Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Abdilaqim Ademi dhe bukuria natyrore!
alb_te
Postuar nė: 28.06.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Gruevski askund nuk mund tė gjejė partner politik shqiptarė si kėta ”avokatėt” e tij tė tanishėm tė BDI-sė, tė cilėt sundojnė nė emėr tė shqiptarėve, por veprojnė si me qenė dega shqiptare e VMRO-DPMNE-sė.Konferenca e radhės nė tė cilėn ka zgjedhur tė merr pjesė ministri i Mjedisit Jetėsor dhe Planifikimit Hapėsinor, Abdilaqim Ademi, do tė jetė ajo pėr rripin e gjelbėr, qė prej sot e deri tė shtunėn do tė mbahet nė Mavrovė.

Konferencėn e organizojnė shoqėritė gjermane Euro Natura dhe Miqtė e natyrės, si dhe Shoqata ekologjike e Maqedonisė, me mbėshtetje financiare tė Agjencisė federale gjermane pėr mbrojtje tė natyrės si pjesė e Ministrisė tė Mjedisit Jetėsor, Mbrojtjes sė Natyrės dhe Sigurisė Bėrthamore tė Gjermanisė.

Raportohet se nė kėtė konferencė tė gjashtė panevropiane do tė bėhet prezantimi i pėrvojave tė ndryshme pėrmes pjesės sė ekspozuar dhe asaj punuese, si dhe pjesėmarrėsit do tė njihen me bukuritė e Maqedonisė, pjesė e Brezit tė gjelbėr evropian. Detyrėn e prezantimit tė bukurive natyrore para tė pranishmėve do ta ketė vetė ministri Abdilaqim Ademi, i cili kohėve tė fundit ka filluar tė ecė hapave tė koleges sė tij, zėvendėskryeministres, Teuta Arifi, e cila njihet si adhuruese e flaktė e konferencave./Almakos
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio