Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fazliu: USHT-nė do ta udhėheq Doktor Pelivani, Reagim i PDSH-sė me rastin e ndrimit tė rektorėve nź USHT
CataPHract
Postuar nė: 29.06.2012, 14:01
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 27422
Bashkangjitur: 28.06.2012



www.plusinfo.mk/vest/47856/Fazliu-Fakultetot-vo-Tetovo-kje-go-upravuva-Doktor-Pehlivan
PM
Top
CataPHract
Postuar nė: 29.06.2012, 14:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 27422
Bashkangjitur: 28.06.2012



Partia Demokratike Shqiptare e Menduh Thaēit e ka cilėsuar si atentat ndaj
USHT-sė emėrimin e Vullnet Ahmetit pėr Rektor tw USHT-sė. Sipas kėsaj partie
kjo flet qartė pėr politizimin e skajshėm qė BDI po i bė institucionit mė tė lartė
arsimor tė shqiptarėve tė Maqedonisė. Sipas PDSH-sė Vullnet Ahmeti ka qenė
deputet i BDI-sė dhe aktualisht ėshtė nė listėn pėr deputet nė njėsinė zgjedhore
numėr 6.
“Dje BDI finalizoi procesin e shkatėrrimit tė USHT-sė. Nė krye tė institucionit
arsimorė mė tė lartė tė shqiptarėve nė Maqedoni, emėroi Vullnet Ahmetin. I
njohur pėr muskuj dhe dhunė e jo pėr urtėsi dhe dije. Nuk flasim pėr pėrgatitje
profesionale tė personit nė fjalė, qė si person e dimė tė gjithė qė ka shkollim tė
dyshimtė, diplomė tė dyshimtė si dhe tituj shkencorė tė dyshimtė. Imagjinoni,
udhėheq universitetin njė doktor nė thojza nė lėmin e mundjes stil lirė. Me fjalė
tė tjera doktor pehlivani, pehlivan dasmash. Opinioni duhet ta dijė se Vullnet
Ahmeti ėshtė njė ish deputet i BDI-sė dhe aktualisht ėshtė nė listė pėr deputet
tė BDI-sė nė njėsinė zgjedhore numėr 6. Politizim mė i skajshėm dhe mė
eklatant se ky emėrim nuk ka dhe nuk mund tė ketė. Nė qoftė se njė populli
donė t’ia vrasėsh ardhmėrinė, vritja procesin edukativo arsimorė, kėtė po e bėn
BDI” Bekim Fazliu, PDSH. Alsat-M
PM
Top
ManInBlack
Postuar nė: 29.06.2012, 14:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 158
Antari Nr: 10288
Bashkangjitur: 17.10.2007



Vu paska hyj panika juve te PDSH-s..nejse vu ka djeg ky Vullneti Ameti juve...vu prishen nqytek...vu vajn hakit ky juve...
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 29.06.2012, 15:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009



 Citim (ManInBlack @ 29.06.2012, 15:50)
Vu paska hyj panika juve te PDSH-s..nejse vu ka djeg ky Vullneti Ameti juve...vu prishen nqytek...vu vajn hakit ky juve...

Shaum shaum aliss shaum
na mbejti krejt smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
malli
  Postuar nė: 29.06.2012, 15:23
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 6667
Bashkangjitur: 30.03.2007



e arritem fundin.
PM
Top
MIX
Postuar nė: 29.06.2012, 21:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011



Sdu mu lshu ne shaam komente se nuk i njoh aftesite e ketina por pa dashun me mbrojte kerkond po du me thone nja 2-3 fjale
ka momente kur ndonji institucioni nuk i vyne shkenctar por menaxhera per ta vnu ne shina dhe ne se dime ki cfar aftsishe ka per me bo kete pune, pastaj as nuk e dime a ka qellim te mire apo te keq....cka du me thone me kete, te presim levizjet e tina konkrete ene mrapa te vlersojme sepse ai osht zgjedh vlla ske cka i bon, i mire i keq ai oshte neve na mbetet te lutemi qe ti kese qellimet e majra dhe te bone najsen per majr, nese sbon do e shajme mrapa si ato tjetrin, prandej mos ta shajme para vakti
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 30.06.2012, 00:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012



‎"Pelivani i dasmave, Rektor i USHT-sė"

Personi nė fjalė njihet pėr opinionin pėr mbushje kutish gjatė procesit votues tė tė gjithė cikleve zgjedhore, karrierėn e ka ndėrtuar duke u kacafytur dhe duke rrahur kolegėt e tij, shpresojmė qė tani nuk ka pėr tė rrahur studentėt qė shprehin paknaqėsi pėr gjendjen nė USHT dhe ish studentėt qė nuk marrin dot diploma tani e 3 vite prej kur BDI me ndihmėn e VMRO-sė futi kthetėrat nė kėtė institucion.

Ky person ka shkollim tė dyshimtė, diplomė tė dyshimtė si dhe tituj shkencor tė dyshimtė. Imagjinoni udhėheq univerzitetin njė "doktor"nė lėminė mundjes-stil i lirė, me fjalė tjera doktor pehlivan dasmash.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio