Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ahmeti pėr 28 nėntor do u shtrij dorėn Menduh Th., Rufi Osmanit dhe tanve
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 10:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Unifikimi i votės shqiptarė pėr zgjedhjet e ardhshme lokale ėshtė mė i domosdoshėm se kur mė parė, sidomos nė komunat ku shqiptarėt nuk kalojėn 60 pėr qindėshin, siē ėshtė Struga dhe Kėrēova. Kjo ishte edhe njėra nga arsyet qė njė delegacion i lartė i BDI-sė aktivitetet parazgjedhore kėtyre ditėve po i zhvillon me mėrgimtarėt nė diasporė pėr ti mobilizuar pėr tė votuar nė zgjedhjet lokale tė marsit. Me kėtė rast lideri i Integristėve Ali Ahmeti, u shpreh se zgjedhjet duhet shndėrruar nė festė, dhe le tė fitoj ai pėr tė cili populli vlerėson se ėshtė mė i miri.

“Nė Shkup mė 25 nėntor ėshtė tubimi qendror pėr 28 nėntorin, aty do tė jenė tė gjithė tė pranishėm, liderėt shqiptarė. Tash nuk di a do i japin dorėn Edi Rama -Sali Berishės, nuk e di, por unė Menduh Thaēit i shtrij dorėn mė 28 nėntor, Rufi Osmanit e tanėve... Unė i fat tė gjitha vetėm tė ecim pėrpara dhe tė vendosim standarde, le tė fitoj mė i miri, populli nuk gabon”, tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-sė

“Apeli ynė ėshtė se nė komunat ku shqiptarėt nuk arrijnė tė kalojnė 60 pėr qindėshin duhet tė unifikohemi si subjekte politike nė radhė tė parė dhe tė unifikojmė votėn si shqiptarė nė pėrgjithėsi sepse komunat ku nuk e kalojmė 60 pėr qindėshin si votues dhe si komunitet shqiptarė, rrezikohemi qė atė komunė tė mos e menaxhojnė shqiptarėt nė tė ardhmen”, tha Abdilaqim Ademi, sekretar i pėrgjithshėm i BDI-sė

“Edhe njėherė tė unifikohemi, edhe njėherė ti bashkojmė forcat qė mė 2013 tė konkretizojmė fitoren e radhės tė shqiptarėve nė Maqedoni, fitoren e Kėrēovės ku pėr herė tė parė me tė drejtė do tė respektohet realiteti i Kėrēovės dhe aty do tė ketė njė kryetar shqiptarė”, tha Izet Mexhiti, nėnkryetar i BDI-sė

Pėrfaqėsuesit e BDI-sė nė takimet me mėrgimtarėt kanė diskutuar edhe ēėshtjen e branitellave duke i siguruar ata se miratimi i ligjit do tė pamundėsohet me 15 mijė amendamentet e paraqitura. Me takimin me mėrgimtarėt nė qytetin e Bazellit, BDI-ja pėrmbylli aktivitetet e saja nė Zvicėr, pėr tė vazhduar me tej nė Gjermani, Austri dhe Itali.
PM
Top
Zagor
Postuar nė: 06.11.2012, 10:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 105
Antari Nr: 26373
Bashkangjitur: 05.04.2011... Unė i fal tė gjitha vetėm tė ecim pėrpara dhe tė vendosim standarde, le tė fitoj mė i miri, populli nuk gabon”, tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-sė smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
[COLOR=gray][B]pokm[SIZE=7]pooooo
PM
Top
Alex
Postuar nė: 06.11.2012, 11:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008...Bdi nuk bene presion mbi votuesit, nuk kercenon, nuk kushtezon, nuk blene voten, por mundeson votim te paster, : Genjeshtra e Alis.

Me nje fjale ti Ali duhet tja maresh ne goje, Rufi Osmanit, te jeme ne vend te Rufi Osmanit, kur skisha shtri doren me nje tradhetare, vrases sic jeni ju.
PM
Top
Zagor
Postuar nė: 06.11.2012, 12:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 105
Antari Nr: 26373
Bashkangjitur: 05.04.2011Alex LE TE FITOJ MA I MIRI POPULLI NUK GABON a e kupton a jo

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Zagor nė 06.11.2012, 12:01


----------------------------------------
[COLOR=gray][B]pokm[SIZE=7]pooooo
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Derisa Rufiu i ofroj doren Menduh Thacit,te cilin me heret e ofendonte dhe per shume gjera e shante,dhe prape ne fund doli si 'gabimtar' sdo ishte dicka tragjike nese i ofron doren edhe Aliut,apo?
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 06.11.2012, 12:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Populli ka te drejt edhe kur gabon..... Per fat te keq krejt jeta jon eshte me gabime,e gabimet ma te mdhaja te kti populli jan qe krejt ēobanėt dhe rugacėt i bėnėm politikan.ali ahmeti genjen keq kur thot se populli e voton.di rast konkret te 4 djemve te sapodiplomuar ju premtuan pun me kusht qe ne cdo tubim te jen kta 4 plus edhe nga 4 shokė tė maren me vete dhe kta bashk me faniljet e tyre tė votojnė bdi-nė,e shperblimi ishte se do te punesohen pas zgjedhjeve.e kshtu raste ka me mijėra gjat kohes se zgjedhjeve e ky renaveci del na tregon se populli e shprehen vullnetin e lir te tij gjat zgjedhjeve.e rezila e rezila,edhe ala tregon se populli nuk gabuaka.debil
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 13:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (blerim77 @ 06.11.2012, 06:58)
Populli ka te drejt edhe kur gabon..... Per fat te keq krejt jeta jon eshte me gabime,e gabimet ma te mdhaja te kti populli jan qe krejt ēobanėt dhe rugacėt i bėnėm politikan.ali ahmeti genjen keq kur thot se populli e voton.di rast konkret te 4 djemve te sapodiplomuar ju premtuan pun me kusht qe ne cdo tubim te jen kta 4 plus edhe nga 4 shokė tė maren me vete dhe kta bashk me faniljet e tyre tė votojnė bdi-nė,e shperblimi ishte se do te punesohen pas zgjedhjeve.e kshtu raste ka me mijėra gjat kohes se zgjedhjeve e ky renaveci del na tregon se populli e shprehen vullnetin e lir te tij gjat zgjedhjeve.e rezila e rezila,edhe ala tregon se populli nuk gabuaka.debil

Me vjen keq te shprehem keshtu ama kjo qe e paske shkrujt i bjen si muhabet mbasdarke,i njoh 4 djem sadiplomuan ju thane keshtu,ata be ashtu e kuedi cka,hehehe.Behuni me serioz se me thashethema kot me nuk han bar te askush.Tema ishte dicka tjeter e ti na tregon per ato 4 shoket imagjinar,hehehe.Nejse cdo kush ka te drejte te flet cka te don,bile edhe perrallat jane te lejuara ketu.
PM
Top
Jerenim
Postuar nė: 06.11.2012, 13:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 25023
Bashkangjitur: 09.05.2010Sa mir do te na nxjerin nga keto probleme po qese pasjtohen te lumit na..!!
-Vec athua pernime do tja leshojn doren..!! njeri tjetrit


----------------------------------------
E keqja nuk ėshtė vepėr vetėm e atij i cili e shkakton por edhe e atij, i cili ka pasur mundėsi qė ta pengojė dhe nuk e ka penguar
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 06.11.2012, 13:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Trimi80....... Shum e vertet eshte kjo qe e thash dhe ska te bėje me thashetheme.lene qe eshe e vertet por eshte edhe tragjike ,ne cfar menyre e nencmoni popullin e kendej gojen plot popull e keni.ti kshtu raste din plot po nuk tregon se syt e tu vetem bdi shifkan.tema nuk u devijua mos u ban merak,fudi i fundit ju bdi-ja,neve shqiptareve ne maqedoni na e keni devijuar ardhmerine e jetes ton e smerziteni e ti u paske merzit per devijimin e temes.....benu i sinqert dhe na trego se si i manipuloni njerzit qe te ju votojn e kendej tregoni pralla se populli nuk gabon.populli vetem ne 2002 ju ka votuar kjo eshte e vertet,ne zgjedhjet tjera sju ka votuar populli dhe ket gje e dini fort mir.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 14:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (blerim77 @ 06.11.2012, 07:41)
Trimi80....... Shum e vertet eshte kjo qe e thash dhe ska te bėje me thashetheme.lene qe eshe e vertet por eshte edhe tragjike ,ne cfar menyre e nencmoni popullin e kendej gojen plot popull e keni.ti kshtu raste din plot po nuk tregon se syt e tu vetem bdi shifkan.tema nuk u devijua mos u ban merak,fudi i fundit ju bdi-ja,neve shqiptareve ne maqedoni na e keni devijuar ardhmerine e jetes ton e smerziteni e ti u paske merzit per devijimin e temes.....benu i sinqert dhe na trego se si i manipuloni njerzit qe te ju votojn e kendej tregoni pralla se populli nuk gabon.populli vetem ne 2002 ju ka votuar kjo eshte e vertet,ne zgjedhjet tjera sju ka votuar populli dhe ket gje e dini fort mir.

e kush ka votuar,hehehe,nuk vidhen 120 mije vota shoku,mos ja fut kot,te lutem se gabim je
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 06.11.2012, 14:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Trimi80.....o trim i bdi-se...... Vet permende vjedhje un s'thash se keni vjedhur ama mizen e kije nder ksul edhe ja te shpetoj fjala vjedhje.ju votojn njerezit qe i punesoni,ata qe i kercenoni me largim nga puna dhe ju votojn ata qe i lakmoni.renaveca klasik jeni,a se shifni se ne cdo cikel zgjedhor vetem 30 apo 35 % dalen ne votime.as ju as partit tjera se keni legjitimitetin e popullit,per vec ne vitin 2002 ateher e keni patur ama sot se keni.... Rezila
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 06.11.2012, 15:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Opinioni ėshtė dėshmitar pėr primitivizmat dhe banditizmat politike qė po i bėn Ali Ahmeti dhe BDI ditėve tė fundit. Deklarata e tij se do t’ja jep dorėn Menduh Thaēit, nuk ėshtė dora e miqėsisė por dora e intrigave, dora e fajit qė kėrkon tė amnistohet pėr dėmet qė ia ka shkaktuar shqiptarėve prej kur ėshtė shfaq nė skenėn politike. Ėshtė dora e njėjtė nė mesin e duarve tė tjera tė deputetėve tė BDI-sė qė votoi pėr Nikolla Gruevskin, pėr Mostrėn, pėr rrahjet e nxėnėsve shqiptar, pėr vrasjet e tė rinjve shqiptar, pėr Shkupin 2014, pėr ligjin pėr Branitella. Prandaj deri nė ditėn kur Ali Ahmeti ėshtė nė prehrin e Gruevskit nuk do e ketė dorėn e Menduh Thaēit.

Sa i pėrket Kėrēovės nuk ka kurrfarė bashkėpunimi mes BDI-sė dhe PDSH-sė. Mbėshtetja qė ne ia japim kandidatit tė tyre ėshtė e detyruar, ne jemi tė detyruar pėr arsye se Ali Ahmeti nuk e don Kėrēovėn, por ai ėshtė nė kėrkim tė fajtorėve dhe tė alibisė pėr humbjen e Kėrēovės. Nuk do tė jetė fajtorė PDSH-ja me 200 votat e mjera qė i ka nė Kėrēovė e as diaspora shqiptare e cila sipas Ali Ahmetit s’qenka e interesuar tė vijė tė votojė. Fajtor do jetė Ali Ahmeti i cili 11 vjet ua fali Kėrēovėn maqedonasve dhe ua mundėsoi atyre tė kolonizojnė Kėrēovėn duke sjellė me qindra familje oficerėsh dhe nė kėtė mėnyrė prishi balancin etnik nė Kėrēovė.

Pėr PDSH-nė nuk ėshtė aspak e natyrshme tė bashkėpunojė me BDI-nė. PDSH-ja ėshtė mundėsia dhe shpresa e vetme e shqiptarėve pėr ta mundur BDI-nė dhe politikėn antishqiptare tė BDI-sė dhe njėherė e pėrgjithmonė shqiptarėve t’ju kthehet dinjiteti.

Nė pyetjen gazetareske se: A do tė merr pjesė PDSH-ja nė manifestimin e 25 Nėntorit, deputeti Sela u pėrgjigj:

-E para PDSH-ja nuk ka asnjė ftesė pėr tė marrė pjesė nė ndonjė manifestim qė do tė mbaheshka mė 25 nėntor.

-E dyta shqiptarėt duhet ta pyesin veten se ēfarė festojnė? Motoja e tyre “100 vite pavarėsi” nuk ėshtė gjė tjetėr por pranimi i realitetit tė hidhur pėr shqiptarėt e Maqedonisė tė cilėt jetojnė 100 vite pa Shqipėri.

-E treta, ėshtė po e njėjta parti dmth BDI-ja, qė feston tė kundėrtėn e shpalljes sė pavarėsisė sė Shqipėrisė, qė ėshtė beteja e Kumanovės beteja ku janė vrarė mbi dhjet mijė shqiptar. Kėto gjėja janė tė bajatshme qė nuk i gėlltit PDSH-ja. Nuk mund tė marrim pjesė nė tė njėjtat manifestime me BDI-nė. Mos harroni se para disa ditėve BDI-ja festoi betejėn e Kumanovės bashkė me Daēiqin e Nikoliqin.

Imagjinoni me paratė e shqiptarėve qė janė mbi 30 % nė Maqedoni festohet nė formė institucionale okupimi dhe masakrimi i ndaj shqiptarėve nė luftėn e parė Ballkanike. Ndėrsa pėr 28 Nėntorin qeveria, dmth BDI-ja, ndan 0 denarė pėr manifestim tė ditės kombėtare tė tyre. Kjo nuk quhet ndryshe por manifestim privat i BDI-sė.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.11.2012, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Stil UDBASHI.
hmm ceshtja kombetare ceshtja kombetaree hmm
te ishe AQ kombetar nuk do e shiteshe Kercoven 2009 dhe NUK do lejojshe gjera te kqija sic i dim krejt.
Prap u them MOS mendoni se TE GJITH ne HAM BARRR sic HANI JU.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 06.11.2012, 19:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010edhe bilbili i ktij ka xhet tluje teze me popullin!!!

kij menduh thacine ze te vogel edhe rufi osmanin , por popullin............
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 06.11.2012, 20:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (Zagor @ 06.11.2012, 13:00)
Alex LE TE FITOJ MA I MIRI POPULLI NUK GABON a e kupton a jo

populli nuk gabon !
ama mjerrimi e shtyn qe ta shes voten per 1000 denar
a fajtor kryesor per varferin ketu eshte DUI_ me VMRO-ne
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio