Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Evropa, Ne dhe Gruevski !
alb_te
Postuar nė: 09.07.2012, 12:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Pajtim Thaēi

Edhe kėtė vit e organizuam udhėtimin tradicional nė Evropė me studentėt dhe bashkėmoshatarėt e mi nga universiteti i UEJL-sė. Ėshtė njė kėnaqėsi dhe pėrjetim i veēantė tė vizitosh qytete tė ndryshme tė Evropės. Kjo, kuptohet, ėshtė pjesa e mirė, ndėrsa pjesa e keqe ėshtė se shihet dallimi i madh nė mes vendbanimeve ku jetojnė shqiptarėt nė Maqedoni dhe kėtyre qyteteve evropiane. Kjo mė la shije tė keqe edhe pse u nisa me entuziazėm tė madh.

Kur u kthyem, komenti qė tė gjithė e bėnin ishte : Ku ishim, ku erdhėm!

Mė tmerron fakti se si kemi jetuar jo vetėm ne si brez i ri, por tė gjithė ne qė jetojmė nė kėto hapėsira.


Kėshtu, sa herė qė dal nė Evropė pyes: Me ēfarė tė drejte ky kryeministėr i Maqedonisė ngulfat perspektivėn tonė evropiane?

Ku i kemi kushtet pėr tu edukuar, zhvilluar, argėtuar? Ku janė sallat sportive, qendrat edukative, mundėsitė ekonomike, shkollimi jashtė vendi, njohuria e kulturės? Mė falni, i shtypa gabim kėto fjalė, duhej tė them qė tė gjitha kėto mundėsi ekzistojnė fare mirė pėr moshatarėt tonė maqedonas te cilėt nė tė vėrtetė gėzojnė shumė tė mira nga shtetit i tyre, me paret tona .Shteti ynė?! Vėshtirė tė gjendet njė shqiptarė i ri apo i vjetėr,pėrderisa shteti sillet nė kėtė mėnyrė si sillet me shqiptaret.

Kuptohet ka pėrjashtime,e kam fjalėn pėr njė “grusht”pushtetarėsh.

Sa herė qė shoh reklamat e partisė nė qeveri VMRO-DPMNE, ku tė rinj maqedonas paraqiten nė kėto spote publicitare me fjalėt “Unė zgjodha tė studiojė kėtė degė fakulteti, sepse shteti mė siguron direkt punė”, “Unė zgjodha tė shkollohem nė kėtė vend, sepse shteti ofron mundėsi pėr mua”, “unė zgjodha tė jem pjesė e kėtij vendi, sepse e dijė qė e kam ardhmėrinė e sigurt falė shtetit”.…tė ulurosh nga ky nėnēmim nga kjo pėrbuzje qė shteti bėn ndaj neve shqiptarėve, nė veēanti ndaj brezit te ri.

Pėrderisa ata bashkėmoshatarėt tanė maqedonas “llastohen” nga shteti, bashkėmoshatarėt e mi shqiptar nga dita nė ditė marrin rrugėn e kurbetit pėr tė siguruar (ata qė munden) “bukėn e gojės”. Studentė qė braktisin studimet, vendbanime qė boshatisen nga tė rinjtė, njė plagė e vjetėr kombėtare qė ėshtė mėrgimi, kullon “gjak” nė shekullin 21!

Zoti kryeministėr dhe ju pėr rreth tij a jeni i vetėdijshėm ēka jeni duke bėrė? Dilni nėpėr reklama dhe lavdėroheni sa e pėrkrahni rininė! Po pėr rininė shqiptare ēka bėni? Sa bursa keni ndare pėr studentet shqiptarė ? Sa bursa shpėrndani pėr 2 universitetet shqiptare? Po e sigurt se ju z. kryeministėr dhe ata pėr rreth jush fajin nuk e pranoni,realisht faji ėshtė edhe i yni pėrderisa ata qė duhet tė pėrkujdesen pėr fėmijėt e tyre, pėr kombin e tyre sillen sikur nuk kane “as sy,as vesh e as gojė” !

E keqja nuk pėrfundon kėtu….Siē thonė trimin vraje,por hakun mos ja ha! Tash ja mėsytė USHT-sė. E keni zgjedhur rektorin mė tė “FORTĖ ” qė e keni pasur ndonjėherė…..Fizikisht tė “fortėė”….E shkencėrisht??? E pamė si e kishte marr titullin docent !-Aferim !
Zoti hajrin na e dhashtė !

Tė rinj, studentė kėrkoni mė shumė nga vetja, kėrkoni mė shumė nga ata qė i besuat dhe votuat!- Vetėm ne mund ta ndryshojmė tė tashmen,pėr njė tė ardhme mė tė mirė,tė ardhme evropiane !

Autori ėshtė kryetar i Unionit tė Studentėve tė UEJL-sė
PM
Top
ManInBlack
Postuar nė: 09.07.2012, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 158
Antari Nr: 10288
Bashkangjitur: 17.10.2007smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

blavo blavo... smil4a8acd602a050.gif

Tash tu kujtu me kritiku "PARTNERIN STRATEGJIK" te dikurshem,Gruevksin qe e kishte babai jot. smil3dbd4e5e7563a.gif

Shame on you shame...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio