Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ekskluzive: Kosova dhe Shqipėria krijojnė njė doga
alb_te
Postuar nė: 30.06.2012, 15:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012“Bota sot” zbulon parapėrgatitjet e Kosovės dhe Shqipėrisė pėr krijimin e njė unioni doganor

Gazeta “Bota sot” nga burime zyrtare merr vesh se nė kėtė njėqind vjetor tė pavarėsisė sė shtetit shqiptar, institucionet e Kosovės dhe Shqipėrisė nė mėnyrė tė fshehtė dhe tė heshtur kanė nisur pėrgatitjet pėr tė krijuar unionin (bashkimin) doganor Shqipėri – Kosovė...

Para dhjetė ditėsh nė mėnyrė simbolike ekskavatorėt e njė kompanie ndėrtimesh asfaltuan dhe lidhėn autostradėn e re tė Kosovės me atė tė Shqipėrisė nė vendkalimin kufitar tė Vėrmicės - Morinit. Aty u shemb ura e vjetėr qė pėr mė shumė se gjysmė shekulli kishte shėrbyer pėr t’i mbajtur shqiptarėt tė ndarė nė dysh.
Ndėrkohė, gazeta “Bota sot” nga burime zyrtare merr vesh se nė kėtė njėqind vjetor tė Pavarėsisė sė shtetit shqiptar, institucionet e Kosovės dhe Shqipėrisė nė mėnyrė tė fshehtė dhe tė heshtur kanė nisur pėrgatitjet pėr tė krijuar union doganor Shqipėri – Kosovė. Doganat e tė dyja shteteve po pėrgatisin infrastrukturėn ligjore pėrkatėse.
E tėra kjo po bėhet duke marrė shembull unionin doganor tė BE-sė. Kjo do jetė thelbėsore pėr Shqipėrinė dhe Kosovėn qė nė kėto hapėsira tė funksionojė njė treg i vetėm. E jo dy tregje tė ndara sikurse deri mė tani.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio