Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sė shpejti parti e re politike shqiptare!
MIX
Postuar nė: 01.07.2012, 13:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (hamurabi @ 01.07.2012, 14:21)
Si be, me zor se tu kujtu kush esht ky, ket garant e ke mushteri ne qebaptore, shaum fraer osht veq ki se din a esht me bdi a me pdsh a ... ky nmbremje esht me pdsh nsaba me bdi ka dreka me pdk(kosov) ...na duhet ni lider sikur ky ateher vertet do i zgjidhim krejt problemet qe i kemi smil3dbd4daabd491.gif

Ejjj po bre non mu kujtu, bile nji here e pat porosit 7-tshe e deri sa japergatita tha, a ka mundsi me mi bo 10-tshe
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 01.07.2012, 14:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (MIX @ 01.07.2012, 14:47)
Ejjj po bre non mu kujtu, bile nji here e pat porosit 7-tshe e deri sa japergatita tha, a ka mundsi me mi bo 10-tshe

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
salambo
Postuar nė: 01.07.2012, 14:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012 Citim (ADP @ 01.07.2012, 06:26)
Ata qe kane gjyshin, stergjyshin te shkollum, jane pjelle e tradhetareve ne kohen e komunizmit, ne kohen e pushkatimit te Shqiptareve, mos ja fut kot.


Nuk ka te beje nga e ka prejardhjen, mandej banoret e fshatrave jane shume me nivel te larte se te Qytetit, me jepe ti nje emer qytetari qe njihet apo qenka nga nje familje e shkollume brez pas brezi??

Cka te bind ti qe nje person me brez te shkollum mudn te na udheheqe mire, kur brezat e tij kane tradhetuar shqiptaret?

BALKAN I SE E MOZNO !!

Nuk fola per pjella te komunizmit apo te demokracise,fola per nje dukuri qe shpesh e perdorni a nuk e dini se cfar dtth,sikur keta te demokracise e kane ndricu shqiptarine me termet INTELEKTUAL e tani na ka ngele qe ti etiketojme ata te komunizmit,une fola per nje term per te cilin tek ne akoma nuk ka aritur ,prandaj edhe thash me larte BALLKAN I SE E MOZNO,DR ,MR .DOC .PRIM e cka jo tjeter .
Ne fakt pse me duket se te ne qytete nuk ekzistojne ,vetem se ka fshat te vogel ,te madh dhe me te madh .... ska nevoje te te jap asnje emer qytetari ,sepse tek ne nuk ekzistojne qytete por vetem fshatra,per cfar niveli e ke fjalen ?? nivel mbi detare apo te IQ apo dicka tjeter sqarohu pak me teper se nk te kuptojne njerezit.
Nuk fola per nivelin e shkollimit por nivelin e intelektualit ,e di se ku eshte dallimi mes ketyre dy termeve ??.

Kur te shkruash ndonje kunder pergjigje mendo tre here e shkruaj nje here ,se del qesharak me tezat tuaja

Ky postim ėshtė ndryshuar nga salambo nė 01.07.2012, 14:12
PM
Top
masa
Postuar nė: 01.07.2012, 14:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 27199
Bashkangjitur: 22.02.2012 Citim (MIX @ 01.07.2012, 07:47)
Ejjj po bre non mu kujtu, bile nji here e pat porosit 7-tshe e deri sa japergatita tha, a ka mundsi me mi bo 10-tshe

a e di pse e ka nderru mendjen e ka kerku me shume, se ka pa qe ti i ke qebapat me te vogla hahahahaha
Eshte dasht mi pergadit suxhuk o Qebapman.... smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
Gjithmon dikush apo dicka na mungon!
PM
Top
MIX
Postuar nė: 01.07.2012, 18:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (masa @ 01.07.2012, 15:43)
a e di pse e ka nderru mendjen e ka kerku me shume, se ka pa qe ti i ke qebapat me te vogla hahahahaha
Eshte dasht mi pergadit suxhuk o Qebapman.... smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif

hahahaha ndoshta...

Ti kthehemi temes kriesore, une mendoj se keto "intelektuallcat " qe perfolen se do bojne parti nuk e marr sham seriozno ka sebeti se dyshoj shaam ne sinqeritetin e tyne dhe si QEBAPMEN mendoj se jane 2 arsyet pse ata ja fusin ne kete menyre:

1. Qe te interesohet BDI-ja kush jone ata ene tu boje oferta per poste ne zgjedhjet xhi vajne shtaj
2. Qe te minimizojne peshen e RDK-se sepse ajo u hap me fryme intelektuale me lider intelektual dhe ftoj publikisht intelektualet ti bashkangjiten, mirpo intelektualet e futin bishtin nen shale dhe u perkulen ene shtaj mi kot grejne pluhur

uroj te jem i gabuar por kshtau o ardh koha QEBAOMENAT ta qeellojne ma shpejt se ata xhi duhet ta qellojne!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 02.07.2012, 14:25
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (vani-1 @ 29.06.2012, 15:17)
Njė grup intelektualėsh shqiptar, analistė dhe profesorė universitar janė nė konsultime tė sipėrme pėr formim tė njė subjekti tė ri politik zbulon Portalb. Ata janė tė mendimit se vetėm njė organizim me ideal tė shėndoshė dhe me profesionalizėm mund tė ndihmojė nė tejkalimin e gjendjes qė siapa tyre ėshtė katastrofale nė tė gjitha domenet.“Turqia ėshtė njė shembull tipik se ēka krejt mund tė bėhet me udhėheqėsi tė pėrgjegjshme. Popullata seriozisht ėshtė duke shkuar nga varfėria e madhe dhe intenzivisht shpėrngulet, kurse si vlera i servohen antivlerat” thonė iniciatorėt e kėsaj partie.

“Nevojitet shpėtim nga situata “ thotė njėri nga iniciatorėt profesori Mersel Bilalli, i cili pėr vete flet se nuk ka ndėr mend qė tė jetė as anėtar i rėndomtė i subjektit tė ardhshėm.

“Megjithatė , kemi obligim dhe pėrgjegjėsi qė me gjithė mundėsitė dhe strukturėn qė kemi ta ndihmojnė subjektin e ardhshėm tė cilin duhet ta udhėheqin struktura tė reja qė kanė shpirt t’i kuptojnė hallet e tė tjerėve” thotė Bilalli i cili thekson se kjo parti nuk ka lidhje me lėvizjen e re e cila pritet tė promovohet e quajtur PYKA.

"Ne nuk duhet tė jemi nė menaxhim tė atij subjekti, pasi ne duhet tė jemi shembull se interesi i pėrbashkėt ėshtė mbi tė gjitha. ne duhet tė tregojmė se nuk pėrkrahim parti politike, por ndihmojmė nevojėn pėr ndryshime radikale mentale, organizative dhe strukturale “ vazhdon Bilalli.

Iniciatorėt janė tė mendimit se edhe nė kampusin maqedonas ka nevojė pėr njė subjekt tė ri pasi nė tė dy kampuset ndeshemi me gjendje katastrofale kurse opozita vazhdon tė jetė e dobėt, qė tregon se njerėzit janė tė interesuar pėr diēka krejt tė re.

Portalb kupton se tani mė zhvillohen bisedime intenzive me shumė personalitete tė tė gjitha shtresave duke pėrfshi edhe struktura tė biznesit. Kontakte tė vazhdueshėm realizohen edhe me struktura tė bashkėsisė ndėrkombėtare.

Lidhur me kohėn se kur njė subjekt i kėtillė do tė del nė skenė, informohemi se bėhen analiza serioze pėr tajmingun e startimit tė subjektit tė ardhshėm duke pasur para sysh afėrsinė e zgjedhjeve lokale dhe shumė aspekte tjera politike. Kuptojmė se nė kėso analizash ėshtė i pėrfshirė edhe njė agjenci ndėrkombėtare

Shume te cuditshem dhe mendjelehte jemi ne shqiptaret. Ne momentin qe pritet bashkimi i 4+ partive ne Bllokun e Trete, me cka do bjere numri i partive dhe do rritet numri i perfaqesimit te shqiptareve ne Kuvend (me shprese, per te mire), nxitojne agjenturat te krijojne parti tjera vetem e vetem qe shqiptareve te mos ju lihet te kuptojne se Bashkimi mund t'ju sherbeje per te mire.----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
packs
Postuar nė: 02.07.2012, 18:06
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Ne ni vend ku s'dihet kush eshte patriot e kush udbash, po me dhimbeni ju "intelektuale" sepse partia juaj do te jete e destinuar te deshtoje.----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 02.07.2012, 18:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Ka koh qe s'kam postu dhe meqe e pashe emrin e prof. Ylberit atehere po them dicka.

Si me u pagu dikush te beni propaganda te ketilla. Prof, Ylberi nuk esht ne asnje parti dhe nuk ka ndermend te beje parti. Un e njoh shum mire dhe ia di te gjitha levizjet qe i ka. Keshtu qe mos ja futni kot te pergojoni njerezit.

Mos u beni teveqela njerez.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
masa
Postuar nė: 13.07.2012, 02:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 27199
Bashkangjitur: 22.02.2012 Citim (Happy_Soldier @ 02.07.2012, 12:41)
Ka koh qe s'kam postu dhe meqe e pashe emrin e prof. Ylberit atehere po them dicka.

Si me u pagu dikush te beni propaganda te ketilla. Prof, Ylberi nuk esht ne asnje parti dhe nuk ka ndermend te beje parti. Un e njoh shum mire dhe ia di te gjitha levizjet qe i ka. Keshtu qe mos ja futni kot te pergojoni njerezit.

Mos u beni teveqela njerez.

E pse mos me pergoju Ylberin kur kena pergoju fytyra edhe me te njohura se dylberi!!!!!!!!!!!!!


----------------------------------------
Gjithmon dikush apo dicka na mungon!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio