Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Serbėt mėsyjnė drejt Mitrovicės, luftė nė kufi me
alb_te
Postuar nė: 29.06.2012, 10:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Marshi i Vidovdanit, njė festė qė daton nga mesjeta pėr serbėt ėshtė bėrė shkak pėr trazira tė dhunshme nė veri tė Kosovės. Kėshtu rreth 70 serbe qė kishin mbėrritur nė Mitrovicė me autobusė rreth orės 05:00 janė mbledhur ne afėrsi tė urės kryesore dhe kanė filluar tė ofendojnė policet nė detyrė dhe ti gjuajnė ata me gurė. Policia me qėllim tė qetėsimit tė situatės ka pėrdorur gaz lotsjellės dhe mė pas i ka shoqėruar ata pėr nė pikėn kufitare tė Merdarės. Po nė kėtė pikė, njė grup tjetėr serbėsh kanė tentuar tė hyjnė me forcė nė territorin e Kosovės por nuk janė lejuar nga policia. Mes tė dyja palėve ka patur konfrontime tė ashpra ndėrsa raportohen tė lėnduar nga tė dyja palėt.
“E kemi kthyer njė grup tė njohur si Delije (simpatizantė futbolli tė Cėrvena Zvezdės), qė njihen si nacionaliste dhe me atė rast janė lenduar disa policė, kryesisht bėhet fjalė pėr lėndime me gure. Janė dėgjuar edhe tė shtėna me armė zjarri, por ato kanė qenė nė anėn e Serbisė”,- ėshtė shprehur pėr mediat ministri i Brendshėm Rexhepi.
Nė mesin e policėve tė lėnduar ėshtė edhe komandanti i Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Podujevės, Isa Ejupi. Ndėrsa nga ana tjetėr mediat serbe nga ana tjetėr kanė njoftuar pėr 13 serbė tė plagosur, tė cilėt sipas tyre janė qelluar me plumba, megjithėse nuk saktėsohet nėse janė plumba gome apo luftara./alb-observer.com/
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio