Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ambasadori i Turqisė pėr vizitė nė Tetovė
alb_te
Postuar nė: 23.11.2012, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Kryetari i Komunės sė Tetovės, Prof.Dr. Sadi Bexheti, ka pritur tė enjten nė njė takim ambasadorin e Turqisė nė Maqedoni, Girol Sykmensuer. Nė fokus tė kėtij takimi kanė qenė interesimi i disa kompanive turke pėr tė investuar nė Tetovė me theks tė veēantė interesimi pėr njė projekt tė ri pėr parkun e qytetit. Gjithashtu ėshtė biseduar edhe pėr pozitėn e komunitetit turk nė qytet ruajtjen e identitetit tė tyre kulturor dhe pėrfshirjen sa mė tė gjerė nė punėsim.
"E informova ambasadorin edhe pėr bashkėpunimin me komunat e binjakėzuara nė Turqi, ndėrsa njėkohėsisht iu falėnderova edhe pėr mbėshtetjen e Turqisė pėr anėtarėsimin e Maqedonisė nė NATO qė ėshtė edhe njė dėshmi se ky vend mbetet partneri ynė strategjik", tha kryetari i komunės Bexheti.

Duke e vlerėsuar takimin e sotėm si shumė tė suksesshėm, ambasadori Sykmensyer paralajmėroi se Turqia do tė vazhdojė me mbėshtetjen direkte nė ēdo nismė nė rajonin e Tetovės dhe mė gjerė pėr rikonstruimin dhe mbrojtjen e monumenteve kulturore historike nga periudha osmane.


Data e publikimit 23.11.2012
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio