Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Largohet nga USHT-ja “koka” e anatomisė
r.mislimi
Postuar nė: 06.07.2012, 14:41
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Fotografi e jashtme
Universiteti Shtetėror i Tetovės, mė 27 qershor tė kėtij viti ka sjellė vendim tė nėnshkruar nga rektori, Agron Reka, pėr largimin nga puna tė profesorit tė anatomisė, Prof.Dr. Agim Vela. Nė asryetimin e kėtij vendimi thuhet se profesorit Vela i ndėrpritet kontrata e punės si mėsimdhėnės nė Fakultetin e Shkencave Mjekėsore nė USHT, pėr shkak se ai ligjėron njėkohėsisht edhe nė Universitetin e Prishtinės.

Prof.Dr. Agim Vela ėshtė shtetas i Maqedonisė. Me largimin e tij, realisht rrezikohet edhe akreditimi i Fakultetit tė Mjekėsisė nė USHT-tė, nga se ėshtė i vetmi, i cili i plotėson tė gjitha kushtet e nevojshme, thirrjet shkencore pėr funksionimin normal tė mėtejshėm tė Fakultetit tė Shkencave tė Mjekėsisė.

Ndryshe, ish rektori, Prof.Dr. Agim Vela, njihet nė botėn akademike me njė sėrė botimesh shkencore brenda dhe jashtė vendit. Ai tashmė ėshtė njė vlerė etabluar nė fushėn e mjekėsisė, nė veēanti nė degė e anatomisė, ndėrsa punimet e tij nė kėtė fushė tė mjekėsisė janė libra bazė nė shumė universitete.

Prapa tij qėndrojnė gjenerata tė tėra mjekėsh dhe specialistėsh nė fushėn e mjekėsisė, tė cilėt gjithnjė kanė vlerėsuar lartė agnazhimin profesional dhe parimor tė Prof.Dr. Agim Velės. Me emrin e tij, ndėrlidhet kredoja profesonale dhe kualiteti kulminantė i shkencės sė mjekėsisė.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
yesss
Postuar nė: 06.07.2012, 15:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 449
Antari Nr: 27226
Bashkangjitur: 08.03.2012heeh,a paska anatomia 'koke' a,jaja cfar titulli.Para do muajve u largua edhe Ismail Ahmeti nga UT(farefisi i Ali Ahmetit) me qellim te njejte,se nuk ke te drejte te jesh si i punesuar rregullt ne dy universitete ne te njejten kohe.Sa interesant jeni edhe kur duhet respektu ligji ju e politizoni ceshtjen,dmth jeni kunder ligjit e pro partise se interesit.Kjo qenka postu nga R.Mislimi nga drejtori i ketij forumi,dmth edhe haptas e paske be te kuptohet se je kunder ligjit vetem e vetem te mbrosh PDSH-ne(sepse Agim Vela ishte pasuesi i Sadi Bexhetit,apo thene me qarte u emru nga Sadiu kur doli per kandidat per kryetar komune)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga yesss nė 06.07.2012, 15:14
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 06.07.2012, 15:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012ket pune e ben vetem komunistat e duit turpppppp
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 06.07.2012, 16:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Yess.pse ti pretendon se ju jeni me te mire se kta qe i kritikon a.ata erdhen me dhune ne usht ju ma beter se kta erdhet.si skeni turp be aj univerzitet duhet te ruhet si syte e ballit e jo secili klloshar te behet mesimdhenes ne usht.jemi bere turpi i botes ncncn
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.07.2012, 17:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009USHT eshte mbush me Asistent dhe me Falcifikator
keshtu qe njerzit Prof.DR NUK DUHEN NE USHT.
Largoni krjet.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 07.07.2012, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (babarekes @ 06.07.2012, 18:33)
USHT eshte mbush me Asistent dhe me Falcifikator
keshtu qe njerzit Prof.DR NUK DUHEN NE USHT.
Largoni krjet.

Mire kane bere,, duhet ta bejne te njejten gje edhe me shume te tjere sepse ka shume profesor qe "ligjerojne" ne 3-4 univerzitete. Nje mesimdhenes me vendim pune duhet te jete prezent ne pune 8 ore gjate javes te merret me ligjerata, me konsultime dhe me kerkime shkencore. Per nevoja te univerzitetit le te ligjerojne si te ēregullte i kushton univerziteti me lire
Po sa profesor te tjere ka qe e huazojne emrin e tyre neper biznes univerzitete!!!!???
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio