Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Presidenti Topi arriti pėr vizitė dyditėshe nė Kos
alb_te
Postuar nė: 29.06.2012, 10:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Presidenti i Shqipėrisė, Bamir Topi, sot arrti pėr njė vizitė dyditėshe nė Kosovė. Para Kuvendit tė Kosovės kryetarin e Shqipėrisė e priti presidentja e vendit Atifete Jahjaga. Dy kryetarėt, pas ekzekutimit tė dy himneve, i bėnė rivistė Togut tė Nderit. Pas kėsaj dy presidentėt filluan bisedimet zyrtare kokė mė kokė.

Pos presidentes Jahjaga, Topi do tė ketė bisedime edhe me kryetarin e Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi, zėvendėskryeministrat Behxhet Pacolli dhe Sllobodan Petroviq dhe me kryetarin e Prishtinės, Isa Mustafa.

Ai do tė marrė pjesė edhe nė seancėn solemne tė Kuvendit tė Kosovės, ndėrsa sot do tė bėjė homazhe te varri i ish presidentit tė Kosovės, Ibrahim Rugova, dhe te kompleksi i Jasharajve nė Prekaz dhe te kompleksi nė Gllogjan.

Para largimit, Topi do tė vizitoj edhe qytetin e Gjakovės.

Presidentit Topi mandati presidencial i skadon nė fund tė korrikut.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio