Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ERDOAN: PRODHUESIT E FILMIT TE DENOHEN ASHPER
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 22:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 15:56)
Nje "shqiptar" qe thote :mersh po cfar shqiptari ti smil3dbd4dbc14f3f.gif

Mi marresh te keqijat (edhe pse asnje nuk e kam, por ne cdo rast smil3dbd4daabd491.gif ) , mjer kombi shqiptar qe edhe terbeshet e ēerkezet thone qe jane shqiptar bile bile edhe pjella maqedone e serbe thone qe jane shqiptar. Po ē'krize i ka kapluar. smil3dbd4dcd7b9f4.gif krize morale edhe nejrezore.

po qup se dita a ki me kuptu , e thash po ta fusi nje mersh ngjuhen e dashnorve tu
edhe hajt se bajat u bone oj budallic , pe nxer krejt frustrimin ktu kunder shqiptarve e muslimanve mandej ,
njeri qe nuk e respekton kombin e vet , nuk e respekton fene e vet , cfar vlerash ke ti !!! asnje vlere njerzore , e barabart me zero je , tung
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 22:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012 Citim (Zedka @ 16.09.2012, 16:00)
]Nuk eshte hera e par se shahet Prejgaberi dhe me pak trazira mbaroj ajo gje..l Por lind pytja kush po deshiron luft dhe kush paq tani se muslimanet cdo her njerz jo tolerant po tregohen,mesjetar dhe njerz pa tru ,( sipas tjerve) por faktet po tregojn te kunderten? /I]

Prej fillimit muslimant kan qene te sulmuar nga te pafete ,
Zoti na ka then te mbrohemi ,dhe cdo sulm me sulm ta kthejm e mos perkulena kurre

Zoti i do trimat , Zoti i don njerzit qe luftojn per komb e per fe .

PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 22:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Njerez qe shajne ofendojne, trillojne, shpifin e shpallin VETEN si te dashurit e Zotit. Ky eshte kulmi i injorances.

Meturinat te ashtuquajturit "musliman" cdo dite shajne ofendojne, trillojne besimet tjera, Te Derguarit e feve tjera cdo dite vrasin dhe ushtrojne terrorizem mbi popullin e vete dhe mbi popuj tjere dhe ne te njeten kohe thone se perfaqesojne "FENE E PAQES".

Kjo fundrrina e quajtur Erdogan mban kurdet ne mjerim dhe pa asnje te drejte, ka kufizuar lirine e medjase dhe i shkel te drejtat e njeriut CDO DITE,duke tentuar ti ktheje ne Mesjete dhe flet per cenim te drejtash nga nje projekt artistik. smile5dbook45.gif
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.09.2012, 22:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012
http://www.youtube.com/watch?v=Z1TNqQpBBr0


Nuk duket qe as vete ata te jene te kenaqur, se lere me shqiptaret te cilet edhe ashtu asnje me rrenje nuk jane musliman por te KONVERTUAR.

PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 16.09.2012, 23:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 15:20)
Tani faktet flasin ndryshe, te pelqejne ose jo. Vete njerezit qe jetojne ne ate sistem thone qe eshte sistem i deshtuar dhe qe mjelle frike dhe terror.

Ne cshtje me fotografine e Profetit, e vertete qe nuk kemi fotografi por e ke te pershkruar ne disa hadithe figuren e tije.

Ai qe shane e ofendon para se gjithash shane dhe ofendone veten e tije dhe e dyta tregone mungese kultures familjare dhe rrethit ku jeton. Keshtuqe edhe po ofendoje dikush nuk me bene pershtypje fare, ka ne rajonin tane edhe njerez qe i perkasin "civilizimit te ēadrave" ose komunitetit te xhipsi "kingave" :D nuk eshte ēudi pra. :D

Per ceshtje tjera qe ke hedhur per diskutim nuk ja vlene te diskutohet.

te gjitha ato shtetet arabe qe jane asnjera prej tyre nuk punen ne baze te sheriatit po te gjitha ( shumica prej tyre ) jane mbreteri qe ne islam eshte shume e ndaluar mbreteria . Ke shume te drejte kur thua qe ka trazira qe njerzit qe jetojne agje nuk duan ato sisteme . Sepse te gjithe ata duane nje sistem te vertet si qe eshte Feja Islame .
PMUsers Website
Top
Alfusion
Postuar nė: 17.09.2012, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 16:20)
Njerez qe shajne ofendojne, trillojne, shpifin e shpallin VETEN si te dashurit e Zotit. Ky eshte kulmi i injorances.

Meturinat te ashtuquajturit "musliman" cdo dite shajne ofendojne, trillojne besimet tjera, Te Derguarit e feve tjera cdo dite vrasin dhe ushtrojne terrorizem mbi popullin e vete dhe mbi popuj tjere dhe ne te njeten kohe thone se perfaqesojne "FENE E PAQES".

Kjo fundrrina e quajtur Erdogan mban kurdet ne mjerim dhe pa asnje te drejte, ka kufizuar lirine e medjase dhe i shkel te drejtat e njeriut CDO DITE,duke tentuar ti ktheje ne Mesjete dhe flet per cenim te drejtash nga nje projekt artistik. smile5dbook45.gif

shume interesante eshte kur akuzohet shba edhe izraelitet qe po vrasin masakrojne gra femije pleq civil te thjeshte "bota" i quan ataj "paqeruajtes" . Kur muslimanet reagojne per nje liber apo per nje veper " artisitike" si qe eshte fjala per filmin ofendues ateher quhen njerez te prapambetur njerez mesjetar e ku e di cfar . kjo po qe eshte emancipim zhvillim europianizim ...
PMUsers Website
Top
hylli
Postuar nė: 17.09.2012, 07:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 27511
Bashkangjitur: 17.09.2012 Citim (Hera @ 16.09.2012, 16:20)
Njerez qe shajne ofendojne, trillojne, shpifin e shpallin VETEN si te dashurit e Zotit. Ky eshte kulmi i injorances.

Meturinat te ashtuquajturit "musliman" cdo dite shajne ofendojne, trillojne besimet tjera, Te Derguarit e feve tjera cdo dite vrasin dhe ushtrojne terrorizem mbi popullin e vete dhe mbi popuj tjere dhe ne te njeten kohe thone se perfaqesojne "FENE E PAQES".

Kjo fundrrina e quajtur Erdogan mban kurdet ne mjerim dhe pa asnje te drejte, ka kufizuar lirine e medjase dhe i shkel te drejtat e njeriut CDO DITE,duke tentuar ti ktheje ne Mesjete dhe flet per cenim te drejtash nga nje projekt artistik. smile5dbook45.gif

Njerzit qe e shpallin veten te dashurit e Zotit , jan priftat e krishtert te cilet jua falin mekatet njerzve , edhe ato mekatet me te renda ,si dhe "flasin me Zotin" , e nga ana tjeter perdhunojn motrat dhe femijet e vegjel neper kisha e manastire.

Ne mbeturinat e ashtuquajtur "musliman" , nuk kemi vra asnje te derguar , sepse i derguari i fundit ishte Profeti Muhamed , pasardhes gjaku i Ibrahimit ,
ndersa ato te civilizuarit mohuan cdo te derguar te Zotit si dhe vrane nje pjese prej tyre , ato ndryshan Tevradin per interesa njerzore , e ato te tjeret , ndryshun Biblen ,duke e bere Zotin njeri , e duke besuar ne 3 zota pastaj.
Allahu ne Kuran ka thene te ruemi nga jahudite edhe te krishteret , sepse ato jan shoke ndermjet vete dhe punojn kunder neve , dhe ja pra pas sa vjetesh mund ta shofim miqesin e tyre - Isral - Shba , pushtuesit e botes.

Sa per kurdet sdi ctet them , turket jan shum patriot , ashtu kan qene ashtu kan ngelur , e kurdet asnjeher skan pas shtetin e vet, kan jetu te shperndar ne 3 vende prej fillimit , mos deshte ti tjua japin teritorin turqit asaj race!

Shifet qart se sdin cfar flet ,por vec nga mllefi po don me shkru dicka , e ti je nga ato te humburit ,dhe po nuk u pendove me kohe zjari xhenemit te pret .
PM
Top
hylli
Postuar nė: 17.09.2012, 08:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 27511
Bashkangjitur: 17.09.2012Muslimanet cdo her jan mbrojtur , lufterat e kryqezatave jan bo nLindjen e Mesme , e jo ne Evrop , arabi nuk e ka sulmuar Ameriken per nafte , e as nuk kan shkuar ne Evrope me dhune ta instalojn ligjin e sheriatit.
Ku e pe ti Hera dhunen e muslimanve kuandra popujve tjere , a nuk i percjell lajmet sa her Natoja bombardon "gabimisht" vret femij e gra e pleq , dhe pastaj thojne na falni , ishin kordinatat gabim,
cka u bo ato mijera musliman qe u masakrun nga "budistet paqesor" , car do te ndodhte po te masakronin muslimanet , ke parashtru ket pytje !

Ju jeni dyftyrsha ,mohoni te verteten sepse Feja Islame e ndalon amoralitetin , ndalon tradhtin ,ndalon seksin para martese si dhe shum "kenaqsi" te rrejshme te ksaj bote , e juve ju pengon kjo dhe kerkoni me cdo kusht arsye qe ta braktisni fene tuaj , e ju se dini se Zoti nuk ka nevoj per ju , a e pranove a se pranove ai eshte i perjetshem , pa fillim pa mbarim , ai nuk lodhet kurre dhe nuk e kaplon merzia ,
e Ai din gjithcka , dhe thuet : Ne Parajse do tket me shum nga te parit dhe me pak nga te fundit , si ecin vjetet shejtani mashtron sa ma shum njeres e sa ma shum , mos haroni se edhe 2 shekuj tjetoni ajo eshte shum pak nkrahasim me nje jete te perjetshme.

E ju qe bazoni besimin ne muslimanet gaboni , bazoni besimin ne Islam e jo ne muslimanet , lexoni Kuranin per vete dhe bindjuni ne madheshtin e tij , se njeriu eshte njeri , dhe njeriu e ka deshpruar Zotin shum her , ndoshta edhe shumica e muslimanve nuk jan ne rruge te drejte , por kjo nuk eshte arsye qe ti mos jesh ne rruge te mire.
PM
Top
Princo
Postuar nė: 17.09.2012, 08:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009
http://www.youtube.com/watch?v=7OYnos1SLYA&feature=g-all-u


Kundėrpėrgjigje ndaj filmit fyes tė Muhamedit (alejhi selam) - EMOCIONUESE


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
ßina
Postuar nė: 17.09.2012, 09:32
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Edhe 100 vjet me mi dhane Zoti jete kurren e kurres ART nuk muj me qujt provokimin, ofendimin, smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
packs
Postuar nė: 17.09.2012, 09:38
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008O njerez, mos u shani e fyeni ndermjet vete.

Ti Hera, nese je kaq e cekte prej informacioneve, mundesh mos me postu hic, e qysh thojme na ne Kosove mos mu ba kaq hore kur flitet per ni cashtje te caktume.

Edhe ti gangsta, bi mor kerrifulli. smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Hera
Postuar nė: 17.09.2012, 15:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (Alfusion @ 16.09.2012, 18:12)
shume interesante eshte kur akuzohet shba edhe izraelitet qe po vrasin masakrojne gra femije pleq civil te thjeshte "bota" i quan ataj "paqeruajtes" . Kur muslimanet reagojne per nje liber apo per nje veper " artisitike" si qe eshte fjala per filmin ofendues ateher quhen njerez te prapambetur njerez mesjetar e ku e di cfar . kjo po qe eshte emancipim zhvillim europianizim ...

Te theme te drejten une me qellim e vura ne thonjeza "mulimanet" sepse nuk e kisha fjalen per te gjithe muslimanet, por per te ashtuquajturit hipokrit e qe veten e numerojne si musliman edhe ate te devoteshem, e ne emer te fese i sundojne edhe vete popullin e vete, ke parasyshe te ashtuquajturen "Pranveren arabe" me kend ju desht civileve te luftojne? Me regjimet e tyre!! Nje vale e tille vazhdone ende.

Madje kemi Arabien Saudite dhe mardhenjet e saj me Shba-te, kur ne te njeten kohe vazhdon te prodhoj libra, pankarte, fletushka me permbajtje anti krishter dhe anti izrailite?! Tani ketu sipas meje dicka nuk shkon dhe vjen ne pyetje nje hipokrizi sui generis "o popull neve na porosit i derguar e Allahu te kemi kujdes nga hebrenjet dhe te krishteret" e ne anen tjeter bizniset behen pikerisht me ta, nuk shkon ok!!!

Ne ceshtjen tjeter lidhur me djegjen e Librit te Shenjet, jo vetem musliman po asnje liber nuk pajtohem te digjet. E shprehe kundershitmin e hapur. Megjithate @ Alfuzion, nuk mund te mbylle syt dhe te theme qe behet mire te kete trazira per motive te tilla, arsyeja ime pse nuk pajtohem eshte se po pesojne qytetaret e pa fajeshem pa mvaresisht nese jane palestinez, arab, egjiptas apo cfar nacionaliteti, regjimet megjithate bejen tregti e pazare nga me te ndyrat, pse duhet te lejohet populli te beje trazire dhe ti vuaj vete pasojat e atyre trazirave?!

Nese nuk ka asgje per tu fshehur nuk ka asgje per tu frikesuar edhe nga nje projekt i tille filmik, qe ne fund te fundit nuk i demton asgje besimtaret ata te devotshmit. Prandaj nuk shohe arsye per trazira. Mundet qe shtet arabe te dergojne nota proteste dhe kaq, duke marre masa tjera sic mund te jetne ndalesat per ata personat-prodhues te filmit, ndalesat per vete ate filem e gjera te tilla paqesore.

Po ashtu, fare nuk pajtohem me veprimet SHBA dhe Izaelit ne lidhje me ceshtjen palestineze ose ne ceshtje te tilla kur ideja e sundimit fshehte ne petkun e paqes.

Ne ceshtjet tjera qe ke shtruar si ide diskutimi ne parim pajtohem.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 17.09.2012, 15:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (hylli @ 17.09.2012, 01:24)
Njerzit  qe e shpallin veten te dashurit e Zotit , jan priftat e  krishtert te cilet  jua  falin mekatet njerzve , edhe ato mekatet me te renda ,si dhe "flasin  me Zotin" ,  e nga ana tjeter  perdhunojn  motrat  dhe  femijet e vegjel neper kisha e manastire.

Ne mbeturinat e ashtuquajtur "musliman" , nuk kemi vra asnje te  derguar , sepse i derguari i fundit  ishte Profeti Muhamed , pasardhes  gjaku i Ibrahimit ,
ndersa  ato  te civilizuarit  mohuan  cdo te derguar  te Zotit si dhe vrane nje pjese prej tyre ,  ato ndryshan Tevradin  per interesa  njerzore ,  e ato te tjeret , ndryshun Biblen ,duke e bere Zotin njeri , e duke besuar ne 3 zota pastaj.
Allahu ne Kuran  ka thene  te ruemi  nga jahudite edhe te krishteret , sepse ato jan shoke ndermjet  vete  dhe punojn kunder neve , dhe ja pra pas  sa vjetesh mund ta shofim  miqesin e tyre  - Isral - Shba , pushtuesit e botes.

Sa per kurdet sdi ctet them ,  turket jan shum patriot , ashtu kan qene ashtu kan ngelur , e kurdet asnjeher  skan pas  shtetin e vet,  kan jetu te shperndar ne 3 vende prej fillimit , mos deshte ti  tjua  japin teritorin turqit asaj race!

Shifet qart se sdin cfar flet ,por vec nga mllefi po don me shkru dicka , e ti je nga ato te humburit ,dhe po nuk u pendove  me kohe  zjari xhenemit te pret .

Krejt ideja e te gjitha luftave ishte dhe eshte te nenshtrohet nje civilizim dhe te instalohet ideja e nje civilizimi tjeter. Ka pasur luftra edhe nga muslimanet, madje edhe ndermejt tyre. Me kend bejen lufte kurdet, Iraku cfar besimi kishte, po Turqia ?? Po luftat shekullore nder sekteve shii dhe sunit cka mendon ti cfar besimi i takojne ata po thone qe jane musliman, edhe bota po i numeron per te tille ??!!

Sa per kurdet nuk ke edhe cfar thua, mund te jene "patriot" turqit sic pandehe ti, por ajo prona ku banojne kurdet eshte prone private dhe prona private eshte e shenjet. Tani kurdet u dashka t'ju fali Turqise tokat e tyre, se turqit qenkan patriota ?? Shtet nuk kishin as turqit ne fakt asnje nacionalitet( edhe nacioni nuk njihej si i tille),nuk kishin shtet para disa shekujve por me krijimin e gjendjes faktike, popullsia, territori, aftesia per te hyre ne mardhenje me shtetet tjera etj, jane elemente qe japin premisa per shtetsi, ne fund te fundit vjen ne pyetje parimi i vetevendosjes. E kur Erdogani nuk i rrespekton vete tedrejtat e njerezve, mbi cfar baze morale ose njerezore mund te thirret se po u shkilkan te drejtat e njeriut ne nje shtet tjeter ose nga njerez te nje civilizimi tjeter??

Nuk di une me zhvillimin e teknologjise po mendoj qe edhe Xhehnemi ka perparuar me mjete dhe teknika e jo me zjarre e keso gjera si ne kohe te Heraklitit, ndoshta karriga elektrike do te ishte pak me fanny smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Hera nė 17.09.2012, 15:30
PM
Top
Hera
Postuar nė: 17.09.2012, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (packs @ 17.09.2012, 03:38)
O njerez, mos u shani e fyeni ndermjet vete.

Ti Hera, nese je kaq e cekte prej informacioneve, mundesh mos me postu hic, e qysh thojme na ne Kosove mos mu ba kaq hore kur flitet per ni cashtje te caktume.

Edhe ti gangsta, bi mor kerrifulli. smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif

Pajj ti Packs nuk kam cka te theme me shume pos mos u beje hore vete dhe mos jeto si parazite duke jetuar nga xhepi i Thacit e ne kurrize te popullit, krejt mundesh mi ble me pushtet por dijne kurre duket, aq me shume kur jeton si njeri pa dinjitet duke e bere punen kafiēeve te Prishtines. Koha ka ardhe e tille i cekti mendone qe te gjithe jane te ceket.
Ani...A e fitut ndonje tender, ndonje titull shkencore a e blejt, a fitove ndonje pare duke e shitur nje vend te lire ne fakultet smil3dbd4d4e4c4f2.gif Keqyr ka eshte fitimi ma i madhe mos u merre me mua te "cekten" smil3dbd4e398ff7b.gif Per keto gjera je ne rrjedha ti, hajt tregona naj sen!!!

smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
hylli
Postuar nė: 17.09.2012, 15:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 27511
Bashkangjitur: 17.09.2012 Citim (Hera @ 17.09.2012, 09:16)


Nese nuk ka asgje per tu fshehur nuk ka asgje per tu frikesuar edhe nga nje projekt i tille filmik, qe ne fund te fundit nuk i demton asgje besimtaret ata te devotshmit. Prandaj nuk shohe arsye per trazira. Mundet qe shtet arabe te dergojne nota proteste dhe kaq, duke marre masa tjera sic mund te jetne ndalesat per ata personat-prodhues te filmit, ndalesat per vete ate filem e gjera te tilla paqesore.

Po ashtu, fare nuk pajtohem me veprimet SHBA dhe Izaelit ne lidhje me ceshtjen palestineze ose ne ceshtje te tilla kur ideja e sundimit fshehte ne petkun e paqes.

Ne ceshtjet tjera qe ke shtruar si ide diskutimi ne parim pajtohem.

Nuk eshte e drejte ta paraqesin Profetin tone si vrases , si njeri i cmendur dhe i etur per pushtet , pos asaj qe ja kan imagjinu nje fytyre ,
por ti je e pa fe ,dhe ty nuk te prek ajo.
Ne nje replik tjeter je tall me zjarrin e xhehenemit , pra ti nuk beson , edhe ska car te diskutoet me ty me tej per keto ceshtje.
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio