Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ēfar s'ju pėlqen nė javoren NACIONAL?
Dashi-25
Postuar nė: 20.11.2006, 21:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 4025
Bashkangjitur: 14.11.2006Ne nr 7 te NACIONAL-it ishin te gjitha shkrimet te cilet u diskutuan ne forumin studentor andaj aty kishte edhe pyetjen e javes qe vjen:

Ēfar s'ju pėlqen nė javoren NACIONAL?

Sme pelqen pse jeten ma bejn BARDH E ZI , kur shum mire e dim se eshte me ngjyra.
Nuk me pelqen shum pake njeres kolumnist kane tani duke e ditur se Bota virtuale eshte shume e pasur ateher perse nuk gjurmoni ne lidhje me temat e ndryshme ne internet?
Nuk me pelqejn se cdo intervist i kushtohet politkes.
Nuk me pelqejn se cdo hapje e NACIONAL shoh te njeten figure
Nuk me pelqejn sepse nuk ka shum ekxluzivitete psh: per te pasur sukses me gazet javore ateher duhet dicka qe nuk ka lexuar syri njeriut per 1 jave
Skandale nuk ka per artistet, politiknat, profesor dhe njeres publik mundoheni te arini keto do suksesi vjen pas.

Deri me sot keto i kam verjet se i mungojn NACIONAL
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 20.11.2006, 21:22
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Nuk ka fotoreporter te bej skandale ku fotografia thot me shum se sa shkrimi.
Gjat bisedimeve PPD me BDI nuk eshte interesant te fotografohen ne tryezen qe bisedojn por me rendesi eshte si ta fotografosh Musa Xhaferin me doren e tij ne kemben e Ermira Mehemtit .

Kjo foto do te ishte interesante dhe do e riste numrin e shitjes se Gazetes. Vendoje ne faqe te Pare kete foto Ja se si Politiknatet nuk mendojn per Popull por per ********


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 20.11.2006, 21:37
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Nuk me pelqejn se nuk ka THashetheme per cdo Njer Publik.
Nuk me pelqen se te kqijat e politikanve nuk i thoni asnjher, gjithmon lavdroni,
SKeni Paparac dhe skeni Guxim.

Permbushni keto te blej cdo jave.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
BESI_dr
Postuar nė: 20.11.2006, 23:23
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006Ne fakt, si nje dritare e re informimi "NCIONAL" ka startuar mjaft mire. Bile bile ka arritur qe te jete e asaj cilesie qe te jete ne konkurrence lojale me disa javore qe kane tradite shume me te gjate.
Por, nuk duhet kenaqur asnjehere me ate qe arrihet, meqe nje gje e tille do te krijonte nje vetekenaqesi e qe do te 'shperblehej' me stagnim te mepastajm.
Ne "NACIONAL" do te donim te shihnim me shume tema hulumtuese, do te donim te shihnim reportazhe, do te donim te shihnim pernjemend tema nacionale, sepse sot sikur eshte harruar nacionalja dhe sikur teper jemi bere te modernizuar dhe liberale.
Tema qe kishte te bente me rrjetin e falsifikimit te diplomave me te vertete ishte e trajtuar mire, por aty kshte mjaft fjali qe duhej prere. Sa me shume fakte ne temat qe trajtohen do te rrisnin te joshnin lexuesin me shume. Tema te tilla hulumtuese do te ishin te mireseardhura por per te qene me relevante do te ishte mire te ishin me bindese.
Uroj qe ne te vertete te ruani te qenit NACIONAL.

Besniku, Prishtine.
PMEmail PosterUsers Website
Top
Tigri_tet
Postuar nė: 20.11.2006, 23:38
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 4098
Bashkangjitur: 18.11.2006NACIONAL-it i mungon TRIMIERIA te thuan ate qe nuk e thot asnjher nje gazetar i revistave tjera nga friga e politiknave.
PM
Top
didi
Postuar nė: 21.11.2006, 00:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004Shkrimet te jen me te shkurta , me te kjarta dhe me shum fotografi

Te meret me skandalet politike: Politikani XXX i partis se kuqe dhe te kaltert ne DURS me Ministreen e Punve te Mbrendeshme te Maqedonis duke bere dashuri

Vjedhsit e poezive -- Shkrimtaret modern

Porfesori me i dobet se studenti

Futbollisti qe do kendoj TALLAVA

Bujku qe lexon Gazeten Ndersa profesori vrapon pas Femrave

Profesori se din cilat gazeta jane ne treg ku ai JETON

Keto tema i mungojn NACIONALIT


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top
Uki
Postuar nė: 21.11.2006, 00:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 2386
Bashkangjitur: 26.08.2006Shum pak i kushtohet Brezit te Ri , rinis dhe jetes rinore,
I mungon humori ne politik,
PSH: Si nje politkan e harxhon diten e diell duke luajtur Shah, Apo si nje politikan shkon ne parlament me kepucet pa lyer apo me kravaten e lidhur keq.. smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 21.11.2006, 18:07
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Nacionali...hmmmm


Me pelqen por jo dhe aq. Mendoj se duhet te punojne edhe me shume per te aritur edhe me shume. Mendoj se duhet te jene me te guximshem dhe te tregojne gjerat qe mbahen fshehur. te punesuarit ne Nacional e dijn mjaft mire se gazetaria evropjane dhe ajo amerikane sa punojne dhe e dijne mjaft mir se sa po jua shohin sherin politikanet atyre dhe keta te Nacional mendoj se duhet dicka te tille te bejne. Keta guxuan qe te paret t'i japin hapesire te madhe Organizates se Veteraneve te Luftes se Ushtrise Ēlirimtare Kombetare duke u bere te paret qe shpalosen qellimet e tyre sepse te tjeret me heret shume pak kane treguar per OVL-ne dhe shum manget.

Dicka qe me ka pelqyer ka qene lajmi ne lidhje me lojrat e ekipeve shqiptare ne Evrope e sidomos lojrat e ekipeve shqiptare me Partizanin e Beogradit dhe Barcelonen.


sdi cka te them tjeter

Suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 21.11.2006, 20:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Nacionali si gazete javore me pelqen sidomos nga artikujt te qarte dhe te shkurter si dhe llojellojshmeria e atikujve, qe nxit leximin.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio