Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (18) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Kush ka qenė Skendėrbeu!
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012pas vdekjes Skenderbeut , osmanlit i kan djeg malet e Shqiperis dhe kan sulmu me ushtri gjigande , ska qene gjeniu i luftes me gjall ,edhe kan okupu Shqiperin

Ju niseni nga feja , edhe mendoni ,mos kishin qene Osmanet nuk do ishim musliman ,
po ju nuk e dini nje gje se jeni tkufizum pak ntru
se mos kishte qene Skenderbeu , nuk do ishim ne musliman sot , sepse do tna lenin rahat turqit si i kan lene serbet , e greket , pse ato si kan konvertu ne musliman
te ne jan pik , per shkak te Skenderbeut , e kan pa madherin dhe trimerin e popullit tone edhe kan mendu se po na kthy ne musliman do behemi aleat me te ngusht , ndoshta edhe turq , po prap gabim kan qene ,se ma shum muslimant kan luftu kunder turqive , Isa Boletini musliman ka qene !!!

dmth kuptoni kete, mos ishte rezistenca e Skenderbeut ,neve sdo ishim musliman , edhe mos e urreni Skenderbeun kot, se ka qene shum i madh , eshte figura me e njohur shqiptare ne tere Boten.
PM
Top
packs
Postuar nė: 29.10.2012, 21:19
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Trishtimi @ 29.10.2012, 22:15)
Esht e drejt e juaja ajo se ne cka besoni dhe cka esht argument per ju ,argumet per ju esht vetem ateher kur ju pelqen ju sepse esht fakt kshtu paster si loti qe ato luftera te asaj kohe kan qen Fetare dhe jo siq shtireni ju Kombetare sepse sikur te kish qen Skender beu aq Shqipetar sot shqiperin dhe shqipetaret si kishim te ndar .. Kur paskan qen Shqiptaret Dominant kur paskan qen Fuqi qe paska shpartallu nje Perandori... Sepse Figuren e skender beut e ke ne shum vende neper EUROP dhe e njohin ate jo si luftar Shqiptar por si luftar Kryqtar hajt , dhe si per fund secili beson at verzionin e vet edhe dicka pack s`jan krejt t`meqem sikur ti ...

Jo s'jeni valla, me vjen keq qe ti u dashte me thane te ra hise me thane. Me vjen keq edhe qe ne shekullin 21 e perhape teorine qe Skenderbeu u kane i tanve kapak hahaha.


Nejse, si veterane ne forum, thash se jau di tendencat.

Ju pershendes me Tarkanin, kusherinin e Davutullus smil3dbd4daabd491.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=uJkpzFlFuD4


Se keni qejf ju. smil3dbd4daabd491.gif

Bile neser me dale edhe naj debat Tarkani vs. Adrian Gaxha krejt keni me mbrojte Tarkanin. smile5u87yu45y.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 29.10.2012, 21:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 22:16)
pas vdekjes Skenderbeut , osmanlit i kan djeg malet e Shqiperis dhe kan sulmu me ushtri gjigande , ska qene gjeniu i luftes me gjall ,edhe kan okupu Shqiperin

Ju niseni nga feja , edhe mendoni ,mos kishin qene Osmanet nuk do ishim musliman ,
po ju nuk e dini nje gje se jeni tkufizum pak ntru
se mos kishte qene Skenderbeu , nuk do ishim ne musliman sot , sepse do tna lenin rahat turqit si i kan lene serbet , e greket , pse ato si kan konvertu ne musliman
te ne jan pik , per shkak te Skenderbeut , e kan pa madherin dhe trimerin e popullit tone edhe kan mendu se po na kthy ne musliman do behemi aleat me te ngusht , ndoshta edhe turq , po prap gabim kan qene ,se ma shum muslimant kan luftu kunder turqive , Isa Boletini musliman ka qene !!!

dmth kuptoni kete, mos ishte rezistenca e Skenderbeut ,neve sdo ishim musliman , edhe mos e urreni Skenderbeun kot, se ka qene shum i madh , eshte figura me e njohur shqiptare ne tere Boten.

Mir mir e paske nxjerr nje lemsh te vogel nga aj lemshi i madh qe un e ceka pak me par..dhe lemsh e paske be krejt tash .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Trishtimi
Postuar nė: 29.10.2012, 21:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (packs @ 29.10.2012, 22:19)
Jo s'jeni valla, me vjen keq qe ti u dashte me thane te ra hise me thane. Me vjen keq edhe qe ne shekullin 21 e perhape teorine qe Skenderbeu u kane i tanve kapak hahaha.


Nejse, si veterane ne forum, thash se jau di tendencat.

Ju pershendes me Tarkanin, kusherinin e Davutullus smil3dbd4daabd491.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=uJkpzFlFuD4


Se keni qejf ju. smil3dbd4daabd491.gif

Bile neser me dale edhe naj debat Tarkani vs. Adrian Gaxha krejt keni me mbrojte Tarkanin. smile5u87yu45y.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4daabd491.gif

Cka me be oj pack ti jau din tanve tendencat e tuajat si din askush ha ha ha neyse ti je me obamen dhe ti je iLluminat.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
salambo
Postuar nė: 29.10.2012, 21:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012 Citim (packs @ 29.10.2012, 14:45)
Shpresoj qe nuk bahesh kurr ne jeten tane historian. Shume fatkeqesi do ishte femijet e mi me te pase ty mesues te historise.

Sidoqofte. Tendenca e gjithe kesaj eshte qe ju te thoni se Skenderbeu ka luftu kunder islamit se tybe n'kofte tuj ju interesu asnjave a u kane gjerman a prej Papa Guineas Skenderbeu.


Fali o Krisht, se nuk e dijne cka po thone. smil3dbd4e02c5440.gif
Fali Ja Rabi. smil3dbd4e02c5440.gif

Qe merem me histori dhe e kam profesion kete perseri se lun topi .Problem shume i vogel eshte ajo se cfar arsimtari do kene femijet tuaj per lenden e historise ,fatkeqsi do jete kur ata do kuptojne realitetin e skenderbeut dhe genjeshtrat qe ju ua keni mbjelle gjate tere jetes per mitin e skenderbeut.Ajo qe skenderbeu luftoi Islamin nuk ka bir nene qe mund te mohoje kete ,sepse perandoria e asaj kohe nuk ishte turke ,por ishte perandori dhe hilafet islam ku udheheqesine e moren nga arabet osmalinjt (jo turqit) dhe sunduan 5 shekuj e qe ne historine islame njihet si hilafet islam ,ku udheheqesine e kesaj peandorie udhehoqen permbi 28 kryeministra ,ministra dhe ushtarak te shquar shqiptare,se sju pelqen kjo e vertet eshte dicka tjeter.

te falte krishti se ke gabuar me qellim
PM
Top
salambo
Postuar nė: 29.10.2012, 21:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 05:56)
ic mos me ndihmo se ska kuptim ndihma jote :D

populli shqiptar ka egzistu , edhe shte okupuar nga nje KOMB turko mongol

autokritika duet pranuar , duhet pranuar se feja eshte ne baze e njejta me ndryshime ne konstrukt , ka 3 religjione ma te mdha ne Bote , dhe quhen religjionet Abrahamike ose te Ibrahimit ,baba i profeteve.


Thash vno veten ne pozite te Skenderbeut pak
Ti je djal Princi , beson me shpirt ne Islam , sepse ke lind musliman , EDHE vine hinduset tcilet besojn me nje Zot edhe te okupojn , ti ske lidhje me fene e tyre , edhe kur kthehesh tluftojsh per atdhe i gjen nje pjes tkombit tend musliman tkonvertum ne ate fene qe kan sjell indijanet.
ISLAMI te mson se duhet te vriten ato musliman qe braktisin fene
Nuk e arsyetoj at qe ka bere Skendebeu ,por te njejten do ta bente edhe nje mbret musliman , fare skam dyshim ne te.

Ti a peralla tregon apo cfar ??

PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 21:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (salambo @ 29.10.2012, 15:28)
Ti a peralla tregon apo cfar ??

jo muhabet boj , sepse edhe ju boni muabet asnje fakt nuk thuni
njeriu ka luftu ne teritor te Shqiperis okupatoret , nuk ka shku ne Arabi ta luftone Islamin , a dini tboni dallim!!!
PM
Top
salambo
Postuar nė: 29.10.2012, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012 Citim (Pinnes @ 29.10.2012, 15:30)
jo muhabet boj , sepse edhe ju boni muabet asnje fakt nuk thuni
njeriu ka luftu ne teritor te Shqiperis okupatoret , nuk ka shku ne Arabi ta luftone Islamin , a dini tboni dallim!!!

hahah teritor shqiptar ,shqiperi ,patriotizem...cfar arabi ore gjindihall smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 29.10.2012, 21:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (salambo @ 29.10.2012, 15:32)
hahah teritor shqiptar ,shqiperi ,patriotizem...cfar arabi ore gjindihall smil3dbd4d4e4c4f2.gif

pse ofendon tash o tekerlek

ti thue ka luftu Islamin , ta luftonte Islamin do shkonte ne Arabi ,ose kuedi une ka ka pas musliman
Skenderbeu ka luftu ne teritorin e vet , ne vendin e vet !

Cka thash pa kuptim ktu , ti sdin me mendu !
PM
Top
salambo
Postuar nė: 29.10.2012, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Ok tekerlek ashtu eshte si thua ti ,naten e mire dhe befsh gjum te embel :)
PM
Top
Hera
Postuar nė: 29.10.2012, 21:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (ArIaNiTii @ 29.10.2012, 03:37)
zbulohen fakte per skender beun, fakte shokuese, lidhjet e tij me serbet, martesa , femijet etj etj,, pastaj lidhjet e tij me italianet me vatikanin, me kriqzatat, ki skenderbeu hesap edhe flamurin e kishte mar dhe kishte vendu shqiponje tjeter jo ate qe kemi sod,,,, turp nuk e konsideroj kete me si shqiptar edhe aspak nuk e shty ne rethin e patrioteve edhe te pareve tane sepse ai paska qen piun serb dhe sherbetor vatikani

JA FAKTET NGA ::::::::::


https://www.youtube.com/watch?v=B_NLEMIi8yY...player_embedded

Offf offff aman aman, na mbyten tallava historianet e hajt smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 29.10.2012, 21:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (Hera @ 29.10.2012, 22:38)
Offf offff aman aman, na mbyten tallava historianet e hajt smil3dbd4e5e7563a.gif

Like smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 29.10.2012, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Jo me kot Ali Ahmeti e mban ngoj.
Edhe kjo e veerteton se A.A eshte UDBASH.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Hera
Postuar nė: 29.10.2012, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (hamurabi @ 29.10.2012, 15:40)
Like smil4a8acf686328f.gif

smil3dbd4d75edb5e.gif fatkeqesi.

smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 29.10.2012, 21:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (babarekes @ 29.10.2012, 22:44)
Jo me kot Ali Ahmeti e mban ngoj.
Edhe kjo e veerteton se A.A eshte UDBASH.

Babarekes, mos ja fut kot, se Ali A. se ka iden se kush esht Skenderbeu, ai sigurisht mendon se esht ndonje protagonist i filmave vizatimor
PM
Top

Topic Options Faqe: (18) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio