Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tetovė: Miratohet strategjia pėr zhvillim kulturor
alb_te
Postuar nė: 30.06.2012, 00:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Kėshilli i komunės sė Tetovės, dje ka miratuar propozim-planin strategjik pėr zhvillimin kulturor tė komunės sė Tetovės nė periudhėn 2012-2015. Udhėheqėsi i sektorit pėr veprimtari publike, Iljaz Halimi, tha se strategjia pėrfshinė zhvillimin afatgjatė tė kulturės nė qytetin e Tetovės. “ Pasi bėhet fjalė pėr njė qytet universitar dhe ku janė tė vendosura institucionet e rėndėsishme ėshtė e nevojshme njė strategji e kulturės.
Organizata ‘Multimedia’ ka bėrė propozimin e planit zhvillimor, i cili ėshtė shqyrtuar dhe pėrkrahur nga komisioni pėr veprimtari publike”, tha Halimi. Kėshilltarėt kanė pėrkrahur kėtė plan strategjik, duke theksuar se nė tė janė tė pėrfshira tė gjitha ngjarjet, organizimet dhe aspektet e zhvillimit kulturor nė qytet.

Nė mbledhjen e 41 tė kėshillit tė komunės, gjithashtu janė miratuar propozim-programet pėr ndryshimin e planeve urbanistike, nė blloqet urbane 80, 75 dhe 81.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio