Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> FILLON PROJEKTI I ABDYLSELAM EMINIT
r.mislimi
Postuar nė: 23.11.2006, 17:06
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Sot me date 17.11.2006 UNIONI I STUDENTEVE SHQIPTARE NE MAQEDONI fillon realizimin e projektit te shumepritur " NDERTIMI I BUSTIT TE DESHMORIT TE PARE PER DITURI SHQIPE ABDYLSELAM EMINI" bust ky i cili do te vendoset ne lokacionet para fakultetit te arteve ne Recice te Vogel me crast do te inagurohet edhe emri i sheshit "ABDYLSELAM EMINI" Duke marre parasysh sakrificen e madhe te mjeteve si dhe lejen per fillimin e ndertimit te ketij monumenti historik per popullin shqiptare dhe per Universitetin e Tetoves nje ringjallje e historise te viteve me te ereta qe kaloi ky Universitet, me ne fund po realizohet endra e shumepritur e studenteve ne krye me (USSHM). Eshte veshtire te flitet pa fakte e arrgumente e aq me teper per nje figure simbolike e historike siē eshte ABDYLSELAM EMINI po ne vazhdim do te ceken disa fjale per heroin e diturise (sakrificen e viteve te erta te \'94)
Fotografi e jashtme
Me 17 shkurt te vitit 1994-95 per here te pare filluan ligjeratat e para ne fshatin Poroj te Tetoves. Duke patur parasysh sakrificen e madhe te intelektualeve dhe popullit shqiptare si te atyre vendas dhe ata ne diaspore te cilet ndajten mjete nga kafshata e bukes per te themeluar dhe nxjer ne shesh tempullin e diturise shqipe UT (Universitetin e Tetoves). Ishte koha me e e veshtire dhe me e eret per popullin per studentet te cilet sakrifikuan cdo gje. Do te kujtojme kalimthi ate kohe kur u mbyllen disa intelektual dhe ate kohe kur mbahej peng levizja per te themeluar nje institucion te tille. Me 17 Shkurt te vitit 1995 ne nje proteste masive te organizuar dora mizore e sllavo-maqedonasve per te ndalur jetesimin e ketij universiteti mizorisht vret deshmorin qe sot po e kujtojme ne studentet "ABDYLSELAM EMININ". Me dhembjen me te madhe po i kujtojm keto kohe te veshtira nga dhe u impresionuam qe te kujtojme heroin tone me nje bust qe do te vedoset aty ku e ka vendin.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
fancy_boy
Postuar nė: 23.11.2006, 21:13
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Hajde per hajr ne jese ishalla.

Veq perpara besoj qe kjo eshte nje mrekulli per ne shqiptaret qe aritem te ngrejm ket bust te ABDYLSELAM EMINIT.

Bravos smil3dbd4dbc14f3f.gif


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
spartacus
Postuar nė: 23.11.2006, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006Pershendetje dhe ju uroj pune te mbare.
Shume projekt i rendesishem.
Urime Urime
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 23.11.2006, 22:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Edhe pse kame admirim per UNIONIN E STUDENTEVE SHQIPTAR , une ju pershendes per kete iniciative qe keni marre dhe keni arritur qe ta realizoni.
Pa mare parsyshe se cila organizat e organzin dicka kombetar duhet te pershendetet.Armik ne cdo hap do ti kemi rektoret dhe stafet koruptuese ne raste se jane "Terminatora" ndermjet veti jemi shok.

URIME


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 25.12.2006, 13:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006A ka diksuh ndonje foto te re lidhur me punimet ne bustin e Abdylselam Eminit sepse nuk di a eshte punuar gje apo jo. Dikush thote se eshte punu shume dikush thote s enuk ehste punu a dini a eshte be dicka ne Recice lidhur me punimet qe i kane nis studentet
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 25.12.2006, 17:32
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006babadimri

ne gjum verore ke qene zoterote sepse ne secilen teme kerkoni informata....do ishte mir te lexosh pak ne media te shkruara e te degjosh pak lajme ne TV dhe do te kuptosh a punohet apo jo ose me mire shko tek vendi ku ka rene Abdylselam Emini dhe hidhi nje sy vendit e do te shohesh dhe do te vertetohesh nese punohet apo nuk punohet....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio