Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PDK-Vetėvendosje, grushte nė Kuvend
alb_te
Postuar nė: 28.06.2012, 13:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Deputetė tė Vetėvendosjes dhe tė PDK-sė janė pėrleshur sot fizikisht nė oborrin e Kuvendit tė Kosovės. Burime tė KosovaTimes bėjnė tė ditur se deputeti i PDK-sė, Bekim Haxhiu dhe Rexhep Selimi i VV janė parė me gjak nė fytyrė.

Deputetė tė dy partive mė rivale nė Kosovė, PDK dhe Vetėvendosje janė rrahur sot pas seancės plenare nė parkingun e veturave nė oborrin e Kuvendit tė Kosovės.

Burime tė KosovaTimes nga Kuvendi kanė bėrė tė ditur se nė kėtė rrahje kanė qenė tė pėrfshirė dy deputetėt e Vetėvendosjes Florin Krasniqi dhe Rexhep Selimi pėrballė dy deputetėve tė PDK-sė Bekim Haxhiu (Kamishi) dhe Latif Gashi.

Policia ka nderhyre per te ndalur perleshjen.


Shefi i Grupit Parlamentar tė PDK-sė, Adem Grabovci, i kontaktuar pak ēaste mė parė nga KosovaTimes nuk ka dashur tė flas me arsyetimin se ėshtė shumė i zėnė.

(KosovaTimes)
PM
Top
packs
Postuar nė: 28.06.2012, 13:51
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Hahahahahhaha o Zot cfare dite e mire u paka tuj keshe prej sabahi. Kamishi and Pullazi saks. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 28.06.2012, 14:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011ahahahhahhahahaahahah
smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
MIX
Postuar nė: 28.06.2012, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Lshoni naj video bre se bash po du me pa kot duel
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 28.06.2012, 14:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (MIX @ 28.06.2012, 15:09)
Lshoni naj video bre se bash po du me pa kot duel

 Citim (MIX @ 28.06.2012, 15:09)
Lshoni naj video bre se bash po du me pa kot duel

njeri kishte ra KO me runden e pare, kurse 2 tjeret me poena e kan perfundu ende nuk eshte shpall fituesi smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif
smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 28.06.2012, 14:15
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Ne mungese te ngjyres te kuqe te VV-se, eshte dashte patjeter me skuq dike, nese eshte nevoja edhe me gjak. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

HAJDE CIRKUS HAJDE, pune "burrash" qe te vetmen zgjidhje e kane dhunen fatkeqesisht.

Qfare "rastesie" ne kuvend grushtohen deputet, e ne kufi plagosen policet.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 28.06.2012, 14:17


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
MIX
Postuar nė: 28.06.2012, 14:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (ArIaNiTii @ 28.06.2012, 15:13)

njeri kishte ra KO me runden e pare, kurse 2 tjeret me poena e kan perfundu ende nuk eshte shpall fituesi smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif
smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif

jo be per rezultat sum intereson se e di qe o kone e trukume po desha me pa ngjarjen hahaahah
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 28.06.2012, 14:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (MIX @ 28.06.2012, 15:16)
jo be per rezultat sum intereson se e di qe o kone e trukume po desha me pa ngjarjen hahaahah

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif

e fort ishte kjo
PM
Top
MIX
Postuar nė: 28.06.2012, 14:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (ArIaNiTii @ 28.06.2012, 15:17)
smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif

e fort ishte kjo

e di, ama ajo xhi ka ndodh met vertet oshte ma e fort

smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
salambo
Postuar nė: 28.06.2012, 14:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Fillojne te dalin ne shesh pislleqet e ketyre hajdutave qe fshihen pas fjales se madhe PATRIOT dhe KOMBTAR.
Persona qe punojne per ceshtjen kombtare hahahahah ,nuk me ngel tjeter gje vetem edhe une te qeshi dhe te them ishallah vriten krejt mes veti ,sepse keta se meritojne te vriten nga serbi se pastaj i shpallin HERO KOMBTARE dhe SHEHIDA XHENETI .

Ky postim ėshtė ndryshuar nga salambo nė 28.06.2012, 14:49
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 28.06.2012, 16:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Deputeti i PDK-sė, Latif Gashi-Lata e ka sulmuar fizikisht para pak ēastesh deputetin e Lėvizjes Vetėvendosje, Rexhep Selimin, tek dalja e Kuvendit tė Kosovės.

Ky sulm ka ardhur derisa deputeti Selimi ishte duke dhėnė njė intervistė pėr media ku ka folur pėr SHIK-un, ndėrsa deputeti Gashi kishte kėrkuar nga ai tė mos flasė pėr SHIK-un, njofton “Zėri”.

Pas pėrleshjes fizike nė mes tė tyre, ka ndėrhyrė policia dhe i ka ndarė ata, ndėrsa pas pak minutash ka ndodhur njė pėrleshje tjetėr nė mes tė deputetit tė Vetėvendosjes, Florin Krasniqi dhe atij tė PDK-sė, Bekim Haxhiu i njohur me nofkėn “Kamishi”.

Kamishi ėshtė larguar i gjakosur nga Kuvendi, ndėrsa Krasniqi ėshtė momentalisht nė hollin e Kuvendit – i cili po ashtu ka pėsuar disa goditje gjatė pėrleshjes me Kamishin.

Edhe nė kėtė rast ka ndėrhyrė Policia e Kosovės


http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=odhN6sIoXjo
PM
Top
MIX
Postuar nė: 28.06.2012, 16:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011A vetem cikaq qenkan rreh a. kurgjo skoka kjo smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 29.06.2012, 07:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=odhN6sIoXjo

E plotėsuar: Dhuna qė shpėrtheu sot nė ambientet e Kuvendit tė Kosovės, sė pari mes deputetit Latif Gashi dhe Rexhep Selimi, e pastaj edhe mes deputetėve Florin Krasniqi e Bekim Haxhiu, e ka historinė e vet, dhe buron pikėrisht nga pėrdorimi i vazhdueshėm i njė gjuhe tė papranueshme pėr demokracinė parlamentare, thuhet nė reagimin e Instituti Demokratik i Kosovės (KDI). Nė ndėrkohė rreth kėtij incidenti ka reaguar edhe Lėvizja Vetėvendosje.
Duke pėrcjellė gjuhėn jo tolerante nė Kuvendin e Kosovės pėrgjatė vitit 2011 dhe sidomos nė fillim tė vitit 2012, KDI disa herė pati vlerėsuar me shqetėsim se debati nė Kuvend ka degjeneruar nė spastrim hesapesh personale deri nė pėrmasat e terrorit verbal dhe po krijonte rrethana pėr akte dhune.

Prandaj, sipas vlerėsimeve tė KDI-sė, gjuha jo-parlamentare e debatit si dhe pėrleshjet e dhunshme mes deputetėve krijojnė shumė dilema tek qytetarėt mbi sigurinė e pėrgjithshme, liritė civile dhe demokracinė nė vend.

“Po ashtu, incidentet mes deputetėve degradojnė edhe mė tej Kuvendin e Kosovės si instancėn supreme tė pushtetit nė Kosovė. Sikur qė dėmtojnė imazhin e tėrėsishėm tė Kosovės para bashkėsisė ndėrkombėtare, nė kohėn kur vendi ka hyrė nė procese tė rėndėsishme integruese siē janė heqja e mbikėqyrjes sė pavarėsisė si dhe marrja e udhėrrėfyesit pėr liberalizim tė vizave”.

Sė kėndejmi KDI kėrkon nga partitė politike qė kanė ulėse nė Kuvend qė tė ndikojnė nė uljen e tensioneve mes grupacioneve tė ndryshme formale dhe joformale, sepse kjo reflekton pasiguri tek qytetarėt e vendit.

KDI gjithashtu kėrkon nga Presidentja e vendit qė nė pėrputhje me kompetencat e saja kushtetuese, tė thėrras njė Tryezė tė partive politike parlamentare pėr tė dalė nga ngėrēi i armiqėsive, pėrmes debatit demokratik si preventivė qė pėrplasjet mes deputetėve tė mos nxisin pėrleshje nė rrugė mes militantėve tė pushtetit dhe tė opozitės.VV: Pasojat e SHIK-ut nė Kuvend

Qe njė kohė, Lėvizja Vetėvendosje ka kėrkuar nė mėnyra tė ndryshme hetimin mbi veprimtarinė e Shėrbimit Informativ tė Kosovės, qė ka qenė dhe mbetet shėrbim sekret partiak, qė nuk i ėshtė pėrgjigjur asnjė institucioni tė Republikės sė Kosovės, nuk i ka dhėnė llogari askujt, si dhe nuk ka shpalosur asnjė nga aktivitetet qė ka bėrė dhe bėnė ndėr vite.

Kėshtu thuhet nė njė reagim tė Lėvizjes vetėvendosje pas incidentit qė ndodhi tw enjten nė Kuvendin e Kosovės. Sipas kėsaj lėvizje, populli i Kosovės ka tė drejtėn ta dijė se kush po i pėrgjon, kush po i shantazhon dhe kush po i frikėson qytetarėt me agjentė.

“Nė funksion tė tentimit pėr tė legalizuar njė organizatė tė tillė ilegale, qeveria dhe SHIK-u kanė orkestruar vjedhjen dhe manipulimin e zgjedhjeve dhe po tentojnė qė nėpėrmjet funksioneve publike tė legjitimojnė agjentė tė SHIK-u me tė kaluar kriminale. Sot kėta agjentė janė nė qeveri, e fatkeqėsisht janė edhe nė Kuvendin e Kosovės, tė ardhur aty me vota tė vjedhura”.

“Thirrjeve tona pėr hetime parlamentare pėr kėtė organizatė, ata u janė pėrgjigjur me mė shumė panikė, shantazhe e kėrcėnime tė ndryshme pėr deputetė, pėr tė mos nėnshkruar iniciativėn pėr inicimin e komisionit parlamentar pėr SHIK-un. Kohėve tė fundit kanė filluar tė kėrcėnojnė edhe gazetarė e fytyra publike, pėr tė mos folur pėr SHIK-un. Por sa mė shumė ata mundohen ta mbajnė tė mbyllur dosjen e SHIK-ut, aq mė shumė shtohet nevoja pėr tė ditur tė kaluarėn e saj”.

“Sot, pa provokimin mė tė vogėl, deputeti Latif Gashi ėshtė munduar ta kėrcėnojė deputetin Rexhep Selimi qė tė mos flasė pėr SHIK-un gjatė njė prononcimi pėr media. Ndoshta pėrvoja e z. Gashi nga SHIK-u e bėn tė mendojė se ai mund t’i ndalė tė tjerėt tė mos flasin, e bėn tė mendojė se mund t’i kėrcėnojė tė tjerėt. Z. Gashi duhet ta dijė se Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė e vendosur nė qėllimin e vet pėr tė zbuluar tė vėrtetėn, pėr tė zbardhur krimet ndaj popullit tė Kosovės, sepse populli i Kosovės meriton tė dijė”.

“Fatkeqėsisht, provokimi i z. Gashi dhe tentativa e tij pėr tė ngulfatur fjalėn e lirė tė deputetėve, dhe tė qytetarėve tė Republikės sė Kosovės, ka eskaluar nė njė pėrleshje fizike, pėr tė cilėn Lėvizja Vetėvendosje shpreh keqardhje. Nė atė moment, nė pėrleshjen fizike ėshtė pėrfshirė edhe agjenti tjetėr i SHIK-ut nė Kuvendin e Kosovės nga radhėt e PDK-sė, Bekim Haxhiu, i cili e ka pėrsėritur provokimin e Gashit”, thuhet nė reagimin e Vetėvendosjes duke garantuar se “do tė vazhdojė e palėkundur nė rrugėn e saj pėr tė krijuar njė shoqėri tė zhvilluar demokratike e mbi tė gjitha transparente”. /Telegrafi/

Pėrleshje mes deputetėve tė PDK-sė dhe VV-sė

Deputeti i PDK-sė, Latif Gashi-Lata dhe ai i Lėvizjes Vetėvendosje, Rexhep Selimi, janė pėrleshur fizikisht para pak ēastesh tek dalja e Kuvendit tė Kosovės.

Ky sulm ka ardhur derisa deputeti Selimi ishte duke dhėnė njė intervistė pėr media ku ka folur pėr SHIK-un, ndėrsa deputeti Gashi kishte kėrkuar nga ai tė mos flasė pėr kėtė organizatė, me ē’rast ka reaguar Selimi, duke i thėnė atij se unė flas pėr kėtė ēėshtje, njofton “Zėri”.

Pas pėrleshjes fizike nė mes tyre, ka ndėrhyrė policia dhe i ka ndarė ata, ndėrsa pas pak minutash ka ndodhur njė pėrleshje tjetėr nė mes tė deputetit tė Vetėvendosjes, Florin Krasniqi dhe atij tė PDK-sė, Bekim Haxhiu i njohur me nofkėn Kamishi, nė oborrin e Kuvendit tė Kosovės.

Meqenėse Kamishi ėshtė gjakosur nė fytyrė, atij i kanė ndihmuar bashkėpunėtorėt e tij qė tė largohet nga Kuvendi, duke e dėrguar nė drejtim tė oborrit tė Qeverisė, ndėrsa Krasniqi momentalisht ndodhet nė hollin e Kuvendit, i cili po ashtu ka pėsuar disa goditje gjatė pėrleshjes me Kamishin.

Nė kėtė pėrleshje janė inkuadruar edhe bashkėpunėtorėt e deputetėve tė Vetėvendosjes dhe atyre tė PDK-sė, pėrkatėsisht shoferėt dhe truprojat e tyre.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 29.06.2012, 10:44
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Parajsa e gangsterėve

Fotografi e jashtme

Nga Nebih Maxhuni 29 Qershor 2012 08:00

Deputetėt e PDK’sė dhe tė Vetėvendosjes, Latif Gashi, Bekim Haxhiu –Kamishi Rexhep Selimi e Florin Krasniqi, tė enjten nė mesditė e shndėrruan Kuvendin e Kosovės nė arenė gangsterėsh. Sebep i kėsaj nuk ishte ndonjė kauzė fisnike e tyre, por njė konflikt banal. Pėr rrahjen, ata fajėsuan njėri -tjetrin. Kamishi, qė pėrfundoi me shenja nė fytyrė, tha se u sulmua nga tre deputetė tė Vetėvendosjes dhe truprojat e tyre.

Nė oborrin e Kuvendit tė Kosovės krisėn grushtet ndėrmjet ish komandantėve tė UĒK sė nė Partinė Demokratike tė Kosovės dhe Vetėvendosjes.

Sherri plasi pas disa deklaratave tė Rexhep Selimit pėr SHIK`un, gjė qė i sollėn atij tre grushte turinjve nga Latif Gashi.

Tė paktėn ky ėshtė rrėfimi qė e ka dhėnė pėr Express nė orėt e vona tė sė enjtes Latif Gashi, ish pjesėtar i SHIK.

Nė pamundėsi pėr t`ia kthyer Gashit grushtet, taksirati e ka zėnė Bekim Haxhiun- Kamishin i cili tha se u zė nė pritė, i vetėm nga tre deputetėt e Vetėvendosjes- Rexhep Selimi, Florim Krasniqi Visar Ymeri e disa tė tjerė.

Kamishi thotė ėshtė pėrleshur me sė paku tetė persona nė oborrin e Kuvendit, pėrderisa kishte shkuar pėr ta mbyllur veturėn e Latif Gashit.

“Mė zunė nė pritė”, tha Kamishi pėr gazetė.

Ai gjithēka kishte pritur, por jo edhe goditjen ndaj tij nga bashkėluftėtari Rexhep Selimi.

Por, nė anėn tjetėr, Rexhep Selimi thotė se ėshtė sulmuar nga SHIK’u dhe prandaj i ėshtė pėrgjigjur fizikisht.

“Mė plasi barku me kėtė SHIK, prandaj edhe u pėrgjigja fizikisht”, thotė ish komandanti i UĒK, tash deputet i Vetėvendosjes.

E Latif Gashi ka rrėfyer se deputetėt e Vetėvendosjes, sipas tij, po mundohen ta fusin nė Kuvendin e Kosovės politikėn e rrugaēėve.

“Askush deri mė tash s’e ka prekur me dorė Latif Gashin. Rexhep Selimi mė ka fyer dhe ka tentuar tė mė sulmojė. Por, sulmin e tij e kam zmbraps. Ai e ka nis krejt kėtė, mė vjen keq pėr kėtė qė ka ndodhė, por vetė e ka lyp.

Gashi ka thėnė pėr Express se nė shenjė hakmarrjeje qė nuk kanė mundur ta sulmojnė atė, e kanė sulmuar deputetin Bekim Haxhiu, i cili mė shumė ėshtė munduar ta qetėsojė situatėn.

“Kėtė e kanė bėrė deputeti Rexhep Selimi, Florin Krasniqi, Visar Ymeri dhe plot truproja tė tyre. Atė e kanė sulmuar derisa ka qenė te vetura ime nė parking”, ka thėnė Latif Gashi.

E Latif Gashi ka pasur edhe njė shpjegim pėr atė se ēfarė ka ndodhur tė enjten nė oborrin e Kuvendit tė Kosovės.

“Krejt kjo po ndodh nė shenjė revolte pėr humbjen qė kanė pėsuar nė Kaēanik dhe Ferizaj. Ata po mundohen qė me ēdo kusht tė marrin pushtetin me dhunė”, tha Gashi pėr Express.

Pėrleshja nė mes Gashit dhe Selimit ka ndodhur nė prani tė deputetes Blerta Deliu, njė ish gazetareje, por kishte edhe dėshmitarė tjerė.

Njė prej tyre qė deshi tė mbetej anonim ka treguar pėr Express sė Latif Gashi dhe Rexhep Selimi fillimisht kanė zhvilluar njė dialog tė nxehtė.

“Rexha i ka fol Latifit diēka pėr polici sekrete. Lata e ka pyetur ‘e ke fjalėn pėr policinė e juve a tonėn’. Pastaj Rexha i ka thėnė Latės se jeni spiunė tė tė gjithėve. Kjo e ka nervozuar Latėn, i cili i ka thėnė Rexhės qė tė ketė kujdes sė kėto janė akuza tė rėnda dhe duhen adresuar diku tjetėr. Pas kėsaj kanė filluar grushtet nė mes dy deputetėve”, ka treguar dėshmitari.

VV: Pasojat e SHIK`ut

"Tė enjten, pa provokimin mė tė vogėl, deputeti Latif Gashi ėshtė munduar ta kėrcėnojė deputetin Rexhep Selimi qė tė mos flasė pėr SHIK-un gjatė njė prononcimi pėr media. Ndoshta pėrvoja e Gashit nga SHIK-u e bėn tė mendojė se ai mund t’i ndalė tė tjerėt tė mos flasin, e bėn tė mendojė se mund t’i kėrcėnojė tė tjerėt”, thuhet nė reagimin e VV.

KDI: Incidenti dėmton imazhin e Kosovės

"Dhuna qė shpėrtheu nė ambientet e Kuvendit tė Kosovės, sė pari mes deputetit Latif Gashi dhe Rexhep Selimi e pastaj edhe mes deputetėve Florin Krasniqi e Bekim Haxhiu, e ka historinė e vet dhe buron pikėrisht nga pėrdorimi i vazhdueshėm i njė gjuhe tė papranueshme pėr demokracinė parlamentare”, thuhet nė reagimin e KDI.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 29.06.2012, 13:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Duket si njė e ngjarė e turpshme.


Shikoni o popull se kend votoni aman, e mbushuni mend se nuk njolloset Shpija e Qytetareve (Kuvendi Yne) me keso lloj plehrash si keto.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio