Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aktivitetet pėrmbyllėse tė projektit “100 vjet pa
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 14:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Aktivitetet pėrmbyllėse tė projektit “100 vjet pa Shqipėrinė”...............Tė premten, nė njė konferencė pėr shtyp, zėdhėnėsi i komunės sė Tetovės, Faton Murseli, ka shpalosur agjendėn e aktiviteteve pėr ditėn pėrmbyllėse tė festimeve pėr jubileun e pavarėsisė sė Shqipėrisė nėn moton “100 vjet pa Shqipėrinė”.
“Ditėn e shtunė mė 24 Nėntor ėshtė dita pėrmbyllėse e kėtyre aktiviteteve me ē’rast organizohen tre evenimente tė rėndėsishme. Nė orėn 16:30 nė sheshin e qytetit tė Tetovės do tė shpaloset fotografia e kryetarit tė ndjerė, z.Arbėn Xhaferi. Nė orėn 17:00, nė Pallatin e Kulturės nė Tetovė, do tė mbahet akademia solemne “100 vjet pa Shqipėrinė” dhe Nė orėn 18:00 nė shesh tė qytetit organizohet koncert me yjet e estradės muzikore kombėtare”, tha Murseli.

Zėdhėnėsi i komunės sė Tetovės me kėtė rast ka ftuar tė gjithė qytetarėt tė jenė pjesė e kėtyre aktiviteteve, me ē’rast komuna e Tetovės nė njė mėnyrė tė veēantė feston 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė.


Data e publikimit 23.11.2012
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio