Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kadare e ēmon Unikkatilin si poet
kosova_rja
Postuar nė: 13.06.2012, 13:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (gangsta @ 13.06.2012, 12:16)
ja kuptove tripin menier ti heheh

po ja kupton pra se edhe kjo ne hap me kohen eshte smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
packs
Postuar nė: 13.06.2012, 18:28
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Avalon @ 12.06.2012, 23:05)
Jo bre nuk ta kam kesh, po mendoj jo ne ate kuptimin pergjithsues, se kur flasim per Kadarene flasim per dy njerez gati, per shkrimtarin edhe personin. smil3dbd4daabd491.gif

E tash mundesh me m'grushtu tane diten e lume po personi eshte jo per me e kesh, po per me sha smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Hajt a guxon ti me ma kesh shkrimtarin (lirisht mund te krahasohet me me te medhenjte qe kane kap laps ne dore ndonjehere) bile t'i kthej qata grushta smil3dbd4d4e4c4f2.gif

E tash hajde i shajme shqiptaret sa te duam ne, askush asnje fjale nuk e thote, e din ti pse. E kur je ashtu siq eshte Kadare, duhet me i hape syte e me i bo kater para se me fol. Ai ne fakt i ka dy pale sy, po prape s'po ja qet paq nganjehere smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


smil3dbd4e4c2e742.gif

Une te Kadare e du shkrimtarin, jo personin.
Te Klintoni e du presidentin, jo kurvanin.
Te Thaēi e du kryeministrin, jo katunarin.
Te Rugova e du paqen, jo dyfytresine.
Te Erdogani e du liderin, jo dallaverxhine.
Te Netanjahu e du fuqine, jo sistemin smil3dbd4daabd491.gif


vazhdon....
smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Hera
Postuar nė: 13.06.2012, 21:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (packs @ 12.06.2012, 05:20)
Ndoshta s'ju pelqejne poezite ose keni lexu pak gjate jetes tuaj vec vullgarizma ne letersi ka plot edhe ate neper emra shume te medhenj te letersise.

Nejse edhe ky eshte mendimi i yti.

I/E nderuar, per shije nuk diskutohet. Meqense paraqiteni si i/e lexuar do te duhej ta keni lexuar dikund kete parim smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Sidoqofte e perserise mendimin e lart cekur '' nese vulgarizi i duket dikujt poezi, osht larg shijes se shume njerezve qe vleresojne kulturen e te mires, te bukures dhe te mahnitshmes.''

PM
Top
Avalon
Postuar nė: 13.06.2012, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 13.06.2012, 19:28)
Une te Kadare e du shkrimtarin, jo personin.
Te Klintoni e du presidentin, jo kurvanin.
Te Thaēi e du kryeministrin, jo katunarin.
Te Rugova e du paqen, jo dyfytresine.
Te Erdogani e du liderin, jo dallaverxhine.
Te Netanjahu e du fuqine, jo sistemin smil3dbd4daabd491.gif


vazhdon....
smil3dbd4daabd491.gif

Ai sa njerin p'e dojshe edhe ti? Paska m'u kall ai nigerian zeza smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 13.06.2012, 22:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (Hera @ 13.06.2012, 22:45)
I/E nderuar, per shije nuk diskutohet. Meqense paraqiteni si i/e lexuar do te duhej ta keni lexuar dikund kete parim smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Sidoqofte e perserise mendimin e lart cekur '' nese vulgarizi i duket dikujt poezi, osht larg shijes se shume njerezve qe vleresojne kulturen e te mires, te bukures dhe te mahnitshmes.''

Hera, Packs flet sipas parimeve te Estetikes, edhe e shemtuara edhe e keqja edhe e trishtueshmja edhe e bukura jane po kategori estetike. Bile edhe Vulgarizmi mund te futet nder kategorite e Estetikes. Nuk po flas tash per kenveshtrime personale.

Nje gjete mire e ka arti letrar, jo si ne matematike 2+2=4 , ka vend edhe per 3 e per 5

smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio