Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ERDOAN: PRODHUESIT E FILMIT TE DENOHEN ASHPER
Princo
Postuar nė: 16.09.2012, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan foli pėr herė tė parė pėr reagimet qė ka shkaktuar filmi antiislam nė botėn myslimane.

"Ofendimi qė i bėhet Profetit tė Shenjtė (Muhamedit) nuk ėshtė njė ēėshtje qė mund tė trajtohet nė kuadėr tė lirisė sė shprehjes”, u shpreh Kryeministri turk dhe vuri nė dukje provokimet dhe armiqėsinė e zemėrimin qė ka shkaktuar ky film.

Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan mbajti njė fjalim nė takimin e 9-tė vjetor tė Jaltės me temė “Strategjia Evropiane”, organizuar nė Jaltė tė Ukrainės.

Lidhur me filmin qė ka marrė reagime nga e gjithė bota Kryeministri tha: “Ofendimi qė i bėhet Profetit tė Shenjtė nuk mund tė trajtohet nė kuadėr tė lirisė sė shprehjes. Prodhuesit e kėtij filmi duhet tė dėnohen nė formėn mė tė ashpėr. Nga ana tjetėr ofendimi qė i bėhet fesė nuk mund tė shėrbejė si pretekst pėr tė sulmuar njerėzit”.

Kryeministri Erdoan u ndal edhe nė sulmin e kryer kundėr ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Libi.

“Islami jep mesazhe pėr paqen. Islami e dėnon terrorin. Askush nuk mund tė veprojė nė emėr tė fesė islame dhe askush nuk mund tė bėjė sulme siē ndodhi nė Libi”, tha Erdoan.

Kryeministri turk nėnvizoi se manifestimet protestuese u kanė shkaktuar dėme njerėzve tė pafajshėm.

“Terrorizmin dhe dhunėn qė pėrdoret ndaj njerėzve tė pafajshėm duhet ta dėnojmė. Nė kuadėr tė kėtyre objektivave duhet tė takohemi e bisedojmė. Njerėzit qė pėrdorin dhunėn nė fakt nuk duhet tė gabojnė pėrballė njė provokacioni tė tillė”, shtoi Erdoan.Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
packs
Postuar nė: 16.09.2012, 14:42
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Pajtohem me Erdoganin smil4a8acf686328f.gif
Liria nuk nenkupton qe ni amater me i mbledhe 5 milion dollare edhe me ato pare me shkele lirine e tjerve.


Me vjen keq qe amerikanet jane caqe e ketyne sulmeve qe po bahen, ama provokimet marrin pergjigje provokuese, jo me keksa e ēokollata.


f*ck amaterave ne mbare boten, f*ck atyne qe te shtine me vjelle kur i sheh cka i bajne artit te shkrete. f*ck f*ck f*ck.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 15:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Pajjjj..nese filmi nuk permban asgje te vertete? Asgje qe ka te beje me realitetin dhe nuk zbulon asnje "fshehetesi", mjegulla ose something like that ?!! Atehere pse duhet te kap paniku dike !!!
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 16.09.2012, 16:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007A ka ndonje video ku mund te shohim permbajtjen e filmit...??


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 09:19)
Pajjjj..nese filmi nuk permban asgje te vertete? Asgje qe ka te beje me realitetin dhe nuk zbulon asnje "fshehetesi", mjegulla ose something like that ?!! Atehere pse duhet te kap paniku dike !!!

oj kulqeder , nuk tu duken boll ofendimet per kombin shqiptar tani edhe per Islamin do me ja fillu!
Nuk na kap paniku neve muslimanve , po Islami eshte fe serioze nuk eshte si 2 fete tjera te ndryshuara nga dora e njeriut , me peralla e me Zotin - Njeri , ne fene Islame nuk lejoet fotografia e Muhamedit.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 20:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (gangsta @ 16.09.2012, 10:54)
oj kulqeder , nuk tu duken boll ofendimet per kombin shqiptar tani edhe per Islamin do me ja fillu!
Nuk na kap paniku neve muslimanve , po Islami eshte fe serioze nuk eshte si 2 fete tjera te ndryshuara nga dora e njeriut , me peralla e me Zotin - Njeri , ne fene Islame nuk lejoet fotografia e Muhamedit.

Nuk na kap paniku neve muslimaneve, e bllaa bllaa pse musliman te duket vetja mo? smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Mund te jete fe serioze, askush nuk po e mohon edhe dy a pese a gjasht tjerat mund te jene serioz, por e cuditeshme se civilizimi i bazuar mbi sheriat duket qe i takon me shume PARA HISTORISE SE CIVILIZIMIT MODERRNE. Dhune, trazira, gjakderdhje i tere Rajoni i Lindjes se Meseme dhe shteteve tjera aziatike qe perkasin te njejtit botekuptim.

P.s, nese nuk ka asgje per tu fshehur nuk ka asgje per tu frikesuar, e kunderta smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 21:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 14:45)
Nuk na kap paniku neve muslimaneve, e bllaa bllaa pse musliman te duket vetja mo? smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Mund te jete fe serioze, askush nuk po e mohon edhe dy a pese a gjasht tjerat mund te jene serioz, por e cuditeshme se civilizimi i bazuar mbi sheriat duket qe i takon me shume PARA HISTORISE SE CIVILIZIMIT MODERRNE. Dhune, trazira, gjakderdhje i tere Rajoni i Lindjes se Meseme dhe shteteve tjera aziatike qe perkasin te njejtit botekuptim.

P.s, nese nuk ka asgje per tu fshehur nuk ka asgje per tu frikesuar, e kunderta smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif

Dhunen e ka sjell civilizimi modern ,
qe te ndertojn amerikanet hekurudha ne tokat e pushtuara indiane kan shfaros nje popull te tere.
Dhe mos e krahaso fene e vertet me nje , 2 , apo gjasht te tjerat , sa per informat nuk ka aq fe monoteiste , po ka sekte brenda feve , po ti aq din ,aq flet.
Sheriati nuk bie trazira , sepse nuk lufton populli popullin per sheriat , po jan rregulla qe zbatoen ne disa vende Islamike , rregulla qe denojn keqberesit brenda atij populli
po prap ,aq din aq flet.
Dhe mos me trego mua a jam musliman a sjam , un per vete i perkulem Zotit , se nuk jam kryelart si ti , e me kryelartit diet cfar ndodh , pra vazhdo ti ne rrugen tende edhe mos u ndal , por edhe ndaloi ofendimet , mos e bjer punen me te sha dikush ,se femer je , respektoje tpakten veten si femer.

Ps. Nuk ka asgje per te fshehur , mirepo nuk ka asgje as per tu zbuluar , po ti prap se ke pas idene se cfar flet , se aq e ke kapacitetin e trurit , nuk mund te zbuloet nje dicka qe nuk eshte
Fotografi te Pejngamerit nuk ka ,edhe ska pse te shpike dikush.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 21:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (gangsta @ 16.09.2012, 15:00)
Dhunen e ka sjell civilizimi modern ,
qe te ndertojn amerikanet hekurudha ne tokat e pushtuara indiane kan shfaros nje popull te tere.
Dhe mos e krahaso fene e vertet me nje , 2 , apo gjasht te tjerat , sa per informat nuk ka aq fe monoteiste , po ka sekte brenda feve , po ti aq din ,aq flet.
Sheriati nuk bie trazira , sepse nuk lufton populli popullin per sheriat , po jan rregulla qe zbatoen ne disa vende Islamike , rregulla qe denojn keqberesit brenda atij populli
po prap ,aq din aq flet.
Dhe mos me trego mua a jam musliman a sjam , un per vete i perkulem Zotit , se nuk jam kryelart si ti , e me kryelartit diet cfar ndodh , pra vazhdo ti ne rrugen tende edhe mos u ndal , por edhe ndaloi ofendimet , mos e bjer punen me te sha dikush ,se femer je , respektoje tpakten veten si femer.

Ps. Nuk ka asgje per te fshehur , mirepo nuk ka asgje as per tu zbuluar , po ti prap se ke pas idene se cfar flet , se aq e ke kapacitetin e trurit , nuk mund te zbuloet nje dicka qe nuk eshte
Fotografi te Pejngamerit nuk ka ,edhe ska pse te shpike dikush.

Tani faktet flasin ndryshe, te pelqejne ose jo. Vete njerezit qe jetojne ne ate sistem thone qe eshte sistem i deshtuar dhe qe mjelle frike dhe terror.

Ne cshtje me fotografine e Profetit, e vertete qe nuk kemi fotografi por e ke te pershkruar ne disa hadithe figuren e tije.

Ai qe shane e ofendon para se gjithash shane dhe ofendone veten e tije dhe e dyta tregone mungese kultures familjare dhe rrethit ku jeton. Keshtuqe edhe po ofendoje dikush nuk me bene pershtypje fare, ka ne rajonin tane edhe njerez qe i perkasin "civilizimit te ēadrave" ose komunitetit te xhipsi "kingave" :D nuk eshte ēudi pra. :D

Per ceshtje tjera qe ke hedhur per diskutim nuk ja vlene te diskutohet.
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 21:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 15:20)
Tani faktet flasin ndryshe, te pelqejne ose jo. Vete njerezit qe jetojne ne ate sistem thone qe eshte sistem i deshtuar dhe qe mjelle frike dhe terror.

Ne cshtje me fotografine e Profetit, e vertete qe nuk kemi fotografi por e ke te pershkruar ne disa hadithe figuren e tije.

Ai qe shane e ofendon para se gjithash shane dhe ofendone veten e tije dhe e dyta tregone mungese kultures familjare dhe rrethit ku jeton. Keshtuqe edhe po ofendoje dikush nuk me bene pershtypje fare, ka ne rajonin tane edhe njerez qe i perkasin "civilizimit te ēadrave" ose komunitetit te xhipsi "kingave" :D nuk eshte ēudi pra. :D

Per ceshtje tjera qe ke hedhur per diskutim nuk ja vlene te diskutohet.

bla bla bla asgje ske thene a shum ke shkru

ai qe shan tregon kultur familjare , e ti qe je kurve dmth edhe nfamilje krejt kuva i ki

sepse ti ishe ajo qe thave ma mire me te huaj se me shqiptar , e atje ku jeton ti ka vetem shkije , dmth ti je nje hupsh qe shkon me shkije asgje ma shum

me kaq e mbylli per sonte.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 21:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (gangsta @ 16.09.2012, 15:28)
bla bla bla asgje ske thene a shum ke shkru

ai qe shan tregon kultur familjare , e ti qe je kurve dmth edhe nfamilje krejt kuva i ki

sepse ti ishe ajo qe thave ma mire me te huaj se me shqiptar , e atje ku jeton ti ka vetem shkije , dmth ti je nje hupsh qe shkon me shkije asgje ma shum

me kaq e mbylli per sonte.

Vetem nje lopar mund te shkruaj gjera te tilla. Ke kulture te manget dhe gjithsesi rrugaēerie.

*(Kam shkruar dhe vazhdoj te mbaj ate qendrim se me mire eshte te kesh per te dashur nje te huaj se nje shqiptar si TI ok, e ti nuk perfaqson asnje shqiptar tjeter pos vetes tende, dhe keso si ti goxho si shume jeni bere ne numer dikund 80%). Pse mendoj keshtu : SEPSE KOMBI SHQIPTAR ESHTE NE KRIZE TE VLERAVE NJEREZORE, DHE KRIZA SA VJEN E THELLOHET QE NGA FILLIMI I TRANZICIONIT NE KETO VENDE KU BANOJNE SHQIPTARET). E vertete e hidhur por e vertete, nuk ka askush qe mund te ma mbush mendjen se nuk eshte keshtu.
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 21:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 15:37)
Vetem nje lopar mund te shkruaj gjera te tilla. Ke kulture te manget dhe gjithsesi rrugaēerie.

*(Kam shkruar dhe vazhdoj te mbaj ate qendrim se me mire eshte te kesh per te dashur nje te huaj se nje shqiptar si TI ok, e ti nuk perfaqson asnje shqiptar tjeter pos vetes tende, dhe keso si ti goxho si shume jeni bere ne numer dikund 80%). Pse mendoj keshtu : SEPSE KOMBI SHQIPTAR ESHTE NE KRIZE TE VLERAVE NJEREZORE, DHE KRIZA SA VJEN E THELLOHET QE NGA FILLIMI I TRANZICIONIT NE KETO VENDE KU BANOJNE SHQIPTARET). E vertete e hidhur por e vertete, nuk ka askush qe mund te ma mbush mendjen se nuk eshte keshtu.

ma mire lopar se tradhtar

un nuk tbindi ,un e shpreh mendimin tim per ty , njejt si ti si e shpreh mendimin per nje popull te tere 1 , edhe per gjith popullaten muslimane

e drejta e mendimit eshte ne pytje , ti per mua me 3 shkije ndit caju edhe nje zezak ruje per nfund , se sme behet vone smil4a8acf686328f.gif

e popullin shqiptar mundesh me sherby me nga nje gojore lirisht , se per ni cakf si ti nuk merzitet as populli as une .
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 21:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (gangsta @ 16.09.2012, 15:41)
ma mire lopar se tradhtar

un nuk tbindi ,un e shpreh mendimin tim per ty , njejt si ti si e shpreh mendimin per nje popull te tere 1 , edhe per gjith popullaten muslimane

e drejta e mendimit eshte ne pytje , ti per mua me 3 shkije ndit caju edhe nje zezak ruje per nfund , se sme behet vone smil4a8acf686328f.gif

e popullin shqiptar mundesh me sherby me nga nje gojore lirisht , se per ni cakf si ti nuk merzitet as populli as une .

smil4a8acf7ea6a39.gif
E ke fjalen per motren tende, me te vertete shkon me tre serb dhe zezak epo duke e tregur kulturen tende ketu dukeni qe jeni rritur rrugeve dhe pa edukate. Me vjen keq per fatin tuaj te keq. smil4a8acf04758ae.gif
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 21:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 15:45)
smil4a8acf7ea6a39.gif
E ke fjalen per motren tende, me te vertete shkon me tre serb dhe zezak epo duke e tregur kulturen tende ketu dukeni qe jeni rritur rrugeve dhe pa edukate. Me vjen keq per fatin tuaj te keq. smil4a8acf04758ae.gif

Mvjen keq per ty qe ske as komb as fe , ama edhe gjak tkeq ke , gjak kuqke pra sme dhimsesh aq smil4a8aceb829c5f.gif

Motres tim ja marsh te keqijat , ajo nuk ka deklaru se ma shum i konvenojn te huajt se shqiptart, dhe me shqiptar eshte , si lis eshte , ti shko me ato pa bomit synet , ishalla sifilisi tkap sa ma shpejt haha kuqk

hajde qup , mersh , gjaku poshter ,
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 21:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (gangsta @ 16.09.2012, 15:50)
Mvjen keq per ty qe ske as komb as fe , ama edhe gjak tkeq ke , gjak kuqke pra sme dhimsesh aq smil4a8aceb829c5f.gif

Motres tim ja marsh te keqijat , ajo nuk ka deklaru se ma shum i konvenojn te huajt se shqiptart, dhe me shqiptar eshte , si lis eshte , ti shko me ato pa bomit synet , ishalla sifilisi tkap sa ma shpejt haha kuqk

hajde qup , mersh , gjaku poshter ,

Nje "shqiptar" qe thote :mersh po cfar shqiptari ti smil3dbd4dbc14f3f.gif

Mi marresh te keqijat (edhe pse asnje nuk e kam, por ne cdo rast smil3dbd4daabd491.gif ) , mjer kombi shqiptar qe edhe terbeshet e ēerkezet thone qe jane shqiptar bile bile edhe pjella maqedone e serbe thone qe jane shqiptar. Po ē'krize i ka kapluar. smil3dbd4dcd7b9f4.gif krize morale edhe nejrezore.
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 16.09.2012, 22:00
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010]Nuk eshte hera e par se shahet Prejgaberi dhe me pak trazira mbaroj ajo gje..l Por lind pytja kush po deshiron luft dhe kush paq tani se muslimanet cdo her njerz jo tolerant po tregohen,mesjetar dhe njerz pa tru ,( sipas tjerve) por faktet po tregojn te kunderten? /I]


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio