Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> hajj BDI nale kot pune tash??
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 11:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012'Inat fėmijėsh', maqedonasit pėrgatisin flamurin gjigand ....................Rastėsi apo reagim ndaj mbėshtjelljes kuqezi tė qyteteve tė tėra ku jetojnė shqiptarėt? Mediat maqedonase kanė informuar se nė vendkalimin kufitar me Bullgarinė Deve Bair, do tė ngrihet flamuri maqedonas nė shtizėn mė tė lartė nė Ballkan.Sipas sė pėrditshmes "Vest", shtylla prej konstruksionit tė ēeliktė, do tė jetė e lartė 60 metra dhe ėshtė donacion i kompanisė e cila i ka prodhuar tė gjitha shtizat e tjera nė kuadėr tė projektit "Shkupi 2014", citon Zhurnal.

Shtiza e re do tė zėvendėsojė atė tė vjetrėn me lartėsi prej 30 metra qė rri dhjetėra metra larg nga flamuri bullgar, i cili valėvitet nė lartėsi prej 45 metrave.

Ndonėse mediat maqedonase, vendosjen e flamurit mė tė lartė e shohin nė kontekst tė raporteve me Bullgarinė me vetė faktin se ai vihet nė kufirin me kėtė fqinj lindor, tajmingu i tij rastis me kohėn e kremtimeve tė Njėqindvjetorit tė Pavarėsisė sė Shtetit Shqiptar dhe tė Flamurit Kombėtar.

Lajmi i tillė vjen pas "sulmeve", nė dukje tė koordinuara, tė opinionit maqedonas ndaj vendosjes sė flamurit shqiptar nė Greshnicė tė Zajazit dhe tė shumė tė tjerėve me pėrmasa gjigante nė vendbanimet ku jetojnė shqiptarėt nė Maqedoni.
PM
Top
Ebubekėr
Postuar nė: 23.11.2012, 11:24
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 35
Antari Nr: 27455
Bashkangjitur: 31.07.2012-Sa teme pa lidhje kjo smile5u87yu45y.gif
-Ēka na intereson ne se qfare flamuri vendosin maqedonet me bulgari phhhhihii. pse a flamurin ne vogel maqedon e keni ne mes te Tetoves a?

-Pastaj u arrestun dy te ri tuj vizatu grafite patriotike ne Tetove e nuk banet asgje.
Une nuk jame BDI edhe kta e kan ba M..por sa i perket me akuzu pershtatja pak akuzen.

PMUsers Website
Top
Pinnes
Postuar nė: 23.11.2012, 13:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (Ebubekėr @ 23.11.2012, 05:24)

Une nuk jame BDI edhe kta e kan ba M..por sa i perket me akuzu pershtatja pak akuzen.

Po duhet ta shohin kto te Bdi-se inatin e shkijeve ndaj shqiptareve ,
se kto jan ato qe promovojne bashkim - vllazrimin ,
Ali Ahmeti e tha me gojen e vet ,para kamerave , atdheu im tha eshte Maqedonia ,edhe se ndron me asgje , burri dhejt .

Shkijet po paten mundesin ne han mishin me pirun e thik per se gjalli aq inat sa na kan , e kto tonit va mbajn ...... politiken .
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 13:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (Pinnes @ 23.11.2012, 07:27)
Po duhet ta shohin kto te Bdi-se inatin e shkijeve ndaj shqiptareve ,
se kto jan ato qe promovojne bashkim - vllazrimin ,
Ali Ahmeti e tha me gojen e vet ,para kamerave , atdheu im tha eshte Maqedonia ,edhe se ndron me asgje , burri dhejt .

Shkijet po paten mundesin ne han mishin me pirun e thik per se gjalli aq inat sa na kan , e kto tonit va mbajn ...... politiken .

Po pse ku ke lind ti,normal se Maqedonia eshte shtet i yne,apo si thuash ti te themi seshte i yni edhe t'ua leme shkijeve,jaja cfar logjike keni.
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 23.11.2012, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Trimi80....po po ne ktu kemi lindur,maqedonia eshte shteti yne ama cdo qeveri edhe qeveria aktuale(vmro-BDI),per maqedont eshte nėnė e per ne shqiptaret eshte njerk.po ho be vllaj pse se pranon se dobesira jemi kshtu toptan si popull po na tregon se mos jau lam maqedonin shkijeve.regullonja himnin,stemen shteterore,flamurin shteteror qe te ken elemente shqiptare e ateher ka logjik ta duam ket shtet ama kshtu si qe jemi popull privat ktu hajt na e trego formulen ti se si ta duam ket shtet fashist.
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 23.11.2012, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (trimi.80 @ 23.11.2012, 07:57)
Po pse ku ke lind ti,normal se Maqedonia eshte shtet i yne,apo si thuash ti te themi seshte i yni edhe t'ua leme shkijeve,jaja cfar logjike keni.

Shqiptaret kan qene ktu edhe para se te quet ky vend Maqedoni ,
Atdheu im eshte Shqiperia ndersa jam i okupuar nga sllavet edhe nga nje shtet i shpikur Maqedonia ,
shteti Maqedonise u shpik nga Jugosllavet me qellim qe te uzurpojne pjes te Shqiperise , Bulgarise dhe Greqise

Po normal ty historine ta meson moleri edhe shizofreni i Zvicres, ske si ti dish kto gjera.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 14:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (Pinnes @ 23.11.2012, 08:11)
Shqiptaret kan qene  ktu  edhe para se te quet ky vend Maqedoni ,
Atdheu im eshte Shqiperia ndersa jam i okupuar nga  sllavet  edhe nga nje  shtet  i shpikur Maqedonia ,
shteti Maqedonise u shpik  nga Jugosllavet me qellim qe te  uzurpojne pjes  te Shqiperise , Bulgarise dhe Greqise

Po normal ty historine ta meson  moleri edhe shizofreni i Zvicres,  ske si  ti dish kto gjera.

ti qe mqenke kaq patriot,na trego ne cilen lufte ke marre pjese(se besoj se te asnjera),momentalisht ky vend quhet keshtu dhe ne duhet ti dalim zot e jo t'ua leme sllaveve.Ne nese themi se seshte atdheu yne ne e leme te kuptohet se sjemi autokton ketu,po logjika e dobet e juaja i ka fajet.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 23.11.2012, 14:18
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 14:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012trimi.80 kalzo drit vla ka sa her ne dit ja cojshe guren gruevskit ene Alis te marish vendim..
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 23.11.2012, 14:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (alb_te @ 23.11.2012, 08:21)
trimi.80 kalzo drit vla ka sa her ne dit ja cojshe guren gruevskit ene Alis te marish vendim..

Pse taj a ja ke cu Sadis xhi tbeni jurist ne komune
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 23.11.2012, 14:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (trimi.80 @ 23.11.2012, 08:17)
ti qe mqenke kaq patriot,na trego ne cilen lufte ke marre pjese(se besoj se te asnjera),momentalisht ky vend quhet keshtu dhe ne duhet ti dalim zot e jo t'ua leme sllaveve.Ne nese themi se seshte atdheu yne ne e leme te kuptohet se sjemi autokton ketu,po logjika e dobet e juaja i ka fajet.

debilizmi ska kufije , ta njohish historine dmth tjesh patriot ,
a nese don ta dish nsa luftera kam mar pjese ec live tkalzoj ok , shkrum pv nese je i interesum edhe e lam ni takim ,

Edhe ske si tjua japish shkijeve Maqedonin se e atyre eshte ,por puna eshte se asgje sbeni per ta ritkhye , gjitha ligjet ja votoni Gruevskit , policet sllav shkojn flejn nkauc n3 tnates edhe kerkojn kafe nga grate shqiptare , e ju vetem i trashni qafat , i kuptoj ato debilat , patronet tu tcilet ja kan shit shpirtin dreqit per para ,por ty stte kuptoj me ato 300 evra rrog si mund ta shesish prapanicen kshu , laper

ne histori na mesoni femijet se shqiptaet kan zbrit nga malet edhe tregon ktu patriotizem tet zo tet reh nrryp tlaget ,fmi i keq
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 23.11.2012, 17:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (Pinnes @ 23.11.2012, 15:32)

ne  histori na mesoni  femijet  se  shqiptaet kan zbrit nga malet  edhe  tregon ktu  patriotizem  tet zo  tet reh  nrryp tlaget ,fmi i keq

pak e ka ky tip RRIPIN e laget !
ki i shkreti nuk e di se edhe SHKUPI ka qene i SHQIPERISE !
bile ne SHKUP esht dash te shpallet PAVARSIA e SHQIPERISE ,por nga arsye te panjohura eshte transferu ne VLORE !
kete e thote historia e vertet
a ti ,,trimi.80 ,,nese ibeson ALI Shizofrenit tend qe thot se Goce Dellcevi paska mbajt plis te bardh
e keni shum gabim

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ylly007 nė 23.11.2012, 17:06
PM
Top
Kacurelja
Postuar nė: 23.11.2012, 23:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008 Citim (Pinnes @ 23.11.2012, 14:27)
Po duhet ta shohin kto te Bdi-se inatin e shkijeve ndaj shqiptareve ,
se kto jan ato qe promovojne bashkim - vllazrimin ,
Ali Ahmeti e tha me gojen e vet ,para kamerave , atdheu im tha eshte Maqedonia ,edhe se ndron me asgje , burri dhejt .

Shkijet po paten mundesin ne han mishin me pirun e thik per se gjalli aq inat sa na kan , e kto tonit va mbajn ...... politiken .

Po inat dihet se kane, pse ti deshte me te vertet me u desht maqedont dhe shqiptaret?
Ajo kurre nuk behet, por te pakten te mundohemi te bashkjetojme (pamvarsisht cfar partie jemi) deri sa te kemi nje shtet tonin..(shpresojme) smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
Pinnes
Postuar nė: 24.11.2012, 08:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 371
Antari Nr: 27526
Bashkangjitur: 26.09.2012 Citim (Kacurelja @ 23.11.2012, 17:45)
Po inat dihet se kane, pse ti deshte me te vertet me u desht maqedont dhe shqiptaret?
Ajo kurre nuk behet, por te pakten te mundohemi te bashkjetojme (pamvarsisht cfar partie jemi) deri sa te kemi nje shtet tonin..(shpresojme) smil3dbd4d6422f04.gif

piffff, po moj , vetem ne te mundoemi te bashkjetojm , ato ani se na rehin e na malltretojne grate na burgosin , ani se sduan ato te bashkjetojne ,
ishalla kshu si ti smendojn pjesa me e madhe e burrave se na ka ngrene dreqi pastaj.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio