Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkup, 4,2 milion euro pėr shesh tjetėr
vani-1
Postuar nė: 22.06.2012, 23:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Rreth 4,2 milion euro janė siguruar pėr ndėrtimin e njė sheshi tė ri pėrballė Akademisė sė Shkencave dhe Arteve Maqedonase (ASHAM) dhe nė lokacionin ku gjendet kisha e ndėrtuar disa vite mė parė e pagėzuar “Presveta Bogorodica”.

Lokacioni gjendet nė pjesėn tjetėr tė lumit Vardar pikėrisht nė zonėn qė kufizohet me komunėn e ]airit. Kostoja e kėtij projekti qė do tė ndėrtohet nga Komuna Qendėr ka njė vlerė prej 4,2 milion euro.

Fituese e tenderit ėshtė shpallur kompania “Beton”, ndėrsa detajet e tjera tė projektit janė publikuar edhe nė faqen zyrtare tė Byrosė pėr furnizime publike. Plani parasheh ndėrtimin e tri fontanave, rregullime speciale tė sheshit nė njė hapėsirė prej 3.200 metra katrorė. Komuna Qendėr parashikon qė ky projekt tė pėrfundojė kah mesi i vitit 2013
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 22.06.2012, 23:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011shkupi dertohet vitin 2013 ashqiptaret e shkret denohen me 6 vjet burg

Ky postim ėshtė ndryshuar nga vani-1 nė 22.06.2012, 23:16
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 23.06.2012, 09:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010shkijet u mbajten duke ber sheshe me mjaft buste sllave , ali ahmeti pergaditet per pushimet verore, mundohet te shty maqedonin ne nato ne evrop pa mos zgjedh ceshtjen e shqiptarve pra ky ju ndihmon dhe esht fiksu ndryshe pales tjeter sllave , sllavet dita dites hajn buxhetin e shqiptarve me miliona , ali ahmeti si dhe interesxhit e pdsh-se mend i kan ne qeveri se ju ka mar lakmija se pun hich a milioner behesh mrenda nates.

krejt heshtin shkijet dalin neper media bejn punen e tyre bile edhe popullit ftyres na thuan se vet i keni zgjedh llusta pa mend , pse mos e shfritezoijm castin te bejm maqedonin sllave .

PM
Top
ADP
Postuar nė: 23.06.2012, 12:23
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 27335
Bashkangjitur: 12.05.2012Nuk jame kunder asaj pse ndertojne, por me pengone se me parat e mija ato bejne cka ju do zemra, ndersa nuk ndajen para per dicka qka ka vlere per mua.

Partia ne pushtet duhet te jape llogari.
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 23.06.2012, 15:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011por ne populli shqiptar jemi budall pse jau paguajm tatimet adp te kuptoi une ti se jam i nje mendimit por popollu ne mos tjau paguje tatimet ose sendet qera ose ne te qohen shqiptaret ne kemb dhe ne te kerkoin dreiten e tyre per buxhetin ku jan shumic shqiptaret ne te perdorin ate parat vet jo parat e mija tua ose dekujt qetr sllavi maqedon ti perdore parat e tona ne shkup parat e tona te perdoren ku jan shumica shqiptar..... por me nje vend dhe kuptoi se kemi njeres psiqikisht te smut ne politiken shqiptare
PM
Top
Alex
Postuar nė: 23.06.2012, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008Van, nese nuk ju paguajm, do ekte sanksione.
Ne kembe te cohen, mire do ishte po ja qe frigohen, me keqe se me u cu kundra serbit para ca viteve.
Neve kemi mbeshtetur partine ne qeveri, por ja qe nuk e realizoi ate qka premtoi, mandej nuk ehste ne gjendje te mrone as 1mm, as 1g, popullin qe thote se e perfaqeson.


Shih dallimin:
Kur burgoset nje qe ka djege flamurin, apo dicka tjeter, thuajne se pse e ka be, Bdi-ja nuk mund te bene jasht ligjit, por si mund VMRo te bene per te vetin???
Si mund ato te shpenzojne jasht mase, ndersa keto ti kene te limituara?
Kjo i bie se skane force per te mare ate qe na takon, prandaj duhet te largohen.


ps.Komuna e Tetoves, pake para i leshohen nga buxheti, sadia edhe ato i shpenzone ne vendet ku jetojne maqedonet.

Nuke di cka presin njerzit prej ketyre???
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio