Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndahen 22 vendime pune pėr profesorė dhe arsimtarė
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 10:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Tė enjten, Komuna e Tetovės, me rastin e 22 nėntorit- Ditės sė Alfabetit ka ndarė edhe 22 aktvendime tjera pune pėr profesorė tė shkollave tė mesme dhe arsimtarė tė shkollave fillore.

“Avancimi i sistemit arsimor, i tė gjitha komponentėve tė tij, mundėson qė tė jemi mė afėr vlerave qė shėnojnė progres dhe mbarėsi pėr tė gjithė ne. Pikėrisht nė kėtė frymė, ne sot ndajmė 22 aktvendime pune pėr profesionin e shenjtė tė arsimtarit. Ndjehem i kėnaqur qė kemi zgjedhur problemin e punėsimit edhe pėr 22 profesorė dhe arsimtarė. Jemi tė sigurt se aktvendimet e punės do tė jenė njė motivim shtesė pėr tė punuar me pėrkushtim pėr arsimimin sa mė cilėsor tė gjeneratave tė reja”, tha kryetari i komunės sė Tetovės, Prof.Dr. Sadi Bexheti.
Gjatė tėrė kohės, tha kryetari Bexheti, Komuna e Tetovės i ka kushtuar njė kujdes tė veēantė arsimit si njė ndėr shtyllat kryesore pėr progres tė gjithėmbarshėm.

“Pėrmirėsimi i kushteve dhe investimet tjera kapitale nė tė gjitha shkollat fillore dhe tė mesme tė komunės kanė qenė dhe mbeten prioritet kryesor i yni”, tha ai.

Sipas tij, komuna mbetet e pėrcaktuar qė zhvillimit tė arsimit t’ia pėrkushtojė tė gjitha energjitė, sepse njė arsimim cilėsor nėnkupton zhvillim tė shėndosh dhe normal pėr njė shoqėri.


Data e publikimit 23.11.2012
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 11:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Vendimet i jep Ministria e Arsimit,pasi qeveria qe eshte BDI pjese e saj,e beri ligjin qe me dy vjet pervoje pune mund te marrin vendim profesoret.Sadi Bexheti ne kete rast vetem se i ka shperndare vendimet e qeverise.
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 11:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:24
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 11:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (alb_te @ 23.11.2012, 05:04)
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/69025_1414085199649_1705384_n.jpg

Po hajt trego se kush i jep vendimet,komuna sjep vendime per arsimtare,i jep ministria e arsimit,pyet ke te dush, se ti ske njohuri per asgje,pyetma shpejt.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:25
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 11:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012_____________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:25
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 11:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (alb_te @ 23.11.2012, 05:13)
_____________

heheh,po fol be trego kush i jep vendimet,e di se ske pergjigje,sepse e din se ministria e arsimit e ske pergjigje e sdin si ti ikesh ksaj,e fol fjale tjera,hajt ce trego kush jep vendime,hajt bre

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:26
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 11:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012_____________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:26
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 11:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (alb_te @ 23.11.2012, 05:17)
_____________

Po mos shaj jep pergjigje kush jep vendime,tash skam faj une se ti rren,mendon se i rrren femijet e muhalles,vendimet i jep ministria e jo komuna,hajt demantom,e mos shaj

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:26
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 11:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012_____________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:26
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 11:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012_____________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 23.11.2012, 12:27
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 23.11.2012, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Ju dy,vecanerisht ti alb-te,se di kush te ka mesuar kshtu te shprehesh.mos u ben pis te shajsh po fol si duhet.stafiiiii,pse e lejoni ket djal ne cdo postim shahet.largojenja prej ketu,se ka vendin ktu ky me ket fjalor te pist
PM
Top
medi
Postuar nė: 23.11.2012, 16:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 270
Antari Nr: 6633
Bashkangjitur: 29.03.2007 Citim (trimi.80 @ 23.11.2012, 12:02)
Vendimet i jep Ministria e Arsimit,pasi qeveria qe eshte BDI pjese e saj,e beri ligjin qe me dy vjet pervoje pune mund te marrin vendim profesoret.Sadi Bexheti ne kete rast vetem se i ka shperndare vendimet e qeverise.

z. ligji eshte 5 vjet ...
nese eshte ligji 2 citoe prej origjinalit ... flm per mirekuptim.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio