Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Parlamenti Rinor: Maturantėt kanė kopjuar me celul
alb_te
Postuar nė: 01.07.2012, 15:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.201245 mijė maturantė nga 49 mijė nė tė gjithė vendin iu nėnshtruan sot provimit tė fundit tė maturės shtetėrore, atij me zgjedhje.
Parlamenti Rinor ka denoncuar sot shkeljet qė janė bėrė gjatė administrimit tė provimit tė fundit tė Maturės Shtetėrore duke e konsideruar provimin dhe konkurrimin e sotėm si jo tė drejtė dhe jo tė ndershėm. Sipas aktivistėve tė Parlamentit Rinor, gjatė provimit tė sotėm ėshtė pėrdorur masivisht telefoni celular dhe ėshtė komunikuar me personat jashtė ambienteve ku kryhej provimi, por edhe ėshtė pėrdorur interneti si njė alternativė pėr zgjidhjen e pyetjeve nė tezėn e provimit. Sipas aktivistėve, pėrdorimi i telefonit gjatė zhvillimit tė testimit ėshtė rreptėsisht i ndaluar dhe kjo ėshtė njė rregullore e pėrcaktuar nė mbarėvajtjen e Provimeve tė Maturės Shtetėrore. Aktivistėt e Parlamentit Rinor publikojnė fotot ku studentėt nxjerrin nė rrjetin social Facebook pyetjet e provimit dhe kėrkojnė ndihmė nga miqtė.

http://gazetashqip.info/al/parlamenti-rino...e-internet.html
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio