Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hapet turneu “Kupa e Flamurit”
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 12:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Tė enjten nė sallėn e sporteve tė shkollės sė mesme tė mjekėsisė, ndėrmjet dy ndeshjeve tė ditės sė parė, ėshtė bėrė hapja solemne e turneut tė volejbollit “Kupa e Flamurit”, nė tė cilin marrin pjesė ekipet e volejbollit, “Shkėndija” nga Tetova, “Liria” nga Zherovjani, “Elbasani” nga Shqipėria dhe “Theranda” nga Kosova.
“Turneu i volejbollit “Kupa e Flamurit” bashkon nė njė frymė sportive ekipet shqiptare dhe shpėrndanė mesazhin e bashkėpunimit dhe tė fuqizimit tė sportit shqiptar, si njė aspekt tepėr i rėndėsishėm i bashkėpunimeve tjera tė shumta tė hapėsirave tona”, tha kryetari i komunės sė Tetovės, Prof.Dr. Sadi Bexheti, gjatė hapjes sė turneut.
Sipas tij, turneu “Kupa e Flamurit”, nė formėn mė tė mirė shėnon 100 vjetorin e pavarėsisė duke hapur rrugėn e njohjes, tė kultivimit dhe tė komunikimit tė vlerave sportive brenda nesh.

Komuna e Tetovės, tha kryetari Bexheti, gjithnjė iu ka kushtuar njė kujdes tė veēantė vlerave sportive dhe bashkėpunimeve brenda shqiptare, duke i mbėshtetur ato dhe duke nxitur ngjarje qė janė nė kėtė frymė.
“Do tė vazhdojmė edhe mė tej tė mbėshtesim ngjarjet e kėtilla, tė cilat realisht afirmojnė sportin edhe tek gjeneratat mė tė reja. Uroj qė kjo ngjarje sportive mbarėshqiptare tė reflektojė dhe kultivojė edhe nė tė ardhmen bashkėpunimin nė fushėn e sportit”, tha ai.

“Kupa e Flamurit” mbahet nė kuadėr tė projektit “100 vjet pa Shqipėrinė” pėr kremtimin e njėqindvjetorit tė themelimit tė shtetit shqiptar.


Data e publikimit 23.11.2012
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 12:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Fotografi e jashtme
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio