06.06.2012, 10:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (ADP @ 06.06.2012, 08:29)
Bashkohu ti i pari, ja Rufi Osmani ka bere thirje publike, per gjithe ata qe duan te ndihmojne per popull, me sinqeritet, le ti bashkohen Rdk-se.

Pajtohem plotsisht me at qka thot kohve tfundit Kim Mehmeti. Pajtohem me ty se intelektualt duhet ti bashkohen RDK-s> Ama nuk pajtohem qe Kim-i duhet tjet njeri nga ata, ky analist u desht qe tkalojn 8 vite dhe ta shoh se bdi nuk ben dhe kjo per mu esht e papranueshme dhe mua kjo me duket se deri ateher ky mbronte bdi-n per interes personal. Pra lloji i till nuk na duhen ne politik
PM
Top
Alex
Postuar nė: 06.06.2012, 10:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (hamurabi @ 06.06.2012, 11:18)
Pajtohem plotsisht me at qka thot kohve tfundit Kim Mehmeti. Pajtohem me ty se intelektualt duhet ti bashkohen RDK-s> Ama nuk pajtohem qe Kim-i duhet tjet njeri nga ata, ky analist u desht qe tkalojn 8 vite dhe ta shoh se bdi nuk ben dhe kjo per mu esht e papranueshme dhe mua kjo me duket se deri ateher ky mbronte bdi-n per interes personal. Pra lloji i till nuk na duhen ne politik

Qe te dy keni te drejte, por do shtoje dicka.

Eshte e vertet qe ju desht 8 vite, por ne anen tjeter ke popullin qe ende nuk i bie ne fije gabimit.
Kimi vertet vonoi, por mendoj qe tani me e ka kuptuar dhe mund te jape kontributine tij, pastaj ka sadopak simpati nga populli dhe ka disa njohuri qe mund te ndihmojne popullin.

Nodshta vone, por ka kuptuar gabin, gerkoi falje publike popullit per ate qe ka mbeshtet gabimisht bdi-ne, ku ta di ndoshta edhe eshte me shume pozitive se negative kycja e Kimit ne Rdk???
PM
Top
shqipstar
Postuar nė: 06.06.2012, 12:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 240
Antari Nr: 13436
Bashkangjitur: 05.02.2008Duhet te formoet nje keshill kombetar sikur e beri Aliu menjeher pas luftes 2001.

Ne ket kshill duhet te ket nga nje perfaqsues prej secilit qytet shqiptar ne maqedoni.

1 nga Shkupi qe gezon autoritet te lart mes qytetarve shkupjan ( qe nket rast do ishte Kimi ) .. 1 nga Tetova ( sdi kush mund tjet atje i pelqyer si Kimi ).. 1 nga Kercova, Struga, Kumanova, Gostivari etj..

Dmth 6 qytete - 6 perfaqsues plus 3 kryetaret e partive politike Aliu, Menduhi, Rufiu..

Dmth gjithsej 9 veta dhe kto do vendosin per ceshtje dhe vendime strategjike dhe te rendesishme per shqiptaret e maqedonis. Sigurisht ne raste te caktuara do meren parasysh mendimet e intelektualve te ndryshem duke i ftuar ato ne momente te veshtira per shqiptaret.

E tash problemi esht si do funksionojn kto 9 pjestar te ktij kshilli, dikush mund te thoje se do bohen copa tu perla per tendera.

Kjo mua me duket si ide e vetme per te dal nga ky kaos qe gjendemi, mendoj se alternativ ma tmir se kjo nuk ka.

PMEmail Poster
Top
Hera
Postuar nė: 06.06.2012, 18:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (GAZETARI23 @ 05.06.2012, 13:03)
Ėshtė ēasti pėr njė rrirreshtim politik mes shqiptarėve

Analsiti Kim Mehmeti i ftuar nė televizionin loakal nė Tetovė "Art", foli mbi ēėshtjet e fundit qė tangojnė Maqedoninė. Pėr ndihmesėn qė na japin Shqipėria dhe Kosova, dhe nė cilėn kahe po ecin shqiptarėt nė pėrgjithėsi.

Udhėhqesėi i emisionit nxorri njė fakt tė rėndėsishėm nė sipėrfaqe, qė kėtė rradhė protestuesit me anė tė protestave pėr rastin "Monstėr" dėshmuan pjekuri tė lartė poltike duke i bėrė protestat nė adresat e duhura.

"Ka tre vite qė u them shqiptarėve shkoni protestoni pėrpara selive partiake tona, se Gruevski asgjė nuk na ka premtuar. Unė e di qė kemi emėr dhe mbiemėr ne qė kemi thėnė kėtė dhe emri dhe mbiemri qė e ka thėnė atė ėshtė Kim Mehmeti, nuk ka nevojė kėtė Ali Ahmeti ta fsheh. Emri dhe mbiemri i atij qė ka thėnė se nese vjen puna tė digjet dikush, mė mirė le tė digjen selitė e partive se sa shtėpitė tona, emri i atij qė e ka thėn kėtė ėshtė Kim Mehmeti nuk ka nevojė tė fshehet. Kam thėnė dhe do them, nėse dikush duhet tė rrehet dhe tė gjakoset ata janė liderėt pariak, sepse ato i marin benefitet" - tha Mehmeti.

Kim Mehmeti mendon se BDI-ja duhet tė jetė e "lumtur" pėrderisa ka njė kundėrshtarė si PDSH-ja.

"Deri sa tė ekzistojė PDSH-ja, BDI-ja nuk ka nevojė tė mėrzitet se a do ti fitojė zgjedhjet. Por, votuesit shqiptarė aq shumė do paksohen saqė ato do mund tė bėhen me 30 vota deputet sepse edhe ashtu vetėm 30% dolėn nė votim."

Mehmeti, mendon se ėshtė ēasti qė shqiptarėt tė rrirreshtohen politikisht, por jo duke u pėrēarė.

"Ėshtė ēasti tė bėhet njė rrirreshtim politik mes shqitarėve... Ėshtė ēasti tė bėhėt njė rrirreshtim, mirėpo jo duke u pėrēarė. Shqiparėve u duhen dy parti tė mira, mirėpo jo si PDSH-ja qė ėshtė kompani private e kryetarit tė saj, dhe jo si BDI-ja qė ėshtė si shoqatė aksionarėsh e qė nė krye ka kryeaksionarin dhe ashtu vepron,dhe qė poashtu e ka njė ideolog Ibrahim Kelemendin qė kujdeset, mos u dėshtojė leninizmi pėr tė shkuar pėrpara. Andaj nėse nuk rrirreshtohemi, do tė deshtojmė tė gjithė."/almakos.com

VIDEO INTERVISTA

Ēka do tė thotė "rrirreshtim" sepse nuk e kuptoj a ėshtė mėnduar si: "ri rreshtim", poqese ėshtė mėnduar nė kėtė kuptim, atėherė mė keqardhje zotri Kim por kush mėndon se do ta pėrbėjė kėtė ri rreshtim? Kur nuk i posedoni imputet e nėvojeshmė, i referohėm nivelit tė lart tė injorancės qe ėshtė prezent nė mesin tuaj.

Pėrmendėt ndihemėn qe mund te vijė nga Kosova dhe nga Shqipėria, por si mund tė prisni tė ju vi ndihėm nga kėto dy shtete fqinjė, kur nuk jeni ne gjėndjė ti ndihėmoni vetės tuaj ?!
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 06.06.2012, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (Hera @ 06.06.2012, 19:12)
Ēka do tė thotė "rrirreshtim" sepse nuk e kuptoj a ėshtė mėnduar si: "ri rreshtim", poqese ėshtė mėnduar nė kėtė kuptim, atėherė mė keqardhje zotri Kim por kush mėndon se do ta pėrbėjė kėtė ri rreshtim? Kur nuk i posedoni imputet e nėvojeshmė, i referohėm nivelit tė lart tė injorancės qe ėshtė prezent nė mesin tuaj.

Pėrmendėt ndihemėn qe mund te vijė nga Kosova dhe nga Shqipėria, por si mund tė prisni tė ju vi ndihėm nga kėto dy shtete fqinjė, kur nuk jeni ne gjėndjė ti ndihėmoni vetės tuaj ?!

Jo, ne ndoshta aspak s'jemi ne gjendje t'i ndihmojme vetes, por ama as nuk jemi ne gjendje te pranojme ndihme nga Shqiperia dhe nga Kosova! E vetmja ndihme qe kerkohet nga ata eshte te jene me ne gjendje t'i artikulojne gjerat sakte dhe me ton me te larte te shkruara ne leter zyrtare, per t'a zgjuar nga gjumi popullaten ne mk. E sa per ndihme politike (dhe me radhe) nuk eshte ne gjendje askush nga keta te n'a jep, sepse para se gjithash ata kane nevojen me te madhe qe dikush t'u jepe ndihme. Me nje fjale te gjithe jane nje m*t, por kete me se miri e dine politikanet kur takohen per fotografi, sepse e ndejne eren kunderrmuese:)

Rr-ireshtim per mua do te thote "nje dore e zeze e madhe" qe do t'i theje koken atij qe "del nga rreshti", me akuzen tradhetar i kombit, apo i pa denje per ta kryer amanetin.


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
Hera
Postuar nė: 07.06.2012, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (---OXO--- @ 06.06.2012, 13:18)
Jo, ne ndoshta aspak s'jemi ne gjendje t'i ndihmojme vetes, por ama as nuk jemi ne gjendje te pranojme ndihme nga Shqiperia dhe nga Kosova! E vetmja ndihme qe kerkohet nga ata eshte te jene me ne gjendje t'i artikulojne gjerat sakte dhe me ton me te larte te shkruara ne leter zyrtare, per t'a zgjuar nga gjumi popullaten ne mk. E sa per ndihme politike (dhe me radhe) nuk eshte ne gjendje askush nga keta te n'a jep, sepse para se gjithash ata kane nevojen me te madhe qe dikush t'u jepe ndihme. Me nje fjale te gjithe jane nje m*t, por kete me se miri e dine politikanet kur takohen per fotografi, sepse e ndejne eren kunderrmuese:)

Rr-ireshtim per mua do te thote "nje dore e zeze e madhe" qe do t'i theje koken atij qe "del nga rreshti", me akuzen tradhetar i kombit, apo i pa denje per ta kryer amanetin.

Pse kaq e zymėt replika .... nuk ėshtė krejt dita terr, vetėm njė pjesė e saj ėshtė. smil4a8aceb829c5f.gif
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 17.06.2012, 13:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008!...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ---OXO--- nė 17.06.2012, 13:57


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio