Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pėrderisa Ali Ahmeti ėshtė nė prehrin e Gruevskit
alb_te
Postuar nė: 06.11.2012, 15:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Pėrderisa Ali Ahmeti ėshtė nė prehrin e Gruevskit nuk ka dorėn e Menduh Thaēit ...


06.11.2012Opinioni ėshtė dėshmitar pėr primitivizmat dhe banditizmat politike qė po i bėn Ali Ahmeti dhe BDI ditėve tė fundit. Deklarata e tij se do t’ja jep dorėn Menduh Thaēit, nuk ėshtė dora e miqėsisė por dora e intrigave, dora e fajit qė kėrkon tė amnistohet pėr dėmet qė ia ka shkaktuar shqiptarėve prej kur ėshtė shfaq nė skenėn politike. Ėshtė dora e njėjtė nė mesin e duarve tė tjera tė deputetėve tė BDI-sė qė votoi pėr Nikolla Gruevskin, pėr Mostrėn, pėr rrahjet e nxėnėsve shqiptar, pėr vrasjet e tė rinjve shqiptar, pėr Shkupin 2014, pėr ligjin pėr Branitella. Prandaj deri nė ditėn kur Ali Ahmeti ėshtė nė prehrin e Gruevskit nuk do e ketė dorėn e Menduh Thaēit.

Sa i pėrket Kėrēovės nuk ka kurrfarė bashkėpunimi mes BDI-sė dhe PDSH-sė. Mbėshtetja qė ne ia japim kandidatit tė tyre ėshtė e detyruar, ne jemi tė detyruar pėr arsye se Ali Ahmeti nuk e don Kėrēovėn, por ai ėshtė nė kėrkim tė fajtorėve dhe tė alibisė pėr humbjen e Kėrēovės. Nuk do tė jetė fajtorė PDSH-ja me 200 votat e mjera qė i ka nė Kėrēovė e as diaspora shqiptare e cila sipas Ali Ahmetit s’qenka e interesuar tė vijė tė votojė. Fajtor do jetė Ali Ahmeti i cili 11 vjet ua fali Kėrēovėn maqedonasve dhe ua mundėsoi atyre tė kolonizojnė Kėrēovėn duke sjellė me qindra familje oficerėsh dhe nė kėtė mėnyrė prishi balancin etnik nė Kėrēovė.

Pėr PDSH-nė nuk ėshtė aspak e natyrshme tė bashkėpunojė me BDI-nė. PDSH-ja ėshtė mundėsia dhe shpresa e vetme e shqiptarėve pėr ta mundur BDI-nė dhe politikėn antishqiptare tė BDI-sė dhe njėherė e pėrgjithmonė shqiptarėve t’ju kthehet dinjiteti.

Nė pyetjen gazetareske se: A do tė merr pjesė PDSH-ja nė manifestimin e 25 Nėntorit, deputeti Sela u pėrgjigj:

-E para PDSH-ja nuk ka asnjė ftesė pėr tė marrė pjesė nė ndonjė manifestim qė do tė mbaheshka mė 25 nėntor.

-E dyta shqiptarėt duhet ta pyesin veten se ēfarė festojnė? Motoja e tyre “100 vite pavarėsi” nuk ėshtė gjė tjetėr por pranimi i realitetit tė hidhur pėr shqiptarėt e Maqedonisė tė cilėt jetojnė 100 vite pa Shqipėri.

-E treta, ėshtė po e njėjta parti dmth BDI-ja, qė feston tė kundėrtėn e shpalljes sė pavarėsisė sė Shqipėrisė, qė ėshtė beteja e Kumanovės beteja ku janė vrarė mbi dhjet mijė shqiptar. Kėto gjėja janė tė bajatshme qė nuk i gėlltit PDSH-ja. Nuk mund tė marrim pjesė nė tė njėjtat manifestime me BDI-nė. Mos harroni se para disa ditėve BDI-ja festoi betejėn e Kumanovės bashkė me Daēiqin e Nikoliqin.

Imagjinoni me paratė e shqiptarėve qė janė mbi 30 % nė Maqedoni festohet nė formė institucionale okupimi dhe masakrimi i ndaj shqiptarėve nė luftėn e parė Ballkanike. Ndėrsa pėr 28 Nėntorin qeveria, dmth BDI-ja, ndan 0 denarė pėr manifestim tė ditės kombėtare tė tyre. Kjo nuk quhet ndryshe por manifestim privat i BDI-sė.
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 06.11.2012, 15:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Fotografi e jashtme
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 06.11.2012, 15:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012hahah,ja cfar fjalori perdor PDSH edhe ate publikisht,atehere do ju pyes une,me fjalorin tuaj,e ju ishit ne preherin e VMRO-se me keq sepse ju morri si humbes te zgjedhjeve,e mandej u ulet ne preherin e Cervenkovskit e tash ne cilin preher do uleni?apo skeni se i keni provu krejt,hehehe.Cfar fjalori,cudi,kjo te le te nekuptosh se cfar parti joserioze jane,per kete shkak sdo mudn te fitoni asnjihere.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 06.11.2012, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 06.11.2012, 16:57)
hahah,ja cfar fjalori perdor PDSH edhe ate publikisht,atehere do ju pyes une,me fjalorin tuaj,e ju ishit ne preherin e VMRO-se me keq sepse ju morri si humbes te zgjedhjeve,e mandej u ulet ne preherin e Cervenkovskit e tash ne cilin preher do uleni?apo skeni se i keni provu krejt,hehehe.Cfar fjalori,cudi,kjo te le te nekuptosh se cfar parti joserioze jane,per kete shkak sdo mudn te fitoni asnjihere.

ne me Vmro-ne ishim partner ne qeveri !
kurse ju jeni sherbetor ne qeveri
ne ja bllokuam qeverin ju asnjeher sun e boni kete
ju jeni te shitur
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 07.11.2012, 11:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 06.11.2012, 14:10)
ne me Vmro-ne ishim partner ne qeveri !
kurse ju jeni sherbetor ne qeveri
ne ja bllokuam qeverin ju asnjeher sun e boni kete
ju jeni te shitur

Nuk ja vlen komenti per kete sepse edhe ti e ke dijte duke e shkrujt kete,po hajt do te pergjigjem:Ju dolet nga qeveria sepse hyret ashtu pa fituar,pa kushte,dhe deri sa ishit nuk bete asnje gje te mire pervec kasaphanes per shqiptaret ne zgjedhje dhe Brodecin.Nuk e bet ligjin e gjuhes(tash eshte be ne viset ku jane shqiptare mbi 20 perqind gjuha shqipe eshte zyrtare),ligjin e flamurit nuk e bet(tash ne viset ku jane shqiptaret mbi 20 perqind perdoret me ligj flamuri shqiptar edhe pse pak me dimensione me te vogla per 33 perqind por asnje komune nuk eshte saksionu se e ka te njejte me flamurin shteteror).
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 07.11.2012, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 07.11.2012, 12:51)
Nuk ja vlen komenti per kete sepse edhe ti e ke dijte duke e shkrujt kete,po hajt do te pergjigjem:Ju dolet nga qeveria sepse hyret ashtu pa fituar,pa kushte,dhe deri sa ishit nuk bete asnje gje te mire pervec kasaphanes per shqiptaret ne zgjedhje dhe Brodecin.Nuk e bet ligjin e gjuhes(tash eshte be ne viset ku jane shqiptare mbi 20 perqind gjuha shqipe eshte zyrtare),ligjin e flamurit nuk e bet(tash ne viset ku jane shqiptaret mbi 20 perqind perdoret me ligj flamuri shqiptar edhe pse pak me dimensione me te vogla per 33 perqind por asnje komune nuk eshte saksionu se e ka te njejte me flamurin shteteror).

me vjen gjunah per ty !
djali i ri pa mend hic !
shum DUIST kapen per kete se dikush ka hy pa fitu ne qeveri !
FYROM-i nuk eshte i ndare ne 2 pjes shqiptare dhe maqedone qe te thuash se dikush ka hy ne qveri pa fituar

me ligj kerkohet prej mandatarit qe te siguroje shumicen parlamentare pa marr parasysh se kend e mer ne qeveri ,per te formuar qeverin

edhe ju sugjeroj lexoni pak ,se mbare eshte se ju kan shty ne pune si admnistrator .
per 12.000 denare jeni QORRUAR DHE piknisjen e dialogut e filloni nga interesi juaj personal

per deshtimet e DUIT dhe ali ahmetit folin njerez te mencur jo une
por per te kuptuar kete duhet te jesh neutral dhe realisht !
a per fat te keq te ne shqiptaret asgje nuk ben ne qoftse nuk ke interes !
ine asnjeher nuk kam thene se dikush eshte i pagabueshem,por gabimet te jen minimale
e jo TRASHANIKE si te DUIT,gruevski para sysh te ben terorist me ligjin e ,,branitellave,,keta heshtin
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 07.11.2012, 15:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 07.11.2012, 08:34)
me vjen gjunah per ty !
djali i ri pa mend hic !
shum DUIST kapen per kete se dikush ka hy pa fitu ne qeveri !
FYROM-i nuk eshte i ndare ne 2 pjes shqiptare dhe maqedone qe te thuash se dikush ka hy ne qveri pa fituar

me ligj kerkohet prej mandatarit qe te siguroje shumicen parlamentare pa marr parasysh se kend e mer ne qeveri ,per te formuar qeverin

edhe ju sugjeroj lexoni pak ,se mbare eshte se ju kan shty ne pune si admnistrator .
per 12.000 denare jeni QORRUAR DHE piknisjen e dialogut e filloni nga interesi juaj personal

per deshtimet e DUIT dhe ali ahmetit folin njerez te mencur jo une
por per te kuptuar kete duhet te jesh neutral dhe realisht !
a per fat te keq te ne shqiptaret asgje nuk ben ne qoftse nuk ke interes !
ine asnjeher nuk kam thene se dikush eshte i pagabueshem,por gabimet te jen minimale
e jo TRASHANIKE si te DUIT,gruevski para sysh te ben terorist me ligjin e ,,branitellave,,keta heshtin

sipas logjikes tende ne shqiptaret kot votojme,dmth kush fiton te maqedont e merr cilen parti te doje shqiptare ,dmth cilsa parti eshte me e dashur per maqedont,apo?O zotni duhet ta merr ne qeveri ate parti qe e ka legjitimitetin e popullit shqiptar,partine qe fiton te ne sic behet te kampusi i tyre,kush fiton formon qeverine,kjo qe thua ti per ne katastrof do behej,cila parti ligavitet mbas shkaut ate do e marrin(sic e morren PDSH dy here),hehehe,perdore logjiken dhe mos fol brockulla.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 07.11.2012, 22:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 07.11.2012, 16:06)
sipas logjikes tende ne shqiptaret kot votojme,dmth kush fiton te maqedont e merr cilen parti te doje shqiptare ,dmth cilsa parti eshte me e dashur per maqedont,apo?O zotni duhet ta merr ne qeveri ate parti qe e ka legjitimitetin e popullit shqiptar,partine qe fiton te ne sic behet te kampusi i tyre,kush fiton formon qeverine,kjo qe thua ti per ne katastrof do behej,cila parti ligavitet mbas shkaut ate do e marrin(sic e morren PDSH dy here),hehehe,perdore logjiken dhe mos fol brockulla.

a ende katastrof me te madhe kerkon ?
e ti nese nuk e di kushtetuten e FYROm-it kot me debatu
mandatarit i kerkohet te formoj koalicion me shumice absolute per te formuar qeverine !
me cka e konsideron ti DUIN si parti shqiptare ?
kur vet kryetari i saj thot se eshte parti qytetare

deputeti rafid muminovic shqiptar eshte ? sipas teje ?
zhaklina ilievska ?
kole diamanti ?
nijazi limanovski ?antishqiptari me i madh
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 08.11.2012, 09:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 07.11.2012, 16:45)
a ende katastrof me te madhe kerkon ?
e ti nese nuk e di kushtetuten e FYROm-it kot me debatu
mandatarit i kerkohet te formoj koalicion me shumice absolute per te formuar qeverine !
me cka e konsideron ti DUIN si parti shqiptare ?
kur vet kryetari i saj thot se eshte parti qytetare

deputeti rafid muminovic shqiptar eshte ? sipas teje ?
zhaklina ilievska ?
kole diamanti ?
nijazi limanovski ?antishqiptari me i madh

hahha,jaj ja paske fut me llaptishkllupti,Nijazi Limanovskin si ja mveshe BDI-se,hahah,keni dal prej normales me.Me e shiqu ashtu ju Spasicin e keni,e keni Pavllevskin(avokatin qe ka djeg shqiptaret ne te kaluaren),e keni partner strategjik VMRO-ne,
PM
Top
ILLYRIAN
Postuar nė: 16.11.2012, 17:32
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 23994
Bashkangjitur: 15.12.2009Hajdee...nuk du me fol per BDI-ne. Ama kta te PDSH-se kur mundohen tu japin mend a nuk e shikojn veten se shetiten nga preheri ne preher!

Ti cka thua se ska lidhje cila parti fiton, ti atehere e shkel voten shqiptare. PDSH qe nga formimi asnjehere nuk ka fituar ne zgjedhje parlamentare, cdohere kane qene humbes edhe 2 here kane qene ne qeveri dhe kane luajtur sipas rregullave te VMRO-se.

Turpi me i madh cka eshte! Beri koalicion me RDK-ne dhe shume shpejt e prishi. PSE? Sepse Rufi Osmani u takua me Zaevin. Ok themi se kishte te drejte Menduh Thaci!
Por per IRONI...vete Thaci i cili u nda me partnerin shqiptar per shkak te takimit te tij me anetarin e LSDM-se, ai shkoi e beri mareveshje me LSDM-ne, shtrenguan duart dhe i premtuan besnikeri njeri tjetrit. Pastaj u nda edhe nga Brankoja e u mundua qe te nxjerre dicka nga BDI-ja se ata ti ndihmojne qe ne Kercove te zgjidhet kryetari i komunes nga BDI e ne Struge BDI te ndihmoje PDSH-ne!

Eshte turp qe te akuzoni dike tjeter per dicka qe ju e keni bere edhe me zi! TURP me te vertete!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 16.11.2012, 22:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (ILLYRIAN @ 16.11.2012, 18:32)
Hajdee...nuk du me fol per BDI-ne. Ama kta te PDSH-se kur mundohen tu japin mend a nuk e shikojn veten se shetiten nga preheri ne preher!

Ti cka thua se ska lidhje cila parti fiton, ti atehere e shkel voten shqiptare. PDSH qe nga formimi asnjehere nuk ka fituar ne zgjedhje parlamentare, cdohere kane qene humbes edhe 2 here kane qene ne qeveri dhe kane luajtur sipas rregullave te VMRO-se.

Turpi me i madh cka eshte! Beri koalicion me RDK-ne dhe shume shpejt e prishi. PSE? Sepse Rufi Osmani u takua me Zaevin. Ok themi se kishte te drejte Menduh Thaci!
Por per IRONI...vete Thaci i cili u nda me partnerin shqiptar per shkak te takimit te tij me anetarin e LSDM-se, ai shkoi e beri mareveshje me LSDM-ne, shtrenguan duart dhe i premtuan besnikeri njeri tjetrit. Pastaj u nda edhe nga Brankoja e u mundua qe te nxjerre dicka nga BDI-ja se ata ti ndihmojne qe ne Kercove te zgjidhet kryetari i komunes nga BDI e ne Struge BDI te ndihmoje PDSH-ne!

Eshte turp qe te akuzoni dike tjeter per dicka qe ju e keni bere edhe me zi! TURP me te vertete!

eh SHIPTARHANE E BIR !
HIP se Te VRAVa zdrip se tvrava !
kur beri koalicion me LSDM-ne rotullojshi KEPA
tash kur e prishi koalicionin pse e prishi

PM
Top
ILLYRIAN
Postuar nė: 17.11.2012, 00:11
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 23994
Bashkangjitur: 15.12.2009 Citim (ylly007 @ 16.11.2012, 23:06)
eh SHIPTARHANE E BIR !
HIP se Te VRAVa zdrip se tvrava !
kur beri koalicion me LSDM-ne rotullojshi KEPA
tash kur e prishi koalicionin pse e prishi

Jo kasaphane ma mir ishte kur bonte a!

Si ta humbish virgjerine njehere, pastaj ben operacione plastike sa te duash por nuk eshte e njejta ;)
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 17.11.2012, 00:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010Perderisa shqiptaret niher per niher jan tu u henger si maca me qenin neve kot mundohemi ketu ti plasim gishtat edhe dhembet!

perderisa nuk shofim 1 qellim te partit tona kot mbajtena ne populli i shkret qe e ham nga keto parti qe para syve shohin pushtet fitim pa kufi etj etj!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 17.11.2012, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (ILLYRIAN @ 17.11.2012, 01:11)
Jo kasaphane ma mir ishte kur bonte a!

Si ta humbish virgjerine njehere, pastaj ben operacione plastike sa te duash por nuk eshte e njejta ;)

kasaphane bente VMRO-ja !
me te cilen sot jan ne NIQAH(kuror) DUISTEt te cilet jan te vetmit ne PLANETE qe bene lufte per te drejta(personale) se nuk kishin ndryshe si te vijn nga diaspora

fundja mbajeni kete ,,clirimtarin,, i cili na ka pru ne kete gjendje te mjerueshme

shum mir e dini se sa likuidime jan bere qe kur ka ardh ky ,,patrioti,, Ali
por realiteti eshte ky
PM
Top
ILLYRIAN
Postuar nė: 17.11.2012, 22:21
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 23994
Bashkangjitur: 15.12.2009 Citim (ylly007 @ 17.11.2012, 14:21)
kasaphane bente VMRO-ja !
me te cilen sot jan ne NIQAH(kuror) DUISTEt te cilet jan te vetmit ne PLANETE qe bene lufte per te drejta(personale) se nuk kishin ndryshe si te vijn nga diaspora

fundja mbajeni kete ,,clirimtarin,, i cili na ka pru ne kete gjendje te mjerueshme

shum mir e dini se sa likuidime jan bere qe kur ka ardh ky ,,patrioti,, Ali
por realiteti eshte ky

Une sa e di Menduh Thaci tha se do te behet kasaphane ;)
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio