Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (3) 1 2 [3]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rita po vjen, Rita po vjen
packs
Postuar nė: 29.10.2012, 21:24
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Trishtimi @ 29.10.2012, 22:17)
Jo moj jo s`kam shka mu shkarravit un krejt cka po du me then esht qe te pakten njerin krah ta kish pas Kuq e Zi sepse Ngjyra e kuqe shum i ngjannnnnnnnnnnnn o esht e veqant.......... smil3dbd4e5e7563a.gif

Ooo bre kuku, ooooooooo kuku bre kur t'me pezmaton lukthi ni dite mazi vec nje e kam smil3dbd4daabd491.gif


CKA PO DONI JU MA SHUME SE SIMBOLI I SHQIPONJES QITU?

CKA PO DONI MA SHUME SE KISHEN EDHE XHAMINE?Qito jane simbole te shqiptareve kur i perdore BASHKE. Apo tash doni me kallxu te Rita ketu me u ba hore qe s'keni lidhje me historine e shqiptareve.

Po plasni, po plasni. Ishalla pshtoni vec.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 29.10.2012, 21:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (packs @ 29.10.2012, 22:24)
Ooo bre kuku, ooooooooo kuku bre kur t'me pezmaton lukthi ni dite mazi vec nje e kam smil3dbd4daabd491.gif


CKA PO DONI JU MA SHUME SE SIMBOLI I SHQIPONJES QITU?

CKA PO DONI MA SHUME SE KISHEN EDHE XHAMINE?Qito jane simbole te shqiptareve kur i perdore BASHKE. Apo tash doni me kallxu te Rita ketu me u ba hore qe s'keni lidhje me historine e shqiptareve.

Po plasni, po plasni. Ishalla pshtoni vec.

Po de po shqiptar jan Koktel se keq ti jo mir e ke pas disa vitesh s`ka me pas shans me i permbledh gjitha simbolet mbrenda nje klipi 4 minutesh .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Hera
Postuar nė: 29.10.2012, 21:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (packs @ 29.10.2012, 15:02)
Fort ke tuj me pelqy ajo qe ke shkru mos ta kishe prishe ne fund me kete tregimin tand qe nuk ke haber per reklamen, imazhin, marketingun.

Nejse, nuk eshte dicka qe domosdoshmerisht duhet me dite. smil4a8acf686328f.gif

Ha ha ha.. Packs, asnjehere nuk kemi pas probleme per imazhin e shqiptareve me individ nga mesi i kombit ose qe rrjedhin nga ky komb, nese e ke fjalen ne kete aspekt te reklames, marketingut, imixhit, por si grup-bashkesi apo popullkomb ne shume raste kemi pasur dhe vazhdojme te kemi probleme.
Tani nese ti mendon qe kjo mund te dergoj poena per popullinkomb-shqiptaret ne kete rast, nuk mendoj qe e ke gabim por qe une nuk pajtohem, sepse edhe nese kemi ndonje benefit eshte shume i vogel krahasuar me imazhin qe vete shteti mund ta rregulloj me nje mireqeverisje bie fjala e vecmas me nje zhvillim ekonomik te mirefillet.
Po besoj e ''kapirat edhe ti nese vec ja vnon pak gishtin kokes'' smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 29.10.2012, 22:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Hajt bre se me rendesi eshte qe dem nuk ka be send, nese del najsend mire, nese jo jena msu qeshtu smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 29.10.2012, 23:23
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Diamanti i Ritės

Fotografi e jashtme
Nga Ardian Jasiqi | 29 Tetor 2012 12:14

Kėngėtarja Rita Ora zgjodhi ditėn e shtunė pėr tė promovuar klipin e saj “Shine Ya Light”, i cili klip nga e hėna pritet tė bėjė xhirot nėpėr tė gjitha televizionet muzikore tė botės. Mediat botėrore e kanė komentuar klipin duke thėnė se ėshtė njė klip patriotik, kosovarėt janė ndier krenarė me Ritėn, kurse serbėt kanė nisur vajtimin.


Ishte thėnė se do tė promovohet nė muajin nėntor. Mandej u tha se “Shine Ya Light” pritet qė tė lansohet nė janar, por parashikimet e askujt nuk dolėn tė sakta.

Ylli kosovarė solli videoklipin e hitit tė saj “Shine Ya Light” kėtė tė shtunė duke befasuar tė gjithė, ndėrkaq e tėra fillon me njė fėmijė i cili thotė fjalėt: “Rita po vjen, Rita po vjen”.

Kėshtu edhe vazhdon klipi me skenėn e dytė, qė ėshtė flamuri i Kosovės i vendosur te rrethi nė hyrje tė Prishtinės pėr tė vazhduar me pritjen e Ritės nga tė rinjtė e Kosovės nė “Zone Club”.

Mandej, gjithēka vazhdon me skenat nė qytetin e vjetėr, pritjet e fėmijėve deri tė pjesa e fundit kur Rita vallėzon bashkė mė tė rinjtė e Kosovės duke bėrė shqiponjėn dykrenore.

Po nė kėtė spot tė Ritės kontribuuan tė gjithė prishtinasit, pėrderisa nuk duhet harruar edhe kontributin qė dha Policia e Kosovės.

Rita e dėshmoi edhe me vepėr dashurinė e saj qė ka pėr Kosovėn, duke mos i harruar premtimet e saj kur kishte thėnė se nė mundėsinė e parė do tė bėnte njė videoklip nė Prishtinė.

Madje, Orės i mbetet pėr tė realizuar edhe premtimin e saj tė dytė, koncertin nė Prishtinė, pėr tė cilin ka thėnė se do tė jetė njė koncert bamirėsie.

Pėr videoklipin “Shine Ya Light” nuk kanė munguar edhe mendimet e ndryshme tė zyrtarėve qeveritarė tė Kosovės.

Ministri i Kulturės, Memli Krasniqi, ka shprehur publikisht nė Twitter kėnaqėsinė e tij pėr punėn qė ka bėrė Rita.

“Ylli mė i ndritshėm i Kosovės, Rita Ora, pėrfaqėson Kosovėn me klipin e saj mė tė ri “Shine Ya Light”. Jam krenar qė kam qenė pjesė e kėsaj”, ka komentuar ministri Krasniqi, i cili vazhdimisht ka qenė nė kontakt me tė gjithė autoritetet e duhura qė Ritės t’i jepet hapėsira e nevojshme pėr punė.

Njė tjetėr zyrtar i Qeverisė sė Kosovės, kėsaj radhe zėvendės/ministri i Ministrisė sė Jashtme, Petrit Selimi nė njė koment pėr Express e ka vlerėsuar me notat mė tė larta kėtė video. Madje ai ka bėrė edhe njė analizė tė videos sė saj.

“S’ke se si t’i ikėsh njė leximi tė thellė tė njė spoti nė MTV pėr tė analizuar mė thellė tė gjitha tė mirat dhe kėqijat e peizazhit tė sotėm politik nė tėrė Kosovėn. Me gjithė faktin se ēdo pore e jetės ėshtė mbushur me politikė dhe referimi nė Rita Orėn ėshtė metoda mė klisheistike e spirancimit tė njė shkrimi politik nė famėn e njė personi tė shumė pėrmendur, spoti mė i ri e prishtinalikes mė tė famshme ėshtė aq i mbushur me simbole dhe imazhe simbolike sa qė ėshtė e pamundur tė injorohet”, ka shkruar Selimi.

Sipas tij, video “ėshtė si video-magnet i vėrtetė pėr interpretime dhe debate politike dhe do tė krijojė bujė tė madhe nė mė shumė se njė nivel tė antagonizmave shqiptare dhe rajonale dhe nė mė shumė portale tė interaksionit shoqėror se nė Youtube”.

“’Ne nuk dorėzohemi derisa tė na dojė qejfi / E shohim fundin dhe kurrė nuk lodhemi / Ne jemi fitues sepse e mbajmė titullin e botės / Ne filluam ngadalė, por ju fituam nė finale’”, pėrkthen disa vargje tė kėngės Selimi.

“Thirrje mė adekuate qė pėrshkruan ndjenjat e shumė shqiptarėve karshi serbėve nuk ka. Lehtė ėshtė tė keqkuptohet se porosia e zonjushės Ora ėshtė pasqyrim brutalisht i drejtpėrdrejtė me diskursin momental tė kundėrshtimit nė mes Kosovės dhe Serbisė. Me siguri shumė nacionalistė serbė e shqiptarė do tė stėrlexojmė nga prizmi etnik tekstin e sendit “Shine your light”, shkruan Selimi.

Serbėt: Kosova s’ka histori

Mė t’u publikuar nė youtube.com dhe nė disa faqe tė tjera video e Ritės, qindra serbė kanė vėrshuar kėto portale duke komentuar dhe thėnė se Kosova nuk ka histori. “Kosova nuk ka histori dhe historinė e saj e kanė shpikur amerikanėt sepse Amerika dėshiron tė shkatėrrojė gjithēka sikurse edhe historinė tonė. Ata nuk e lexojnė historinė e Serbisė”, ka thėnė njė komentues me Justdontstopmenow. Komentet e serbėve kanė vazhduar edhe nėpėr rrjetet e ndryshme sociale, por ka pasur edhe komente pozitive nė tė pėrditshmen Blic, ku Rita ėshtė vlerėsuar pėr zėrin dhe klipin e saj.

Rita patriotike

Pėr mediat ndėrkombėtare, Rita mė kėtė video ka treguar vendlindjen e saj dhe ēdo kėngėtarė ka tė drejtė tė tregojė pjesėn e qė i takon. Ueb-faqja pėr muzikė D1 ka shkruar se Rita ka bėrė njė kėngė pėr atdheun e saj. “Ajo duket patriotike pėr vendlindjen e saj Prishtinėn dhe Kosovėn. Pikėrisht videoklipi Kosova ėshtė video qė ajo do ta prezantojė pėr top lista nė tėrė botėn pėr albumin e saj debutues Ora”, shkruan kjo ueb-faqe.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 30.10.2012, 01:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Rita eshte krenaria Shqiptare,ka bere nje pune te shkelqyeshem e te pakrahasueshem dhe me kete videoinxhizim mund te themi se ky vit eshte vit i Kosoves dhe vit i Shqiptareve......


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 02.11.2012, 03:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=u9yXei7Wr7I----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 12.11.2012, 23:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007
http://www.youtube.com/watch?v=V28lgIQjLfE...player_embedded
....http://www.youtube.com/watch?v=V28lgIQjLfE&feature=player_embedded

Ky postim ėshtė ndryshuar nga FLAMUR_07 nė 12.11.2012, 23:45


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.11.2012, 15:04
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Falė Ritės, ‘shqiponja dy krenare’ nė MTV

/InfoGLOBI/2012 11 13 - 14:28:44

Se performanca e Rita Orės nė MTV EMA ishte mė e mira nga tė gjitha kjo tashmė veē se dihet nga tė gjithė.

Por qė ‘shqiponja dy krenare’ valoi edhe nė MTV EMA, kėtė e pamė nė njė xhirim amator tė publikuar nė Youtube.
Kėtė gjė shihet duke e bėrė njė fansė i Ritės gjatė kohės kur Rita po kėndonte kėngėn R.I.P.
Se Rita e do shqiponjėn kėtė gjė me siguri personi e ka mėsuar nė klipin “Shine ya Light” ku Ora bashkė me fansat e saj nė Prishtinė, kishte bėrė shqiponjėn dhe pikėrisht ajo pjesė shihet nė klip. /InfoGLOBI/F.H/

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


http://www.youtube.com/watch?v=gO_xFpwVEao...player_embedded


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio