Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kinė: Tėrmet i fuqishėm nė pjesėn perėndimore
alb_te
Postuar nė: 01.07.2012, 15:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Njė tėrmet i fuqishėm e ka goditur pjesėn perėndimore tė Kinės, afėr kufirit me Kazakistanin. Vėzhgimi gjeologjik i Shteteve tė Bashkuara tha se epiqendra e tėrmetit, me intensitet 6.6 shkallė, ishte nė qytetin Shihezi,m nė provincėn Ksinjiang. Agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Ksinhua, ka rapoprtuar se 10 vetė janė plagosur nga tėrmeti dhe se disa ndėrtesa nė njė fshat afėr epiqendrės sė tėrmetit janė shkatėrruar. Sipas kėsaj agjencie, tėrmeti, qė zgjati afro 10 sekonda, ishte hetuar nė kryeqytetin rajonal Urumqi .
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio