Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ekspozohen nė Tiranė armėt e Skėnderbeut
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 10:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Mė nė fund nga dita e sotme qytetarėt shqiptarė do tė mund tė shohin armėt e Skėnderbeut, tė ekspozuara nė ambientet e Muzeut Historik Kombėtar. Nė njė ceremoni tė veēantė pėr kėtė rast kanė marrė pjesė edhe ministri i Jashtėm dhe ajo e Kulturės nė Austri.

Armėt do tė qėndrojnė vetėm dy muaj nė Shqipėri dhe do tė dėrgohen sėrish nė Vjenė.

Meqė pėr kėtė 100- vjetor kryeministri Sali Berisha nuk mbajti asnjė premtim tjetėr, ai e quajti ardhjen e kėtyre armėve si dekoratėn mė tė bukur.

“Ardhja e armėve tė Skėnderbeut nė kėtė 100 vjetor tė pavarėsisė ėshtė dekorata mė e bukur e kėtij 100 vjetori. Ėshtė njė rast pėr mua tė shpreh mirėnjohjen e thellė kombit austriak, qeverisė austriake. Pėr shqiptarėt mbetet gjithmonė e paharruar vepra e ministrit tė Jashtėm tė perandorisė austro-hungareze Berthold, i cili do tė bėhej promotor kryesor qė do tė inkurajonte themeluesin e pavarėsisė sė vendit tonė. do ta mbėshteste atė nė njė takim qė zhvilloi me tė nė Budapest, nė kėshtjellėn e kontit Hadik. Ai do t’i garantonte atij se Austro-Hungaria do tė mbėshteste plotėsisht pavarėsinė e Shqipėrisė. Qeveria e Madhėrisė sė Tij do t’i krijonte Ismail Qemalit dhe Luigj Gurakuqit, nė atė udhėtim profetik, tė gjitha kushtet pėr tė zbarkuar nė Durrės dhe pėr tė vazhduar rrugėn pėr tė shpallur pavarėsinė nė Vlorė,” tha Berisha.http://www.youtube.com/watch?v=-8mFcJ5CQUE&feature=player_embedded
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 10:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012
http://www.youtube.com/watch?v=-8mFcJ5CQUE...player_embedded
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 23.11.2012, 13:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012A si paskan cu ne Serbi a heheh , sa te mjere jan do shqiptaro foles , mendojn se historien e Botes do ta ndryshojne se ashtu duan ekstremistet qe punojn per interesat ruso-sllave.

Ta shohin harmonin nderfetare shqiptare qe smunden ta prishn asnjeher ne jete , musliman ,katolik e ortodoks do tfestojn bashk edhe do ta vizitojne ekspoziten e armeve te tmadhit Skenderbe.
PM
Top
JRAM
Postuar nė: 24.11.2012, 08:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 27589
Bashkangjitur: 13.11.2012Interesant... cdo here kam ndegjuar nga patriotet me bateria se shpata e Skenderbeut ka qene e rende dikund afer 50 kg ,sikur qe shoh tek kjo video nuk mu duk ashtu . Edhe shqiptaret sa shpejt i hame foret ,njejte si keksa
PM
Top
watcher
Postuar nė: 24.11.2012, 09:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 86
Antari Nr: 27594
Bashkangjitur: 19.11.2012 Citim (JRAM @ 24.11.2012, 02:57)
Interesant... cdo here kam ndegjuar nga patriotet me bateria se shpata e Skenderbeut ka qene e rende dikund afer 50 kg ,sikur qe shoh tek kjo video nuk mu duk ashtu . Edhe shqiptaret sa shpejt i hame foret ,njejte si keksa

5 ,15 50 ska rendesi ,kryesorja se ju ka q* robt turkve .
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio