Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (18) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Kush ka qenė Skendėrbeu!
ArIaNiTii
  Postuar nė: 29.10.2012, 09:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011zbulohen fakte per skender beun, fakte shokuese, lidhjet e tij me serbet, martesa , femijet etj etj,, pastaj lidhjet e tij me italianet me vatikanin, me kriqzatat, ki skenderbeu hesap edhe flamurin e kishte mar dhe kishte vendu shqiponje tjeter jo ate qe kemi sod,,,, turp nuk e konsideroj kete me si shqiptar edhe aspak nuk e shty ne rethin e patrioteve edhe te pareve tane sepse ai paska qen piun serb dhe sherbetor vatikani

JA FAKTET NGA ::::::::::


https://www.youtube.com/watch?v=B_NLEMIi8yY...player_embedded
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 10:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012leri more kta emisione budallash
ai ka luftu tere jeten per SHQIPERI , ska luftu as njeher per Serbine , nuk eshte historia e tij si historia e krishtit 2000 vjet para po njerzit manipulojn , ka fakte , ka shkrime , historia e tij eshte shkruar e verifikuar nga historian te Botes , tkishe qene per neve as qe do ta dishim se ka egzistuar.

Serbet per manipulime, per konspiracione jan tparet ,sllavet gjith historine e kan falce, hajde tash besovu se ato jan Ilir , e neve jemi turq qe na kan sjell ktu per me bo probleme. smil3dbd4d8676346.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 29.10.2012, 10:10
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 11:01)


Serbet per manipulime, per konspiracione jan tparet ,sllavet gjith historine e kan falce, hajde tash besovu se ato jan Ilir , e neve jemi turq qe na kan sjell ktu per me bo probleme. smil3dbd4d8676346.gif

smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 29.10.2012, 10:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 11:01)
, ka fakte , ka shkrime , historia e tij eshte shkruar e verifikuar nga historian te Botes , tkishe qene per neve as qe do ta dishim se ka egzistuar.


mire e the ka fakte qe na tregon historia e botes, po gjith ajo histori e botes tregon gjera shum te ngjajshme me kete historian qe tregon fakte argumente me emra per gruan, femijt , lidhjet me italianet ,vendosja e shqiponjes, e gjera tjera
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 10:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (ArIaNiTii @ 29.10.2012, 04:13)
mire e the ka fakte qe na tregon historia e botes, po gjith ajo histori e botes tregon gjera shum te ngjajshme me kete historian qe tregon fakte argumente me emra per gruan, femijt , lidhjet me italianet ,vendosja e shqiponjes, e gjera tjera

ta thjeshtoj pak , ai ka qene 100% shqiptar , ktu skam dyshim as q ka dyshime , pse ka qene i krishter sdmth se ska qene shqiptar , ka pas emra shqiptaresh Millosh ne Kosove plot para do kohe , e Milloshi ishte kasapi shqiptarve , cka mas ca vitesh ta bejn serbet Milloshin shqiptar , e bejne ato !

Tash po flas me logjik , edhe Afrikan te kishte qene ,me vet faktin se ka luftu tere jeten per Shqiperi ai eshte hero i Shqiperis , edhe smundet ndryshe.

Muslimanet se dojn se paska masakru disa musliman , po nkohen e sotme muslimani muslimanit don mishin tja hane , turq vs kurd , turq vs sirian , iraku vs kurdet , etj etj etj etj etj etj etj se shum ka

Ai i ka vrar ato musliman sepse shum shpejt jan konvertu, ai ka mendu se ato kan tradhtu kombin , ti mund ta urresh per kete, ama smund tja mohosh historine ,
si thuet trimin vraje po hakun mos ja ha , ai ka qene gjeni lufte , vet turqit e kan thir Aleksander i 2.
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 29.10.2012, 10:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 11:21)
ta thjeshtoj pak , ai ka qene  100% shqiptar , ktu skam dyshim  as q ka dyshime  , pse ka qene i krishter sdmth se ska qene shqiptar ,  ka pas emra shqiptaresh  Millosh ne Kosove plot para do kohe , e Milloshi ishte kasapi shqiptarve ,  cka mas ca vitesh ta bejn serbet Milloshin shqiptar  , e bejne ato !


ti ne fakte ske thjeshtesu asgje por e ke kompliku me shum,, skam ndegju deri sot shqiptar te ket emrin milloshevic ose millosh ,,, nejse po e zeme se ka ,,,

po ketu flitet dicka tjeter gruan e ka serbe vojosllaven edhe femijt ika pergezu me emra serbe sigurishte qe ka dasht gruaja ashtu edhe gjergji ja ka qu hatrin grues,, mir pse maqedonet pretendojne se iskenderi eshte maqedon, e pse serbet e vertetojne qe vojosllavja ka qen serbe kan argumente edhe nga vjen nga cili vend edhe dokumentacione per fmailjen e saj dmth gruen 100% serbe, ok pajtohem me ti se skender beu ka qen 100% shqipetare , eshte e vertete se ka qene shqiptare pavarsishte cfar feje ka pasur, mirpo pasi gruaja e tij eshte 100% serbe, e skender beu 100% shqiptare ateher parashtrohet pyetja,: sa perqind jan shqiptare femijt e gjergjit ma thuaj kete mua sepse nuk dij me be matematik ne kete raste

une me tapija shqipetare i ze , ismail kemalin, isa boletinin, avni rustemin, hasan prsihtinen, Vasil Laēi, luigj gurakuqi, azem &shote galica, mihajl grameno, kto jan 10000% shqiptare me gra me femij me farefis me krejtat


sidoqoft cdo kush ka bindjet e veta smil3dbd4e4c2e742.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ArIaNiTii nė 29.10.2012, 10:40
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 11:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012O Cuni , Vojsava ka qene nana e Skenderbeut , Gruaja e Gjonit e cila eshte nga Pollogu ,i cili perher ka qene vend shqiptaresh Iliresh
Serbet kan ardh ne Pollog pas Luftes Dyte Boterore , i kan sjell sllavo maqedont per shtim popullate sllavesh ,edhe ato prezentoen si maqedon tash.

ndersa gruaja, ka pas emrin Donika ,eshte nga Berati , edhe ka pas vetem ni djal , ai djali tij ka ik per Itali edhe ka lind shum fmi tjere , qe kan pas gjith emra shqiptaresh, edhe eshte kthye ne Shqiperi perseri ka organizuar nje revulucion kunder Osmanlive ,por ka deshtuar

thash leri kto budalla qe bejn konsipiracione per kombin e vet ,

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Pinnes nė 29.10.2012, 11:06
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 29.10.2012, 11:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Jo se jam ndonje njohes i mir i historis ama ajo se martesat kan qen te perziera e dijm tgjith, pastaj se Skenderbeu beri aleanca fetare dhe jo kombtare ky far brlloku e demanton vet se thot Skenderbeu ishte ortodoks a alewancat i kishte me katoliket etj etj fakte qe vet fjalt e tij e hedhin posht at qe thot ai e po te hyjm me thell ateher ....
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 29.10.2012, 11:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 12:01)
O Cuni , Vojsava ka qene nana e Skenderbeut , Gruaja e Gjonit e cila eshte nga Pollogu ,i cili perher ka qene vend shqiptaresh Iliresh
Serbet kan ardh ne Pollog pas Luftes Dyte Boterore , i kan sjell sllavo maqedont per shtim popullate sllavesh ,edhe ato prezentoen si maqedon tash.

paj po more cun po , une mora shembull me lart, nese babai gjergjit ka pasur grua vojosaven apo vojoslaven ateher skender beu, gjergji, apo kastrioti , na qenka pak shqiptare nga babai, pak serbe nga nena, ose pak bullgar

nejse shendosh po vllaznit e skenderit pse nuk u bene edhe ato trima si ky garant lokja serbe vojosava si ka len i ka mar me vete ato
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 11:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (hamurabi @ 29.10.2012, 05:04)
Jo se jam ndonje njohes i mir i historis ama ajo se martesat kan qen te perziera e dijm tgjith, pastaj se Skenderbeu beri aleanca fetare dhe jo kombtare ky far brlloku e demanton vet se thot Skenderbeu ishte ortodoks a alewancat i kishte me katoliket etj etj fakte qe vet fjalt e tij e hedhin posht at qe thot ai e po te hyjm me thell ateher ....

Po ti je musliman tash , edhe tvin nje force tjeter te okupon ,nje fe tjeter , x feja , me cilen do beshe aleanc

ne Islam ato qe e braktisin fene duhet te vriten , pse eshte veshtir te kuptoet pozitz e Skenderbeut !

Edhe permenda se gruaja e Skenderbeut eshte Donika nga Berati , nana Vojsava nga Pollogu .
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 11:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (ArIaNiTii @ 29.10.2012, 05:08)
paj po more cun po , une mora shembull me lart, nese babai gjergjit ka pasur grua vojosaven apo vojoslaven ateher skender beu, gjergji, apo kastrioti , na qenka pak shqiptare nga babai, pak serbe nga nena, ose pak bullgar

nejse shendosh po vllaznit e skenderit pse nuk u bene edhe ato trima si ky garant lokja serbe vojosava si ka len i ka mar me vete ato

ti me kete bie tradhtar edhe ju beson serbve edhe sllaveve tjere ,se Pollogu ka qene i bulgarve e jo i shqiptarve ,dmth neve pollogasve na ben ardhacak ne trojet tona

atheer edhe ti si Kosvar je ardhacak nga Shqiperia edhe serbet kan drejt mbi Kosoven

perdorni trurin pak ju lutem

ps vllaznien ja kan vra turqit
PM
Top
salambo
Postuar nė: 29.10.2012, 11:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Qe Skenderbeu ka luftuar kunder Islamit si udheheqes i kryqzatave kete se lun topi ,se ka akoma ahmaka qe se kane kuptuar ose behen se nuk kuptojne edhe kete se lun topi .
Si mund te luftoje per shqiptari apo per ceshtje nacionale kur kombi dhe nocioni komb lindin ne shek.18.Se di si marin disa guximin dhe te flasin per historine kur skane as dy dite shkolle .njerezit me vite e vite hulumtojne per nje ceshtje dhe ne fund sjellin vendime,keshtu e ka kur historia shkruhet nga pisat dhe genjeshtaret ,here do kur do genjeshtra del per mejdani.


PINNES.mos terhiq paralele mes kohes se sodit dhe te asaj te skenderbeut .atehere kane qene rrethana tjera e sot jane tjera ,ishallah nje dite do te ndryshoje kjo harte sic ndryshon histori e Skenderbeut
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 11:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (salambo @ 29.10.2012, 05:30)
Qe Skenderbeu ka luftuar kunder Islamit si udheheqes i kryqzatave kete se lun topi ,se ka akoma ahmaka qe se kane kuptuar ose behen se nuk kuptojne edhe kete se lun topi .
Si mund te luftoje per shqiptari apo per ceshtje nacionale kur kombi dhe nocioni komb lindin ne shek.18.Se di si marin disa guximin dhe te flasin per historine kur skane as dy dite shkolle .njerezit me vite e vite hulumtojne per nje ceshtje dhe ne fund sjellin vendime,keshtu e ka kur historia shkruhet nga pisat dhe genjeshtaret ,here do kur do genjeshtra del per mejdani.


PINNES.mos terhiq paralele mes kohes se sodit dhe te asaj te skenderbeut .atehere kane qene rrethana tjera e sot jane tjera ,ishallah nje dite do te ndryshoje kjo harte sic ndryshon histori e Skenderbeut

ti Musliman i madh , a e ke lexuar Kuranin najher?

nese komb ska egzistu as popull ,si eshte e mundur qe ne Kuran thot : Neve skemi shkateru asnje popull te meparshem para se tju dergojm atyre qortues.
PM
Top
salambo
Postuar nė: 29.10.2012, 11:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Dalloje popull dhe komb ne arabisht thuhet SHAAB(popull ) we KABAAIL (fise) nuk thote XHINS apo XHINSIJE ( nacionalitet )

A mos valle Zoti e dergoi Skenderbeun tek shqiptaret musliman ti shkatroje se humben rrugen e vertete
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 11:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (salambo @ 29.10.2012, 05:37)
Dalloje popull dhe komb ne arabisht thuhet SHAAB(popull ) we KABAAIL (fise) nuk thote XHINS apo XHINSIJE ( nacionalitet )

A mos valle Zoti e dergoi Skenderbeun tek shqiptaret musliman ti shkatroje se humben rrugen e vertete

une smundem ta dalloj komb edhe popull

tregoma ti dallimin te lutem ?


edhe tregom , nje musliman po e ndru fene , a duhet te vritet sipas Islamit?
PM
Top

Topic Options Faqe: (18) [1] 2 3 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio