Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shalqini dhe vetite e tij, Shalqini fruti symbol i veres
enea
Postuar nė: 28.06.2012, 20:54
Quote Post


Viva Enea
*****

Posti: Antarė
Postime: 631
Antari Nr: 11571
Bashkangjitur: 26.11.2007E kush nuk ėshtė i dashuruar pas kėtij fruti simbol tė verės? Pa pėrjashtim, tė vegjėl e tė rritur. I freskėt, i lėngshėm, etjeshues e qė nuk mungon kurrė nė ditėt e nxehta.

Vetitė e tij janė tė shumta e sado i ėmbėl qoftė, pėrmban vetėm 30 kilokalori pėr 100 gr frut.

Pra, ėshtė shumė i pėrshtatshėm pėr linjat aq shumė tė dėshiruara nga tė gjithė, pėrveē ndjenjės sė ngopjes qė na ofron.

Shumė i pasur me ujė qė ofron ushqimin e organizmit me lėngje. Kasafortė kripėrash minerale dhe vitamine A, qė na ndihmon kundėr plakjes dhe C, qė mbron lėkurėn nga rrezet e diellit.

Ashtu si domatet, ka njė pėrqindje tė lartė karrotenoidi, qė i jep ngjyrėn aq tė bukur tė kuqe. Mbron mushkėritė e duhanpirėsve dhe atyre qė janė tė rrethuar nga smog-u, nė qytetet e mėdha. Kėshillohet heqja e farave si lasative.

Kripėrat minerale ne shalqi janė, potasi, manjezi, manjaneze, zink e hekur. Pėrdoret i prerė feta, nė kubikė pėr sallata, miks frutash, akullore e nė pije freskuese.

Tė gjitha nė dispozicionin tonė!

Mė poshtė po paraqesim disa foto tė mrekullueshme artistike.


Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

----------------------------------------
B very careful if u make a woman cry, bcause God counts her tears. The woman came out of a man's rib, not from his feet to b walked on, not from his head to b superior of, but from the side to b equal with, under the arm to b protected for nd next to the heart to b loved.
-Pass this on to all your women friends nd to the men as well so they WOULD KNOW THE TRUE VALUE OF A WOMEN!!


Disa Ketu e Gjejne Veten Por Nuk Pajtohen Me Te Verteten!!
PM
Top
amorja
Postuar nė: 28.06.2012, 20:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 767
Antari Nr: 26936
Bashkangjitur: 07.10.2011fotot fantazi po une spe haj....

mu kon honigmelone koken e loj ---- mfalni se spe di qysh i thojn shqip----


----------------------------------------
qika_babit

tetovare 4ever....
PM
Top
enea
Postuar nė: 28.06.2012, 21:14
Quote Post


Viva Enea
*****

Posti: Antarė
Postime: 631
Antari Nr: 11571
Bashkangjitur: 26.11.2007amorja,

hmm fruti qe e dua me se tepermi sidomos ''zemren'' vertet me kendet te ja ha..

A sa per kaun ose ndryshe qe i thuhet pjeper qe ti i ke merak une ato aspak nuk i du..

ka lloj lloj variatete te ndryshme te pjeprit mirepo te neve perdoret me se shumti lloji i Galia-s, pa perjashtime shije apo lloji te neve quhen me sa e di krejt pjeper apo kaun smil3dbd4d4e4c4f2.gif

honig-mjalte
melone-pjeper----------------------------------------
B very careful if u make a woman cry, bcause God counts her tears. The woman came out of a man's rib, not from his feet to b walked on, not from his head to b superior of, but from the side to b equal with, under the arm to b protected for nd next to the heart to b loved.
-Pass this on to all your women friends nd to the men as well so they WOULD KNOW THE TRUE VALUE OF A WOMEN!!


Disa Ketu e Gjejne Veten Por Nuk Pajtohen Me Te Verteten!!
PM
Top
amorja
Postuar nė: 28.06.2012, 21:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 767
Antari Nr: 26936
Bashkangjitur: 07.10.2011 Citim (enea @ 28.06.2012, 15:14)
amorja,

hmm fruti qe e dua me se tepermi sidomos ''zemren'' vertet me kendet te ja ha..

A sa per kaun ose ndryshe qe i thuhet pjeper qe ti i ke merak une ato aspak nuk i du..

ka lloj lloj variatete te ndryshme te pjeprit mirepo te neve perdoret me se shumti lloji i Galia-s, pa perjashtime shije apo lloji te neve quhen me sa e di krejt pjeper apo kaun smil3dbd4d4e4c4f2.gif

honig-mjalte
melone-pjeper

flm per infot se po smil4a8acf4d179b2.gif ....


une kur skam mujt me onger as kur smuj me onger po secilli ka shijene vet---


----------------------------------------
qika_babit

tetovare 4ever....
PM
Top
enea
Postuar nė: 28.06.2012, 21:59
Quote Post


Viva Enea
*****

Posti: Antarė
Postime: 631
Antari Nr: 11571
Bashkangjitur: 26.11.2007Amorja,

ska gje.. shpresoj tash qe t'a kesh te qarte smil3dbd4d4e4c4f2.gif

e po nuk thuhet kot per shijen qe eshte relative smil3dbd4e398ff7b.gif

p.s me vjen keq si hupet be ashtu. sidoqofte ngushllime herave qera ju uroj me teper fat smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga enea nė 28.06.2012, 22:01


----------------------------------------
B very careful if u make a woman cry, bcause God counts her tears. The woman came out of a man's rib, not from his feet to b walked on, not from his head to b superior of, but from the side to b equal with, under the arm to b protected for nd next to the heart to b loved.
-Pass this on to all your women friends nd to the men as well so they WOULD KNOW THE TRUE VALUE OF A WOMEN!!


Disa Ketu e Gjejne Veten Por Nuk Pajtohen Me Te Verteten!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio