Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> USHT, shpėrblehen studentėt mė tė mirė (dokumentac
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 10:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Universiteti Shtetėror i Tetovės – USHT informon tė gjithė studentėt qė ndjekin studimet nė kėtė institucion tė lartė akademik se studentėt e studimeve deridiplomike, me mesatara 9.5 e mė lartė, do tė lirohen nga pagesa e participimit pėr vitin akademik vijues 2012/13; studentėt e studimeve deriplomike, me mesatare 9.8 e mė lartė, qė i kanė pėrfunduar studimet, mund tė regjistrojnė studimet e ciklit tė dytė (II) pa pagesė; studentėt e studimeve deridiplomike me mesatare 10.00 do t’ju ndahen bursa studimi pėr jashtė shtetit.

Tė gjithė studentėt qė i plotėsojnė kushtet e pėrmendura, nė arkivin e USHT-sė duhet tė dorėzojnė kėto dokumente: Kėrkesė (merret te arkivi), certifikatė tė notave dhe kopje tė indeksit.

Dorėzimi i dokumenteve bėhet deri mė 14.11.2012 (e mėrkurė).
PM
Top
Premier
Postuar nė: 06.11.2012, 13:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 27585
Bashkangjitur: 06.11.2012edhe pse shperblehen studentet e merituar akoma nuk ka asnje informacion apo liste te perpiluar te studenteve qe duhet te lirohen nga pagesat e semestrit edhe pse semestrin e vitit ata i kane bere pagesen.
shtrohet pyetja se a do tu kthejne mjetet e semestrave te paguara apo ato mjete do tu humbin.
Apo mos eshte kjo nje politike e rektorat. Jemi ne pritje te vendimit te dhene nga Rektori
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 15:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (Premier @ 06.11.2012, 07:50)
edhe pse shperblehen studentet e merituar akoma nuk ka asnje informacion apo liste te perpiluar te studenteve qe duhet te lirohen nga pagesat e semestrit edhe pse semestrin e vitit ata i kane bere pagesen.
shtrohet pyetja se a do tu kthejne mjetet e semestrave te paguara apo ato mjete do tu humbin.
Apo mos eshte kjo nje politike e rektorat. Jemi ne pritje te vendimit te dhene nga Rektori

Edhe pse sjam atje,por te le te nenkuptohet se kush ka bere pagese i kthehen mjetet,normal duhet bere kerkese,apo?
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.11.2012, 16:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Muhabet palidhjee.
Kta "TMIRA" mundin me e shfriztu veq 0.002% e studenteve.
A pse studenteve tjer va lartesuat pagesen e provimeve prej 100 denar ne 200 denar a???
Ket pse nuk e tregoni a???
MJAFNI ME PALLAVRA se jo cdo kush han BARR sic hajn DISA.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 07.11.2012, 11:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (babarekes @ 06.11.2012, 10:42)
Muhabet palidhjee.
Kta "TMIRA" mundin me e shfriztu veq 0.002% e studenteve.
A pse studenteve tjer va lartesuat pagesen e provimeve prej 100 denar ne 200 denar a???
Ket pse nuk e tregoni a???
MJAFNI ME PALLAVRA se jo cdo kush han BARR sic hajn DISA.

une kam qene student ne kohen kur Sadi Bexheti ishte rektor dhe provimet i beri nga 200 den ne cdo afat(tash eshte vetem ne afate plotesuese),pagesa per marrjen e diplomes ishte 9500 den(tash eshte 6500 den),pagesa per katror ishte 2000 den(tash 1500 den),certifikata e notave 2000 den(tash 1000 den) kto jane dallimet e mdhaja,apo?
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio