Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ministria e Brendshme vazhdon ta injorojė gjuhėn s
alb_te
Postuar nė: 30.06.2012, 00:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Ministria e Brendshme vazhdon tė injorojė gjuhėn shqipe. Kjo sot edhe njėherė u vėrtetua nga kreu i kėtij dikasteri, Gordana Jankullovska. Ajo gjatė shpėrndarjes dhe prezantimit tė fletushkave pėr informim tė turistėve dhe qytetarėve me prejardhje nga Maqedonia nė Aeroportin ‘Aleksandri i Madh’ nuk shpėrndau tė njėjtat edhe nė gjuhėn shqipe edhe pse numri mė i madh i qytetarėve qė erdhėn nga Vjena nė atė ēast ishin shqiptarė.
“Nėpėrmjet shpėrndarjes sė fletushkave me pėrmbajtje tė ndryshme tentojmė qė qytetarėve t’u ofrojmė informacione pėr Republikėn e Maqedonisė”, deklaroi Gordana Jankullovska, Ministre e Brendshme.
Ky ishte vlerėsimi i ministres, po pa treguar se cili ishte shkaku qė tė njėjtat nuk u shpėrndanė edhe nė gjuhėn shqipe. Ndėrkohė njėjtė sikurse Jankullovska, edhe ministri i Jashtėm Nikolla Popovski tha se nėpėrmjet kėtyre fletushkave dhe informacioneve pėr udhėtarėt, tek turistėt por edhe mėrgimtarėt tanė do tė ritet niveli i informimit tė tyre me rregullat qė duhet t’i pėrmbushin gjatė qėndrimit nė Maqedoni.
“Nė kuadėr tė aktiviteteve tė Ministrisė sė Jashtme kėtė fushatė e zhvillojmė edhe jashtė shtetit nėpėrmjet rrjetit tė pėrfaqėsive tona diplomatiko-konsullore dhe si qėllim kemi qė tė informojmė qytetarėt tanė nė mėrgim rreth obligimeve qė duhet t’i pėrmbushin gjatė udhėtimit tė tyre por gjithashtu edhe ti bėjmė shėrbimet tona mė tė kapshme”, deklaroi Nikolla Popovski, Ministėr i Jashtėm.
Fletushkat pėr informim tė turistėve dhe qytetarėve me prejardhje nga Maqedonia do tė shpėrndahen nėpėr tė gjitha vend-kalimet kufitare tė vendit. Kjo ėshtė fushatė e Ministrisė sė Brendshme, Ministrisė sė Jashtme dhe deputetėve tė diasporės sė Maqedonisė


http://www.youtube.com/watch?v=8bHOLcqtHIc...player_embedded
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio