Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ja se cfare thote Volteri..
extige_88
Postuar nė: 28.12.2012, 15:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 27.12.2012, 14:59)
Hadiset e Sahin Bukhari 7:62:64 "The prophet(Muhamed) married her (Aisha) when she was six years old
and he consummated his marriage when she was nine years old,and then she remained with him for nine years "


Neqoftese Muhamedi ka qene profete i vertete keto gjera jo qe nuk duhej bere por duhej ne menyre kategorike ti hudhte poshte.Femija eshte i papjekur dhe gjer ne moshen 16-18 vjecare duhet te jete prane nenes(prinderve) qe emocionalisht te forcohet.Eshte krim qe nje femije 9 vjecare te ndash nga prinderit e mos te flasim te kesh marrdhenie sex. kjo eshte gjeja me e poshter qe mund te beje nje njeri.Kjo marrdhenie me 9 vjecare nuk eshte as sex por dhunim.keshtu edhe sot definohet dhe denohet nga cdo shoqeri.

Edhe kjo ngjarje nga jeta e tij eshte e mjaftueshme,pa permendur lufterat,vrasjet e roberve,vrasjet e atyre qe nuk besonin ne misionin e tije,vrasjet e qenve,kurvaluku me 13 gra,martesa me femije,pedofili,blud,vjedhje karavanesh etjetj.

Paramendoni nje plak 50 e ca vjet ne shtrat me nje 9 vjecare ma fujj ndytesire .... le te marrim edhe variantin e islamikeve qe thone Aisha ka pasur 14 vjet prap e njejta pamje
fujj fujj ...... Pedofil

Pasojat e kesaj martese te Muhamedit me Aishen i keni sot ne Iran ku vajza zyrtarisht sipas ligjit fiton pjekurin ne moshen 9 vjecare(viteve te fundit kan ngritur moshen ne 13)
dhe kane te gjitha pergjegjesit sikur grate.Rezultati eshte qe sipas OKB ne Iran shkalla e vetevrasjeve te vajzave gjer ne moshen 15 vjecare eshte me e larta ne Bote.


Shoqeri e semure !!!!

Mire le te themi ashtu ateher qe kjo sipas teje quhet Pedofili. Mirepo shpresoj dhe besoj dhe jam i sigurt qe motra jot, apo motra e dikuj tjeter tani e ben nga 3 her ne dite me dike atje jasht ne rruge, dhe ty kjo ste duket pedofili, dhe asgje e keqe, sepse ajo nuk martohet, ajo thjesht kenaq epshet e saj ne moshe 14 vjecare :) . Ne qoft se ti je dakord ne kete menyre dikush vetem te te punoj motren ty, dhe mos ti bej asaj kerkes per martes dhe ty te te duket kjo gje normale ateher do jem dakord dhe un me ty :D


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 28.12.2012, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (extige_88 @ 28.12.2012, 09:10)
Mire le te themi ashtu ateher qe kjo sipas teje quhet Pedofili. Mirepo shpresoj dhe besoj dhe jam i sigurt qe motra jot, apo motra e dikuj tjeter tani e ben nga 3 her ne dite me dike atje jasht ne rruge, dhe ty kjo ste duket pedofili, dhe asgje e keqe, sepse ajo nuk martohet, ajo thjesht kenaq epshet e saj ne moshe 14 vjecare :) . Ne qoft se ti je dakord ne kete menyre dikush vetem te te punoj motren ty, dhe mos ti bej asaj kerkes per martes dhe ty te te duket kjo gje normale ateher do jem dakord dhe un me ty :D

Hajde trap hajde,

Une ta sqarova me lart qe eshte krim dicka e tille ta ndash femijen ne ate moshe nga familje,shqyrto hadithet me poshte dhe tregohet qarte cdo gje. smil3dbd4e398ff7b.gif


"268. E treguar nga Katada; Anas bin Maliku tha, "Profeti i vizitonte gratė e tij tė gjitha njė nga njė, gjatė ditės dhe natės dhe ato ishin njėmbėdhjetė gra." Unė e pyeta Anasin, "Kishte ai fuqi (seksuale) pėr kėtė?" Anasi u pėrgjigj, "Ne thoshim qė Profeti kishte fuqinė e tridhjetė burrave." Dhe Saidi tha sa i pėrket autoritetit tė Katadasė qė Anasi i kishte treguar atij vetėm pėr nėntė gra (e jo pėr njėmbėdhjetė) ( Sahih Buhariu, Vėllimi. 1, f 165; citimi i marrė nga "Islami siē e sheh veten"...., Nehls, f. 39)

Nė Sahihun e Buhariut tek, Vol. 3, dhe tek Muslimi Vol. 7 ne Hadithin e Aishes, gruas se profetit, thuhet se profeti ishte i shtrirė me Aishen kur gratė e tij tė tjera i dėrguan Fatimen, pėr tė kėrkuar atė(profetin) pėr njė ēėshtje tė punės sė tyre, nė kėtė rast Aishja dhe gruaja tjetėr filluan duke e mallkuar njėra-tjetrėn me fjale, kėshtu qė profeti mbajti anėn e Aishes dhe buzėqeshi dhe miratoi hakmarrjen e Aishes ndaj gruas tjetėr te tij.

Nė Sahihun e Muslimit, ne njė hadith nė seksionin e larjes pas raportit seksual thuhet se Muhamedi i ėshtė pėrgjigjur njė njeriu pėr larjen pas bėrjes seks me gruan e tij. Aishja ishte ulur aty duke dėgjuar, dhe Muhamedi u pėrgjigj, unė e bėj gjithė kohės me kėtė (gruan e tij-Aishen) dhe lahem menjėherė.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 28.12.2012, 17:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 28.12.2012, 16:39)
Hajde trap hajde,

Une ta sqarova me lart qe eshte krim dicka e tille ta ndash femijen ne ate moshe nga familje,shqyrto hadithet me poshte dhe tregohet qarte cdo gje. smil3dbd4e398ff7b.gif


"268. E treguar nga Katada; Anas bin Maliku tha, "Profeti i vizitonte gratė e tij tė gjitha njė nga njė, gjatė ditės dhe natės dhe ato ishin njėmbėdhjetė gra." Unė e pyeta Anasin, "Kishte ai fuqi (seksuale) pėr kėtė?" Anasi u pėrgjigj, "Ne thoshim qė Profeti kishte fuqinė e tridhjetė burrave." Dhe Saidi tha sa i pėrket autoritetit tė Katadasė qė Anasi i kishte treguar atij vetėm pėr nėntė gra (e jo pėr njėmbėdhjetė) ( Sahih Buhariu, Vėllimi. 1, f 165; citimi i marrė nga "Islami siē e sheh veten"...., Nehls, f. 39)

Nė Sahihun e Buhariut tek, Vol. 3, dhe tek Muslimi Vol. 7 ne Hadithin e Aishes, gruas se profetit, thuhet se profeti ishte i shtrirė me Aishen kur gratė e tij tė tjera i dėrguan Fatimen, pėr tė kėrkuar atė(profetin) pėr njė ēėshtje tė punės sė tyre, nė kėtė rast Aishja dhe gruaja tjetėr filluan duke e mallkuar njėra-tjetrėn me fjale, kėshtu qė profeti mbajti anėn e Aishes dhe buzėqeshi dhe miratoi hakmarrjen e Aishes ndaj gruas tjetėr te tij.

Nė Sahihun e Muslimit, ne njė hadith nė seksionin e larjes pas raportit seksual thuhet se Muhamedi i ėshtė pėrgjigjur njė njeriu pėr larjen pas bėrjes seks me gruan e tij. Aishja ishte ulur aty duke dėgjuar, dhe Muhamedi u pėrgjigj, unė e bėj gjithė kohės me kėtė (gruan e tij-Aishen) dhe lahem menjėherė.

OKe trap edhe per ketu kam pergjigje per ty qe je injorant. Me gjej ti tani nje te ri i cili nuk ka pasur me pak se 10 te dashura, ku 7 nga ato te themi se Blowjobin dhe gjerat e tjera i kan standarde, ndersa 3 nga ata kane pasur edhe maredhenie sexuale. Perseri te parashtroj pyetjen tani, do te vinte me mire qe dikush te kete motren tende per grua, edhe sprish pune se ka mar edhe ndonje tjeter me te cilen mund te ndaje kohen, apo do te vinte me mire qe ta punonte motren tende, ta lente ne rruge e pastaj te gjente nje tjeter, e nje tjeter, e nje tjeter e keshtu me rradhe. Me vjen keq qe po te drejtohem ty ne kete menyre, mirepo ti je ai qe e perkrah kete akt, dhe te gjith e thone qe ta dish se qfar vuan komshiu, duhet te te ndodh ty njeher per tja ditur djegen.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 28.12.2012, 17:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 28.12.2012, 11:13)
OKe trap edhe per ketu kam pergjigje per ty qe je injorant. Me gjej ti tani nje te ri i cili nuk ka pasur me pak se 10 te dashura, ku 7 nga ato te themi se Blowjobin dhe gjerat e tjera i kan standarde, ndersa 3 nga ata kane pasur edhe maredhenie sexuale.

Ja une s'kam pasur aq te dashura,o extige mos u merr me kete pune me te krishteret se atyre u ka lejuar Jezusi vetem 1 grua sipas marteses se shenjte dhe s'duhet te kene dashnore as ta divorcoi gruan.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 30.12.2012, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 28.12.2012, 18:32)
Ja une s'kam pasur aq te dashura,o extige mos u merr me kete pune me te krishteret se atyre u ka lejuar Jezusi vetem 1 grua sipas marteses se shenjte dhe s'duhet te kene dashnore as ta divorcoi gruan.

Sinqerisht ska cfare debatohet me juve :) . Her jeni gay, her straight, here trans, here te krishtere, here ateist :).----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 31.12.2012, 11:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (extige_88 @ 28.12.2012, 11:13)
OKe trap edhe per ketu kam pergjigje per ty qe je injorant. Me gjej ti tani nje te ri i cili nuk ka pasur me pak se 10 te dashura, ku 7 nga ato te themi se Blowjobin dhe gjerat e tjera i kan standarde, ndersa 3 nga ata kane pasur edhe maredhenie sexuale. Perseri te parashtroj pyetjen tani, do te vinte me mire qe dikush te kete motren tende per grua, edhe sprish pune se ka mar edhe ndonje tjeter me te cilen mund te ndaje kohen, apo do te vinte me mire qe ta punonte motren tende, ta lente ne rruge e pastaj te gjente nje tjeter, e nje tjeter, e nje tjeter e keshtu me rradhe. Me vjen keq qe po te drejtohem ty ne kete menyre, mirepo ti je ai qe e perkrah kete akt, dhe te gjith e thone qe ta dish se qfar vuan komshiu, duhet te te ndodh ty njeher per tja ditur djegen.

O njeri i verbuar nuk din se c'ka thua.

Pse nuk e fakton historikisht, shkencėrisht e nga mjeksia moshėn e duhur pėr seks. Pse Aisha s'mujti me ba femije kurre? Sepse i asht dėmtu mitra mor i paftytr? Ai ka shkatrru mitren profeti juj imoral. Pse sot lejohet martesa vetėm mbi 18VJEĒ? Qe pra shkencėrisht, moralisht e biologjikisht femra arrin pjekjen seksuale nė moshėn 18 vjeēare smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga igli_st nė 31.12.2012, 11:13


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 31.12.2012, 22:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 31.12.2012, 12:12)
O njeri i verbuar nuk din se c'ka thua.

Pse nuk e fakton historikisht, shkencėrisht e nga mjeksia moshėn e duhur pėr seks. Pse Aisha s'mujti me ba femije kurre? Sepse i asht dėmtu mitra mor i paftytr? Ai ka shkatrru mitren profeti juj imoral. Pse sot lejohet martesa vetėm mbi 18VJEĒ? Qe pra shkencėrisht, moralisht e biologjikisht femra arrin pjekjen seksuale nė moshėn 18 vjeēare smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif

po si beri maria.kur faktet kishtare thone se ajo ishte e moshes 12.-14 vjece ...

hec more trap se je jashta kohes ,je i papare je hamam

ti je rate ,ti je moll e prisht,gjuaje nje te tille nder 100 te mira,i prish apo i infekton krejt tjerat....

ja ke bo blowjob priftit a ,te ka qire ne bir te bythes ,ta ka prish krejt prapanicen ne hall e ke ,a ,ti guxon me quajt profetin ton imoral.e me pas thua ku kemi ofendu,,,ta pshursha mun at fytyre qeni qe ma ke ,te dhjefsha ne moralin qe ke ,,,po qe se ke .....ku hamamin me pas moral kur ju prish prifti qe nga femijeria ,,,,,kur ju detyron meja lepy shlagun nga gjunjet ,,,apo edhe me larte...
hec more baju .....shkoni ne psikijater se akoma keni trauma


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 02.01.2013, 14:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (hubejb1 @ 31.12.2012, 16:50)
po si beri maria.kur faktet kishtare thone se ajo ishte e moshes 12.-14 vjece ...

hec more trap se je jashta kohes ,je i papare je hamam

ti je rate ,ti je moll e prisht,gjuaje nje te tille nder 100 te mira,i prish apo i infekton krejt tjerat....

ja ke bo blowjob priftit a ,te ka qire ne bir te bythes ,ta ka prish krejt prapanicen ne hall e ke ,a ,ti guxon me quajt profetin ton imoral.e me pas thua ku kemi ofendu,,,ta pshursha mun at fytyre qeni qe ma ke ,te dhjefsha ne moralin qe ke ,,,po qe se ke .....ku hamamin me pas moral kur ju prish prifti qe nga femijeria ,,,,,kur ju detyron meja lepy shlagun nga gjunjet ,,,apo edhe me larte...
hec more baju .....shkoni ne psikijater se akoma keni trauma

Ate e thone katoliket pa asnje prove historike per moshen e saj.
E c'rendesi ka ajo e lindi Jezusin me vullnetin e deshiren e saj per te shpetuar boten dhe eshte tjeter ceshtje kjo.

Ta ka fut hoxha mire ty ne xhami,po si ka mundesi re nuk qenka imoral profeti yt kur martohet me nje femije dhe ne moshen 9 vjecare hyn ne shtart me te,ky nuk eshte i vetmi imoralitet,ai ja ndau djalit te adoptuar gruan dhe ja mori per vete sepse e kishte urdheruar allahu sipas tij ne kuran dhe ajo gruaja ishte cupa e halles se tij.
Jezusi e thote qarte te mos bihemi pre e profeteve te rreme qe do vine me vone.

Hoxha qe shkruan per ta mbrojtur profetin e ben kete se i ikin vitet e punes kot vetem kjo qe hoxha mundohet te mbron tregon qe ka nevoje per mbrojtjen e hoxhes profeti yt.
Pse behet me nevra muslimani ne skene ketu shife njehere videon.


http://www.youtube.com/watch?v=z1PgbLd4nS8


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 02.01.2013, 19:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 02.01.2013, 15:33)
Ate e thone katoliket pa asnje prove historike per moshen e saj.
E c'rendesi ka ajo e lindi Jezusin me vullnetin e deshiren e saj per te shpetuar boten dhe eshte tjeter ceshtje kjo.

Ta ka fut hoxha mire ty ne xhami,po si ka mundesi re nuk qenka imoral profeti yt kur martohet me nje femije dhe ne moshen 9 vjecare hyn ne shtart me te,ky nuk eshte i vetmi imoralitet,ai ja ndau djalit te adoptuar gruan dhe ja mori per vete sepse e kishte urdheruar allahu sipas tij ne kuran dhe ajo gruaja ishte cupa e halles se tij.
Jezusi e thote qarte te mos bihemi pre e profeteve te rreme qe do vine me vone.

Hoxha qe shkruan per ta mbrojtur profetin e ben kete se i ikin vitet e punes kot vetem kjo qe hoxha mundohet te mbron tregon qe ka nevoje per mbrojtjen e hoxhes profeti yt.
Pse behet me nevra muslimani ne skene ketu shife njehere videon.


http://www.youtube.com/watch?v=z1PgbLd4nS8

e di shum her ja ke puth k...n,kryqin priftit ,tuj i shku pertoke si....

pse thu se a jo e lindi me deshiren e saj ,ajo a pat zgjedhje a jo ,ti se din ,se engjulli i tha ,u kry u bo,ti je zgedh,,,,,
dhe pse nuk pergjegjeshh ne ate cka te pyeta,ne e dim se ska prova historike as per jezusi e le me per marine,por pergjegju ,dhe tregoju forumisteve drejt se maria i kishte 12-13 vjec kur lindi jezusin....


shum je debill,ma l**h k**i se ti skom pa akoma......bythpalarre


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 03.01.2013, 10:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (hubejb1 @ 02.01.2013, 13:57)
e di shum her ja ke puth k...n,kryqin priftit ,tuj i shku pertoke si....

pse thu se a jo e lindi me deshiren e saj ,ajo a pat zgjedhje a jo ,ti se din ,se engjulli i tha ,u kry u bo,ti je zgedh,,,,,
dhe pse nuk pergjegjeshh ne ate cka te pyeta,ne e dim se ska prova historike as per jezusi e le me per marine,por pergjegju ,dhe tregoju forumisteve drejt se maria i kishte 12-13 vjec kur lindi jezusin....


shum je debill,ma l**h k**i se ti skom pa akoma......bythpalarre

Ja c'ka thote Ata Turku:

For nearly five hundred years, these rules and theories of an Arab Shaikh and the interpretations of generations of lazy and good-for-nothing priests have decided the civil and criminal law of Turkey. They have decided the form of the Constitution, the details of the lives of each Turk, his food, his hours of rising and sleeping the shape of his clothes, the routine of the midwife who produced his children, what he learned in his schools, his customs, his thoughts-even his most intimate habits. Islam – this theology of an immoral Arab – is a dead thing. Possibly it might have suited tribes in the desert. It is no good for modern, progressive state. God’s revelation! There is no God! These are only the chains by which the priests and bad rulers bound the people down. A ruler who needs religion is a weakling. No weaklings should rule!3


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 04.01.2013, 02:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 31.12.2012, 12:12)
O njeri i verbuar nuk din se c'ka thua.

Pse nuk e fakton historikisht, shkencėrisht e nga mjeksia moshėn e duhur pėr seks. Pse Aisha s'mujti me ba femije kurre? Sepse i asht dėmtu mitra mor i paftytr? Ai ka shkatrru mitren profeti juj imoral. Pse sot lejohet martesa vetėm mbi 18VJEĒ? Qe pra shkencėrisht, moralisht e biologjikisht femra arrin pjekjen seksuale nė moshėn 18 vjeēare smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif

PO simbas kesaj qe po thua ti ateher te gjitha vajzat e sodit nuk mund te ngelin shtatzan. Sidomos te krishteret pasiqe islami nuk lejon mardhenie sexuale me dike qe nuk ka Niqah dmth te jet e martume per ate. Ndersa te krishteret dhe religjionet tjera e lejojn kete ( me sa kam njohuri une, ose te pakten nuk e zbatojn ) ne zvicer, gjermani, danimark, suedi, Amerik dhe shum vende tjera e din ne cfar moshe bejne sex? Dil pak jasht ne eu sepse ke ngec ne shqipri maqedoni a ku je. Kur do te dalesh do te shohesh se ne cfar moshe bejn ata sex, mosha 12 vjecare igli, dhe nese eshte ashtu si mendon ti qe ju prishet mitra ateher plako ska shans te ndodhe kjo pasiqe te gjitha vajzat tani do te ishin sterile sipas teje, gje qe un nuk e shoh, nataliteti mjaft mire vazhdon.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 04.01.2013, 10:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (extige_88 @ 03.01.2013, 20:10)
PO simbas kesaj qe po thua ti ateher te gjitha vajzat e sodit nuk mund te ngelin shtatzan. Sidomos te krishteret pasiqe islami nuk lejon mardhenie sexuale me dike qe nuk ka Niqah dmth te jet e martume per ate. Ndersa te krishteret dhe religjionet tjera e lejojn kete ( me sa kam njohuri une, ose te pakten nuk e zbatojn ) ne zvicer, gjermani, danimark, suedi, Amerik dhe shum vende tjera e din ne cfar moshe bejne sex? Dil pak jasht ne eu sepse ke ngec ne shqipri maqedoni a ku je. Kur do te dalesh do te shohesh se ne cfar moshe bejn ata sex, mosha 12 vjecare igli, dhe nese eshte ashtu si mendon ti qe ju prishet mitra ateher plako ska shans te ndodhe kjo pasiqe te gjitha vajzat tani do te ishin sterile sipas teje, gje qe un nuk e shoh, nataliteti mjaft mire vazhdon.

Shiko vendi qe ka moshen me te ulet mesatare te heqjes se virgjerise se vajzave eshte Suedia ne moshen 16 vjecare ndersa ne Indi mosha mesatare qe hiqet virgjeria e vajzave eshte 24 vjec.Ne vendet e tjera ne perendim eshte 17 18 ose 19 vjec.
E kush te tha ty qe ne keto vende grate perendimore nuk vuajne nga semundjet kur behen gra,po kanceri i gjirit ne keto vende i qafes se mitres,ardhje e menopauzes ne moshe me te madhe dhe probleme te shume grave edhe steriliteti.

Drilon Gashi tha qe deri kur martohet vajza ne keto vende perendimore ka 10 dashnor po kjo nuk do te thote qe ajo ben seks me te gjithe dashnore,me shume prej tyre nuk ka fare marredhenie seksuale.Kjo lejohet me duket edhe ne fene islame qe vajza te kete te dashur pa patur marredhenie seksuale mund te bashkejetoje.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 05.01.2013, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 04.01.2013, 11:59)
Shiko vendi qe ka moshen me te ulet mesatare te heqjes se virgjerise se vajzave eshte Suedia ne moshen 16 vjecare ndersa ne Indi mosha mesatare qe hiqet virgjeria e vajzave eshte 24 vjec.Ne vendet e tjera ne perendim eshte 17 18 ose 19 vjec.
E kush te tha ty qe ne keto vende grate perendimore nuk vuajne nga semundjet kur behen gra,po kanceri i gjirit ne keto vende i qafes se mitres,ardhje e menopauzes ne moshe me te madhe dhe probleme te shume grave edhe steriliteti.

Drilon Gashi tha qe deri kur martohet vajza ne keto vende perendimore ka 10 dashnor po kjo nuk do te thote qe ajo ben seks me te gjithe dashnore,me shume prej tyre nuk ka fare marredhenie seksuale.Kjo lejohet me duket edhe ne fene islame qe vajza te kete te dashur pa patur marredhenie seksuale mund te bashkejetoje.

Kujdes me fjalorin. Dhe ti vetem ne qofte se je i verber, apo ske dale asnjeher nga fushat e malet qe te shohesh realitetin. Sepse une ne te trija vendet kam jetu, Zvicer, Danimarke dhe Amerike. Ne te tria vendet kam pasur saaa te duash shoqeri krishtere, ortodokse, madje kam pasur edhe te kesaj Sortes qe jane Ateist. Dhe per ata ishte turp te bej moshen 14 /15 vjecare dhe te jen virgjine. E ti mua mundohesh te me tregosh peralla.

Ty perseri me e paster te duket me flejt me 100 bura kta femrat, sesa me qen te martuar me 1 bur. Po qka te doni bani o vlla se skam nerva mu mar me juve.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 10.01.2013, 14:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (extige_88 @ 04.01.2013, 18:12)
Ty perseri me e paster te duket me flejt me 100 bura kta femrat, sesa me qen te martuar me 1 bur. Po qka te doni bani o vlla se skam nerva mu mar me juve.

Nuk merrem me ty per gjera te tilla shko edhe pyet ndonje psikiatre se ta thote ajo ca njeriu eshte ai plak qe ben nje veprim te tille.
Ndoshta lexo c'ka te thote Qemal Turku per profetin tend.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 14:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (igli_st @ 10.01.2013, 15:07)
Nuk merrem me ty per gjera te tilla shko edhe pyet ndonje psikiatre se ta thote ajo ca njeriu eshte ai plak qe ben nje veprim te tille.
Ndoshta lexo c'ka te thote Qemal Turku per profetin tend.

Te lutem si njeri,mos ofendo Profetin e muslimaneve.Nese ti urren muslimanet shqiptare,lirisht largohu nga ky forum,sepse shumica e antareve jemi musliman.Keto fyerje ndaj Profetit te muslimaneve,as shkau me i felliqet nuk i ben.E tash,paramendo se ne ē'fare shkalle je ti.Kisha lutur stafin,te mos lejoj ē'faredo mbeturine te kete vend ne kete forum.

P.S.Kesaj bishe,dhe te tjereve si ky,u jan ofruar me qindra argumente per kete qe shkruan me larte,ama as qe duan t'e ndegjojne,vazhdijne me urrejtje dhe fyerje te pa zakonta.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio