Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> UEJL, master ne UEJL
mranglisht
Postuar nė: 10.09.2012, 22:55
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 27504
Bashkangjitur: 10.09.2012nese ndokush e ka krye ose akoma eshte ne UEJL master ne gjuhe angleze, deshiroj te di qdo gje per UEJL , a ja vlen me u regjistrue ne master dhe a jan te verteta keto te dhena me posht:

1. jan dy afate per qdo semester,(1.i rregullt, 2. make-up) dhe nese nuk mundesh me i jep ne keto dy afate ndonj provim per here te tret e ke me pages ne baz te kredive dhe nje kredi kushton 10 euro, nese provimi i ka 6 kredi provimi kushton 60 euro,

2. dhe profesorat a kan deshir me diplomue apo te mbajn gjithmon mos me mujt me diplomue, se kan nevoj per euro

dhe a ja vlen me qene ne kete fakultet

nese keni kohe , inshalla me informoni
PM
Top
leopard
Postuar nė: 16.12.2012, 19:16
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Nė pritje
Postime: 5
Antari Nr: 27592
Bashkangjitur: 17.11.2012Ne UEJL vec mbeturinat e shoqerise jane duke studijuar, mos gaboni te shkoni atje se sja vlen, pasi vetem t'i marrin paret dhe ste magjistrojne me vite te tera-ne Fakultetin Juridik me Asllan Bishen ne krye, dhe kur u thua se kam kry ne UEJL sta merr parasysh askush, te nenvlerson. Plus duhe vet te pergaditish ligjeratat bashke me koleget qe t'i prezantojsh ditet e ardhshme, se profesorat jane shume te harxhuar duke udhetuar neper universitete tjera kepurdha dhe duke flertuar me studentet starbeqare me korespodence dhe nga qytetet e huaja qe vin ne konsultime. smil4a8ad6df85dde.gif
PM
Top
xiki
Postuar nė: 16.12.2012, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1585
Antari Nr: 236
Bashkangjitur: 03.04.2005Sa i perket asaj se ka nje afat dhe nje make up kjo eshte e vertet se te treten her ne provim paguhen kredit .. por sa eshte suma se dij ende .. do te shof ne fund kur do me mblidhen :D
se seshte cdoher e njejta luajn cmimet mvaresisht prej nevojes :P
por sa i perket pikes 2 ajo seshte aspak e veret ...
normal qe kur je ne master sje ma student dhe ti i konkuron profesorit dhe smundesh tia kalojsh sikur ne studimet te maresh provimet ne pryma copy shop ;)


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PMEmail PosterUsers Website
Top
kad
Postuar nė: 16.12.2012, 23:07
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 26462
Bashkangjitur: 06.05.2011Leopardi

Une kam studjuar ne UEJL. Shume gabim e ke, Shiko radhitjen e universiteteve ne Maqedoni, do e shohish cili universitet ka kualitet. Po shiko edhe radhitjen e universitetve ne bote. I vetmi universitet shqipfoles qe eshte i radhitur bile shume pari atij te Tiranes dhe Prishtines. Me mire eshte te paguajsh dhe te mesojsh dicka, se ta humbish kohen me te mire kot, le te jete ajo edhe me pagese
PM
Top
leopard
Postuar nė: 17.12.2012, 00:55
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Nė pritje
Postime: 5
Antari Nr: 27592
Bashkangjitur: 17.11.2012Sja vlen,pasi as qe meson dicka te re pasi 1 profesor mban mbi 30% te lendeve ne ciklin e dyte, cfare risish prisni nga i njejti
PM
Top
ramanda.e
Postuar nė: 17.12.2012, 23:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 362
Antari Nr: 23678
Bashkangjitur: 09.11.2009UEJL eshte njejt si shkolle e mesme:D


----------------------------------------
Fshetėsia e jetės sė lumtur nuk ėshtė tė bėsh c'tė duash,por tė duash atė qė bėn.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio