Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Diplomat nė USHT, tė ndėrhyjnė ndėrkombėtarėt !
alb_te
Postuar nė: 26.06.2012, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Ende asnjė qėndrim nga USHT-ja se ēfarė ndodh me studentėt tė cilėt nuk mundė tė marrin diplomat nė kėtė institucion arsimorė. Edhe gjatė tentimit tonė tė sotėm pėr tė marrė prononcim zyrtarė pėr temėn nė fjalė, dhe pėr tė incizuar se si duket njė diplomė qė jepet nga USHT-ja, pėrgjigjja ishte negative. Nga ana tjetėr, studentėt dhe prindėrit qė kanė kėtė hall, zgjidhjen vazhdojnė ta kėrkojnė nėpėr institucionet tjera tė vendit dhe ato ndėrkombėtare. Njė rast i tillė ėshtė ai i prindit Kadri Kamberi nga Gostivari, djali i tė cilit edhe pse ka diplomuar qė para njė viti, nuk mundė ta marrė diplomėn. Kadri Kamberi, zgjidhjen e problemit tė tij, tani do e kėrkojė nė Ambasadėn e SHBA-ve nė Shkup dhe nė zyrat e OSBE-sė. “Djali im ka kohė qė pret nė Gjermani dhe pret qė ta marrė diplomėn pėr tė vazhduar studimet pas-diplomike atje. Por nė USHT, nuk ma japin diplomėn edhe pėrkundėr deklarimit se menjėherė do tė jepet”, tha nė linjė telefonike Kadri Kamberi. Por ky nuk ėshtė rast i vetėm. Dje pas publikimit tė lajmit, nė zyrat e televizionit Alsat nė Tetovė, ėshtė paraqitur edhe studentja Berta Imeri e cila po ashtu ka tė njėjtin hall edhe atė pėr afro tri vjet pret tė marr diplomėn. Kurse rasti I fundit, ėshtė ai i Bujar Shehabit, po ashtu nga Gostivari dhe i cili po ashtu ka diplomuar nė mekatronikė. Prindi i tij, ėshtė ankuar sot se djali i tij i cili ka kryer fakultetin nė kohė, afro dy vite nuk mundė ta marrė diplomėn. “Bujari ka diplomuar mė 2 Korrik tė vitit 2010, sė bashku me katėr kandidatė tjerė, pra sė me gjithė djalin tim kanė qenė 5 kandidatė qė kanė mbrojt temėn e diplomės dhe qė atėherė e deri sot, do bėhen edhe pak dy vite nuk I kemi ende diplomat. Disa herė i kemi kėrkua diplomat pėrmes djalit pėrmes shokėve tė djalit edhe vetė personalisht kam qenė dhe na japin arsyetime tė ndryshme tė pabaza, fjala se nuk mundė te jepen diplomat nė kėtė moment, nuk janė diplomat e shtypura, nuk janė gati diplomat nuk ėshtė personi I caktuar pėr ti nėnshkruajtur diplomat nuk dihet formati e kėshtu me radhė. Na thonė sė shpejti do bėhet sė shpejti por datė konkrete pėr ta zgjidh problemin nuk ka ende” , tha prindi i studentit Bujar Shehapi nga Gostivari. Sipas informatave deri tek tė cilat ka ardhur Televizioni Alsat, nuk bėhet fjalė vetėm pėr kėto raste, por pėr shumė tė tjerė.
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 26.06.2012, 16:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012
http://www.youtube.com/watch?v=qK-xnSidkco...player_embedded
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 27.06.2012, 00:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Shume ka shanse te nderhyjne nderkombetaret.----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 27.06.2012, 00:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (Foks_Ecc @ 27.06.2012, 01:13)
Shume ka shanse te nderhyjne nderkombetaret.

Esht mir qe NATO te sulmoj institucionet kyce tpushtetin, fest tmadhe do kishim :)
PM
Top
shqipstar
Postuar nė: 27.06.2012, 00:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 240
Antari Nr: 13436
Bashkangjitur: 05.02.2008turp

Ky postim ėshtė ndryshuar nga shqipstar nė 27.06.2012, 00:46
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio