Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> DOLI LIBRI:LUFTA SPECIALE E SHĖRBIMEVE SEKRETE SER, LUFTA SPECIALE E SHĖRBIMEVE SEKRETE SERB
1302989420
Postuar nė: 16.06.2012, 21:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 232
Antari Nr: 16989
Bashkangjitur: 28.08.2008DOLI NGA SHTYPI LIBRI: LUFTA SPECIALE E SHĖRBIMEVE SEKRETE SERBE KUNDĖR KOSOVĖS PAS SHPALLJES SĖ PAVARĖSISĖ

burimi:http://pashtriku.org/?kat=47&shkrimi=507

Pashtriku.org, 15. 06. 2012) - Botohet libri ekskluziv “Lufta speciale e shėrbimeve sekrete serbe kundėr Kosovės pas shpalljes sė pavarėsisė”, i autorit Faton Mehmetaj. Botues Instituti pėr Studime Gjeopolitike dhe Siguri - ISGJS, Prishtinė, faqe 409. Kėto ditė doli nga shtypi libri ekskluziv i autorit Faton Mehmetaj, “Lufta speciale e shėrbimeve sekrete serbe kundėr Kosovės pas shpalljes sė pavarėsisė”. Ky ėshtė libri i tij i katėrt i kėsaj natyre. Libri pėrmban nė vete fakte e argumente tė bollshme qė tregojnė veprimtarinė e organizuar tė shėrbimeve sekrete serbe dhe mekanizmave tė tjerė kundėr Republikės sė Kosovės, veēanėrisht nė periudhėn pas shpalljes sė pavarėsisė. Nė kėtė libėr pasqyrohet qartė gėrshetimi i mekanizmave shtetėrorė e parashtetėrorė serbė qė nuk kufizohen vetėm nė veprimtari informative, por kanė shtrirje edhe nė akte tė shumta sabotimi, diversioni, tė krimit tė organizuar e deri nė ato terroriste.

Njėri nga recensuesit e librit, Dr. Mark Ndreca, veē tjerash shprehet: ...Jeni tė interesuar qė tė njiheni me shumėsinė e detajeve strukturore tė situatės aktuale tė sigurisė nė Kosovė; A dėshironi qė tė formuloni njė analizė pėr elementė-trazuesit e sigurisė rajonale dhe burimet e mbėshtetjes, financimit, organizimit, mėnyrės sė veprimit, formave dhe metodave qė pėrdorin; tė njihni prezencėn dhe veprimtarinė e shėrbimeve sekrete serbe dhe strukturave paralele nė veri tė Kosovės; A keni interesa qė tė njiheni me veprimtarinė e tė ashtuquajturave “Shtabe tė Mbrojtjes Territoriale”, apo me mėnyrat e aktivizimit tė organizatės paramilitare “Garda e Car Llazarit”; aktivitetin e “Rojeve tė Urės” dhe jetėshkrimin biografik tė tyre, raportet dhe mbėshtetjen e strukturuar tė MUP-it dhe tė shėrbimeve sekrete serbe; a dėshironi tė mėsoni mė tepėr rreth mėnyrave, qė kjo “bashkėsi destruktive” po pėrdorė nė Kosovė, pėr krijimin dhe pėrshkallėzimin e tensioneve tė brendshme, destabilitetin e institucioneve tė shtetit tė Kosovės, e nė mėnyrė tė veēantė strukturave tė sigurisė? - Lexoni me kujdes, se tė gjitha kėto do t’i gjeni nė kėtė libėr, tė titulluar “Lufta speciale e shėrbimeve sekrete serbe kundėr Kosovės pas shpalljes sė pavarėsisė”, shkruar nga hulumtuesi i ēėshtjeve tė sigurisė, zoti Faton Mehmetaj.

Tė gjitha kėto fakte dhe argumente do t’i gjeni tė mbarėshtruara pėrgjatė 409 faqeve tė kėtij libri.

smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif smile5dbook45.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga 1302989420 nė 16.06.2012, 21:19


----------------------------------------
-Fakti qė i sėmuri po shkon mirė nuk do tė thotė se diagnoza juaj ėshtė e saktė–Samuel J.Meitzer,mjek
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio