Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pėrderisa Ali Ahmeti ėshtė nė prehrin e Gruevskit
Pinnes
Postuar nė: 17.11.2012, 22:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012Zot , kuptonja bre shqiptar hone , Al AHmeti edhe Menduh Thaqi te dyt te pa shkollum , tdyt komunist tvjeter, tdyt e kan shkateru kombin , haroni me , pse smundet ti haroni , a jav keni dhan virgjinitetin qe vu djegin kaq shum kto 2 , edhe e dini se asgje skan punu per komb edhe i mbroni.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 17.11.2012, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (ILLYRIAN @ 17.11.2012, 23:21)
Une sa e di Menduh Thaci tha se do te behet kasaphane ;)

dikush ,sic eshte ALI BDI-ja organizoi konflikt ne 2001-shin kinse per teritore !
ku perfundoj ?
dhe cka fituan shqiptaret ?
likuidime, anashkalime,nencmime,rraste te montuara e prap i votoni
turpi nuk ka brina
PM
Top
ILLYRIAN
Postuar nė: 18.11.2012, 00:40
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 23994
Bashkangjitur: 15.12.2009 Citim (ylly007 @ 18.11.2012, 00:07)
dikush ,sic eshte ALI BDI-ja organizoi konflikt ne 2001-shin kinse per teritore !
ku perfundoj ?
dhe cka fituan shqiptaret ?
likuidime, anashkalime,nencmime,rraste te montuara e prap i votoni
turpi nuk ka brina

Off bree gomari i thot lepurit i ke veshet e gjata!

Fituam universitetin qe eshte shume e rendsishme, tash nuk mund te te burgosin per flamurin kombetar ;)
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 18.11.2012, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (ILLYRIAN @ 18.11.2012, 01:40)
Off bree gomari i thot lepurit i ke veshet e gjata!

Fituam universitetin qe eshte shume e rendsishme, tash nuk mund te te burgosin per flamurin kombetar ;)

veshet dihet kush i ka te gjat,ai qe ja terheq gruevski !
kur jemi te universiteti ,tjeterkush i ka vu themelet e tij ne 1994-en !
ku ishte ateher ALI shizofreni ?
themeluesit te ketij universiteti FADIL SULEJMAIT DUISTET ja kan ndalu hyrjen ,tash nuk te burgosin per flamur por per raste te montuara
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 19.11.2012, 13:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 18.11.2012, 12:20)
veshet dihet kush i ka te gjat,ai qe ja terheq gruevski !
kur jemi te universiteti ,tjeterkush i ka vu themelet e tij ne 1994-en !
ku ishte ateher ALI shizofreni ?
themeluesit te ketij universiteti FADIL SULEJMAIT DUISTET ja kan ndalu hyrjen ,tash nuk te burgosin per flamur por per raste te montuara

Shume shpif ti,Fadil Sulejmani eshte ne pune ne Ut,bile dhe nje dite ishte ne vizite te rektori ri e don linkun ,ja lexoj se ketu ka qene dhe bindu se je rrenavec :Me fillimin e vitit te ri akademik 2012/2013, ish Rektorėt e Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Prof. dr. Fadil Sulejmani dhe Prof. dr. Nexhbedin Beadini, sot realizuan njė takim pune me Rektorin aktual tė USHT-sė, Prof. dr. Vullnet Ameti.

Nė kėtė takim u bisedua pėr fillimin e vitit tė ri akademik 2012/2013 dhe rrjedhėn pozitive tė veprimtarisė mėsimore-shkencore tė kėtij institucioni tė arsimit tė lartė nė gjuhėn shqipe.

Ish rektorėt, Prof. dr. Fadil Sulejmani dhe Prof. dr. Nexhbedin Beadini e vlerėsuan lartė punėn e udhėheqėsisė sė Universitetit dhe pėrgatitjet e ndėrmarra pėr fillimin e mbarė tė vitit tė ri akademik.

“Kontributi Juaj pėr themelimin e Universitetit tė Tetovės, vendosmėria juaj pėr ta shtyrė pėrpara arsimimin sipėror nė gjuhėn shqipe, si dhe angazhimi profesional nė vazhdimėsi pėr kėtė vatėr tė dijes mbetėn tė paharruara dhe udhėrrėfyes pėr ne drejtuesit, pedagogėt dhe studentėt e USHT-sė”, theksoi rektori, Prof. dr.Vullnet Ameti, i cili po ashtu i njohu pėr zhvillimet aktuale nė Universitetet, procesin e regjistrimit tė studentėve tė rinj, realizimin e disa konferencave shkencore, si pėr mbajtjen e Seminarit VI Ndėrkombėtar tė Albanologjisė, i cili do t’i fillojė punimet mė 20 shtator 2012, nė tė cilin pritet tė marinė pjesė studiuesit mė nė zė tė gjuhėsisė, letėrsisė, historisė dhe etnokulturės.


Rektorėt Sulejmani dhe Beadini shprehėn mbėshtetjen dhe gatishmėrinė e tyre pėr udhėheqėsinė e universitetit, sikundėr e inkurajuan pėr tė vijuar pėrkushtimin profesionist nė pėrmbushjen e objektivave nė fushėn e arsimimit tė mijėra tė rinjve nga vendi dhe mė gjerė.

Qė nga themelimi, ky universitet ka pėrjetuar situata dhe ėshtė pėrballuar me sfida tė mėdha, mirėpo vendosmėria pėr ta ngritur kėtė tempull diturie ngadhėnjyen mbi tė gjitha pėr tė arritur deri nė ditėt e sotme, kur ky institucion ėshtė shndėrruar nė qendrėn mė tė rėndėsishme universitare nė vend dhe mė gjerė, deklaruan nė pėrmbyllje tė takimit ish rektorėt.

Ky takim u zhvillua nė atmosferė tė ngrohtė dhe miqėsore, ndėrsa takime tė ngjashme me ish rektorėt tjerė tė USHT-sė pritet tė realizohen nė tė ardhmen
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 19.11.2012, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 19.11.2012, 14:19)
Shume shpif ti,Fadil Sulejmani eshte ne pune ne Ut,bile dhe nje dite ishte ne vizite te rektori ri e don linkun ,ja lexoj se ketu ka qene dhe bindu se je rrenavec :
shko bre lyje bethen me pomade !
une jam i lire foli lire !
a ti qe per hater te 12.000 denarve fle para tastatures dhe mundohesh te mbojsh nje grup (DUI_n) hajdutesh
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio