Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Thaēi: Me pėrmendore duan tė mbulojnė turpet
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Kryetari i Partisė Demokratike Shqiptare Menduh Thaēi mbajti tubim informativ me banorėt e e rrethinės sė Tetovės, duke drejtuar akuza nė adresė tė partisė shqiptare nė pushtet dhe aktivitetet e saj pėr 100 vjetorin e pavarėsisė sė shtetit shqiptar.

Nuk ka gjė mė tė mirė se tė kesh shtetin tėnd, shumė mirė qė e kemi Shqipėrinė dhe qė ėshtė Shqipėria, realiteti pėr shqiptarėt jashtė Shqipėrisė pėr kėtė 100 vjetor tė Pavarėsisė ėshtė 100 vjet vuatje, 24 mijė tė burgosur politik, 100 vjet mundime, shpėrngulje, vrasje etj. Ne nuk duhet tė lejojmė qė kjo tė fshihet. Dikush nė qeveri po tenton pėr tė mbuluar turpin me njė pėrmendore tė Hasan Prishtinės, mirė shumė, por ai e ka pėr obligim tė ngrejė pėrmendoren e Harun Aliut, e kishte shok, bashkėluftėtarė, kush e vrau atė, kush e bėri atė dėm? Thonė qė e kanė ngritur njė flamur 35 metra tė lartė nė Kėrēovė, s’ėshtė e vėrtetė flamuri ėshtė ngrit nė Greshnicė e cila ėshtė larg prej rrugės kryesore 5-6 kilometra, e ēon gishtin pėrpjetė se s’guxon ta prek kush atė flamur, po ku ka dorė mė tė zėzė kur me ngritje duarsh nė parlament e zvogėluan flamurin pėr tre herė ma tė vogėl se ai shtetėrori, e kushtetuta ēka thotė, po kanuni ēka thotė, pėr cka historikisht derdhin gjak shqiptarėt? Nė 100 vjetorin e Pavarėsisė kėta shqiptarėt nė qeveri e zvogėluan flamurin”, deklaroi Thaēi nė njė tubim me banorėt e fshatrave tė Tetovės.

Ai bėri thirrje pėr mobilizim pėr tė dėnuar kėto politika destruktive.

“Duhet bashkėrisht tė veprojmė qė tė bindim njerėzit tanė se mė gjėra tė vogla nuk zgjidhen problemet, ne pa i zgjidhur dy ēėshtje jashtėzakonisht tė rėndėsishme mos tė kemi shpresa tė kota se do zgjidhen problemet kryesore, e para ėshtė vendimarja e dyta buxheti i shtetit qė duhet tė marrim 35 pėrqind pėr jetėn e shqiptarėve, aq sa arkėtohet nga ne. Jemi nė njė fazė delikate ku shumė mashtrime dalin nė skenė, por do tė bien ata shumė shpejt, ashtu krijohet njė diskutim popujt serioz pėrherė historinė e vet mbas e shohin nė mėnyrė shumė serioze, si japonezėt, si hebrenjėt prandaj kanė shumė sukses nė tė tanishmen dhe tė ardhmen”, theksoi Thaēi. (INA)
PM
Top
MostWanted
Postuar nė: 23.11.2012, 15:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007Sot isha ne qytet te Tetoves,dhe qendra pa asnje flamur,turp per PDSHn qe udheheq komunen e tetoves..

Krejte komunat ka eshte BDI kejt flamura kuq e zi,vec nTetov asgje,si duket sduan ti nervozojne shkijet e Tetoves se sdo japin vota pastaj,se nga shkijet fitoni ju...turp..

Ju e keni pas slloganin "flasim shqip" ngritnja flamurin ne Tetov,mos kritikoni palidhje BDI-n se BDI-a e ka be gati se SHQIPERI totale..shkoni neper shkup shifni kejt flamura shqip..


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 23.11.2012, 17:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (MostWanted @ 23.11.2012, 16:24)
Ju e keni pas slloganin "flasim shqip" ngritnja flamurin ne Tetov,mos kritikoni palidhje BDI-n se BDI-a e ka be gati se SHQIPERI totale..shkoni neper shkup shifni kejt flamura shqip..

DUI_ e ka bere ne HI !
nuk zgjidhet ceshtja e shqiptarve me flamurat e MAXHUPIT te Cairit dhe Artan Grubit !
pse nuk e permendi ALI SHIZOFRENI ne asnje tubim HARUN ALIUN ?
ku do ta festojne pavarsine te PAFAJSHMIT e ,, MONSTRES,, ?
boll mo me patriotizem FALCe
PM
Top
MostWanted
Postuar nė: 23.11.2012, 22:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007 Citim (ylly007 @ 23.11.2012, 18:11)
DUI_ e ka bere ne HI !
nuk zgjidhet ceshtja e shqiptarve me flamurat e MAXHUPIT te Cairit dhe Artan Grubit !
pse nuk e permendi ALI SHIZOFRENI ne asnje  tubim HARUN ALIUN ?
ku do ta festojne pavarsine te PAFAJSHMIT e ,, MONSTRES,, ?
boll mo me patriotizem FALCe

O ti,rasti i harun aliut nuk eshte veper e BDI-s.//

Nuk doli donji i BDI-s ne rastin e Harun Aliut te thote "opercaijata beshe uspeshna"..e di taj ket xho..

Mapa tet vije turp shqiptarve tu thush xhip..

Mos ije edhe ti prej atyre far turkofilave qe mbahen hem shqiptar hem turk..?

Ky postim ėshtė ndryshuar nga MostWanted nė 23.11.2012, 22:10


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio