Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> (VIDEO) Libianėt nuk e vranė ambasadorin amerikan!
Princo
Postuar nė: 18.09.2012, 16:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Njė xhirim i cili u paraqit nė Youtube tregon se disa libianė nė fakt janė munduar ta shpėtojnė ambasadorin amerikan Christopher Stevens i cili u vra nė Libi. Ata e nxorėn trupin e tij nga dritarja dhe u munduan t’i ndihmojnė atij.
Largohuni! Njeriu ende merr frymė! Ėshtė i gjallė, ėshtė i gjallė... Allahu ėshtė i madh! Kėto janė fjalėt tė cilat mund tė dėgjohen nga kjo video, e cila tregon krejtėsisht tė kundėrtėn nga ajo se libianėt e kanė vrarė ambasadorin amerikan.
Sipas disa informatave tė pavėrtetuara, ambasadori Stevens veē mė ka qenė i vdekur derisa po e dėrgonin atė nė spital. Por sidoqoftė, nga ajo qė shihet dhe dėgjohet nė kėtė video, libianėt janė munduar ta shpėtojnė atė.
Ndryshe, pėr mundėsinė qė ambasadori tė mos ishte viktimė e libianėve ka shkruar edhe Wikileaks duke thėnė se dikush ka vrarė atė me qėllim tė pėrcjelljes sė mesazhit tė frikės.
Wikileaks nėpėrmjet tė profilit nė Twitter pėrsėri tėrhoqi vėmendje, por kėsaj here nuk bėhet fjalė pėr ndonjė porosi sekrete, por pėr njė mendim kontrovers.

“Pasi qė SHBA-tė e pranuan rrethimin e ambasadės sė Ekuadorit nė Britaninė e Madhe, kjo u dha miratim tė heshtur ambasadave tė tjera nė botė.”

Analogjia e Wikileaks me tė cilėn barazohet rrethimi i ambasadės amerikane nė Libi me rrethimin policor tė ambasadės nė Britani tė Madhe, ku gjeti strehim themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, nuk i pėlqeu askujt dhe prandaj kishte reagime tė shumta.

Pas vetėm 30 minutave, kjo u hoq nga profili i Wikileaks./Portalb

http://www.youtube.com/watch?v=yMSnyOMRXos...player_embedded----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
hylli
Postuar nė: 18.09.2012, 17:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 27511
Bashkangjitur: 17.09.2012smil3dbd4d8676346.gif

Te pafete dit e nat punojn kundra Islamit dhe muslimaneve , djalli ju ndihmon , por me vullnetin e Zotit do te dalim fitimtar si cdoher.
PM
Top
soprano1
Postuar nė: 19.09.2012, 15:46
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 44
Antari Nr: 8258
Bashkangjitur: 06.07.2007Nese keta te cilet mundohen ta ndihmojne tani te ndjerin Ambasador jane libiane, kjo nuk e perjashton mundesine se ata te cilet e kane vrare kane qene gjithashtu - libiane! Fundja edhe Gadafin e mbronin libianet (te cilet i kishte rreth vetes) por e vrane perseri libianet te cilet nuk e deshen.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio