Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ish rektorėt e USHT-sė mbeshtetje Vullnet Ametit
Lexo
Postuar nė: 18.09.2012, 13:25
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Nė kėtė takim u bisedua pėr fillimin e vitit tė ri akademik 2012/2013 dhe rrjedhėn pozitive tė veprimtarisė mėsimore-shkencore tė kėtij institucioni tė arsimit tė lartė nė gjuhėn shqipe.


Me fillimin e vitit te ri akademik 2012/2013, ish Rektorėt e Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Prof. dr. Fadil Sulejmani dhe Prof. dr. Nexhbedin Beadini, sot realizuan njė takim pune me Rektorin aktual tė USHT-sė, Prof. dr. Vullnet Ameti.

Nė kėtė takim u bisedua pėr fillimin e vitit tė ri akademik 2012/2013 dhe rrjedhėn pozitive tė veprimtarisė mėsimore-shkencore tė kėtij institucioni tė arsimit tė lartė nė gjuhėn shqipe.

Ish rektorėt, Prof. dr. Fadil Sulejmani dhe Prof. dr. Nexhbedin Beadini e vlerėsuan lartė punėn e udhėheqėsisė sė Universitetit dhe pėrgatitjet e ndėrmarra pėr fillimin e mbarė tė vitit tė ri akademik.

“Kontributi Juaj pėr themelimin e Universitetit tė Tetovės, vendosmėria juaj pėr ta shtyrė pėrpara arsimimin sipėror nė gjuhėn shqipe, si dhe angazhimi profesional nė vazhdimėsi pėr kėtė vatėr tė dijes mbetėn tė paharruara dhe udhėrrėfyes pėr ne drejtuesit, pedagogėt dhe studentėt e USHT-sė”, theksoi rektori, Prof. dr.Vullnet Ameti, i cili po ashtu i njohu pėr zhvillimet aktuale nė Universitetet, procesin e regjistrimit tė studentėve tė rinj, realizimin e disa konferencave shkencore, si pėr mbajtjen e Seminarit VI Ndėrkombėtar tė Albanologjisė, i cili do t’i fillojė punimet mė 20 shtator 2012, nė tė cilin pritet tė marinė pjesė studiuesit mė nė zė tė gjuhėsisė, letėrsisė, historisė dhe etnokulturės.


Rektorėt Sulejmani dhe Beadini shprehėn mbėshtetjen dhe gatishmėrinė e tyre pėr udhėheqėsinė e universitetit, sikundėr e inkurajuan pėr tė vijuar pėrkushtimin profesionist nė pėrmbushjen e objektivave nė fushėn e arsimimit tė mijėra tė rinjve nga vendi dhe mė gjerė.

Qė nga themelimi, ky universitet ka pėrjetuar situata dhe ėshtė pėrballuar me sfida tė mėdha, mirėpo vendosmėria pėr ta ngritur kėtė tempull diturie ngadhėnjyen mbi tė gjitha pėr tė arritur deri nė ditėt e sotme, kur ky institucion ėshtė shndėrruar nė qendrėn mė tė rėndėsishme universitare nė vend dhe mė gjerė, deklaruan nė pėrmbyllje tė takimit ish rektorėt.

Ky takim u zhvillua nė atmosferė tė ngrohtė dhe miqėsore, ndėrsa takime tė ngjashme me ish rektorėt tjerė tė USHT-sė pritet tė realizohen nė tė ardhmen.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
hylli
Postuar nė: 18.09.2012, 16:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 27511
Bashkangjitur: 17.09.2012Shkateruan gjithcka shqiptare kto , e bene Universitetin shkoll tmesme

Non stop dilnin e deklaronin se e kan legalizuar usht-ene , derisa doli Cervenkovski edhe tha se bdi as e ka pas menden ta legalizon , por ai e ka legalizu , kish thene hajt le tkene nje universitet , e ka dit se cfar pisash ka nqeveri edhe se do tja humbin vleren
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 18.09.2012, 17:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Ehhh Fadil e Fadil
nje herr ta ndalun USHT e tash hmmm
PA FTYR JENI KREJT JU QATI.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio